Legendární brněnský klub Kabinet Múz slaví třicet let, téměř roční odmlku využil k rekonstrukci interiéru

13.09.2021 12:31 - Tisková zpráva | foto: Kabinet Múz

Hudební klubový program po roce znovu ožívá, omezený provoz z důvodu protiepidemických opatření využil brněnský Kabinet Múz k růstu. Úprava multifunkčního sálu přinese unikátní řešení odhlučnění. Ačkoliv rekonstrukční práce ještě pokračují, veřejnosti se klub představí v nové podobě už v září a oslaví třicet let provozu alternativní kulturní scény v Brně. Vystoupí například zpěvačky Emma Smetana, Lenka Dusilová i rapper Dorian, zářijový program vsází především na pestrost.

"Snažíme se navázat na dramaturgickou různorodost a podporovat alternativu, ale v současnosti je pro nás důležitý i přesah. Kabinet Múz má i nadále ambici spoluvytvářet brněnské kulturní dění. Úroveň této scény je pro nás velmi důležitá. Složité období s restrikcemi kolem koronavirové pandemie jsme využili k rozsáhlému redesignu interiéru a odhlučnění sálu. Věříme, že kvalitní technické zázemí a citlivé úpravy přinesou nerušený kulturní zážitek nejen hostům, ale také sousedům v blízkosti Sukovy ulice. Navíc očekáváme další zvýšení kvality už tak vynikajícího zvuku," shrnuje Martin Slovák, jeden z majitelů Kabinetu Múz.

Historie Kabinetu Múz vždy patřila divadlu, galerii, hudbě i kavárně. Prostor začal fungovat v centru Brna roku 1991 pod vedením dvojice režisérů a dramatiků J. A. Pitínského a Arnošta Goldflama, tehdy s divadelní scénou HaDivadla. Nyní převažuje hudba a udržitelná gastronomie.

"Vedeme nejen klub, ale sdružujeme také další provozy. Aktuálně fungujeme přes den jako veganská restaurace Die Küche, která pravidelně získává tuzemská kulinářská ocenění. Za což patří velké díky šéfkuchařce Pavle Drlíkové a jejímu týmu. Večer se místo proměňuje na bar s klubem. Navíc jsme z původního nápadu prodeje LP desek došli až k založení vlastního hudebního vydavatelství Kabinet Records se zaměřením převážně na brněnskou lokální hudební produkci, žánrově od punku přes jazz až k alternativní dechovce," doplňuje Martin Kozumplík, druhý spolumajitel klubu.

Jak by mohl vypadat restart hudební scény po pandemii? Taková je hlavní otázka hudební konference ReConnect, která v Kabinetu Múz přivítá 17. září například Lenku Dusilovou s kapelou Květy. Nově zrekonstruované prostory budou sloužit i přednáškám. Už 14. září se představí laureáti Ceny Jany "Apačky" Grygarové 2020 a 25. září akce s názvem Rožnov v Brně - Hudba, Film, Architektura.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY