Rapperka Arleta přichází se singlem "Styl"

31.03.2021 11:19 - Tisková zpráva | foto: ampromotions

Toxická maskulinita projevující se nejen v rapu, omezenost a předsudky, sexualizace. Arleta představuje ve spolupráci se slovenským raperem Fvck_Kvlt a Jakubem Šindlerem ( Bert & Friends) nový singl a videoklip "Styl".

Mít sexy vytříbený styl bez překračování morálních hodnot a sexistického podtextu, nahlížení společnosti na gender, stigmatizace. Vnitřní těžko ovladatelná dualita, ambice i sebereflexe, snaha o dosažení sebepřijetí.

"'Styl' byl součástí snahy minimalizovat výpovědní hodnotu obsahu a vyzkoušet si odmítavější, až povrchnější polohu. Je to vlastně snaha necitlivě podat citlivé vyjádření vnímání ženské osoby a ženské role obecně," říká Arleta.

Vznik videoklipu s nepřehlédnutelným starokladrubským vraníkem byl stejně jako Arletina tvorba poměrně divoký. Štáb pod vedením Kryštofa Zelenky a Jiřího Straky převedl vize hudebnice do filmové podoby za extrémních podmínek, o mastering tracku se postaral Gaex.

"Při natáčení s koněm v mínus 18 stupních mi přimrzala slivovice k hrnečku, ohřevnému hřibu, několik lidí posléze nevědomky zcizilo šrouby jako suvenýr, zásadní vizuální prvek nasazený na uzdě koně provázaný s každou scénou - choker od Matouše Fialy - ohrožoval půlku štábu, koně i majitelku," vzpomíná Arleta.

Raperka a vizuální umělkyně Arleta Berndorff zaujala hudební scénu už v loňském roce debutem "Ability To Damage Plant", na začátku tohoto roku vydala experimentální EP "Am2021".DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY