Line-up festivalu Josefstadt je zase o osm kapel bohatší

19.07.2021 10:24 - Jiří V. Matýsek | foto: Obscure Promotion

Už za necelý měsíc se opět rozduní zdi bývalé vojenské pevnosti Josefov u Jaroměře. Regulérní - a jubilejní - ročník festivalu Brutal Assault se sice bude konat až za rok, jako náhradu ale pořadatelé připravili festival Josefstadt. Poloviční Brutal potrvá tři dny (od 12. do 14. srpna), nabídne dvě pódia a v plánu je padesát kapel. Line-up stále ještě není uzavřený, nicméně volné sloty pro vystupující se pomalu zaplňují. Nově přibylo osm položek, a to jak zahraničních, tak domácích.

První množinu zastupují dvě akvizice z Polska - deathmetalové jistoty Decapitated a notně zkouření stonermetalisté Belzebong - a dvě ze Slovenska - death-doomová mašina Doomas a populární Čad, kteří před několika lety dokázali našlapat hlavní festivalové náměstí už dopoledne. Zbylá čtveřice je domácí. Představí se goregrindoví Sick Sinus Syndrome, kteří si svou premiéru odbyli na nedávném Obscure Mosh v Modré Vopici. Sestavu doplní i death/blackoví Bohemyst, kteří mílovými kroky směřují k vydání debutu a ve kterých působí i členové Master's Hammer. Žánrovou modernu zastoupí industrail-thrash Mean Messiah a rovněž thrashoví Beast Within A Sound.

Co se organizačních záležitostí týče, odstartovaly prodeje kempů a parkování. Ubytování je možné i v hotelu Černigov v Hradci Králové, navíc v ceně i s dopravou až do areálu.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY