Yzomandias ukončil nadvládu Viktora Sheena, na stupních vítězů albové hitparády je hned dvakrát

24.02.2021 08:00 - Josef Martínek | foto: Milion+

Zatímco rádiová hitparáda podvanácté ohlašuje na prvním místě Mirai s "I přes to všechno", albový žebříček se dočkal nového vítěze. Respektive spíše staronového - Yzomandias totiž s deskou "Prozyum" triumfoval už loni na podzim, nyní přebírá vedení s její rozšířenou podobou.
Mirai - Arigató
© facebook interpreta
RÁDIA - Dlouho nevídaná nadvláda singlu "I přes to všechno" pokračuje. Mirai si s ním připisují už dvanáctý vavřín. Partě ze severu Moravy se v posledních letech daří snad vše, na co sáhne. Svědčí o tom i čerstvě zveřejněné výsledky Hudebních cen Evropy 2 - v kategorii skupin zvítězila celkově potřetí.

Ke změnám došlo alespoň na dalších medailových příčkách. Ze čtyřky na dvojku si polepšil Robin Schulz se songem "All We Got". Německý producent patří k dlouhodobým oblíbencům českých dramaturgů, což aktuální singl jedině potvrzuje. Tentokrát si vypomohl hlasem zpěvačky KIDDO.

Bronzová příčka se nese v podobném duchu. Za pseudonymem Purple Disco Machine se skrývá drážďanský producent a DJ, zaměřující se na žánry disco a house. Loni se zviditelnil mimo jiné i remixy hitů od zpěvaček, jako jsou Lady Gaga či Dua Lipa. V jeho vlastním kousku "Hypnotized" mu hostují britští Sophie And The Giants.

Medailisté minulých týdnů Chinaski ("Báseň") a Harry Styles ("Golden") se seřadili těsně pod stupni vítězů. Nově do top desítky proniklo trio producentů Meduza, jehož show vyhlížejí majitelé lístků na Colours Of Ostrava - ovšem tomu, že se plnohodnotného ročníku letos dočkáme, už asi věří jen ti největší optimisté. V českém éteru každopádně horkokrevní Italové řádí i díky hlasu Dermota Kennedyho se songem "Paradise".

Do elitní společnosti se devátou příčkou premiérově vklínil také The Weeknd se "Save Your Tears". Kanadský zpěvák si polepšil hned o třiadvacet míst, v první desítce je tedy největším skokanem. Singly "Blinding Lights" a "In Your Eyes" loni dokráčely až k prvnímu místu, do dalších kol proto s hvězdou nedávného Super Bowlu rozhodně počítejme.

Novinky nám dramaturgové dopřáli jen dvě. O tu lépe umístěnou se postarala žhavá popová hvězda ze skotského Edinburghu. Jmenuje se Bow Anderson, v lednu vydala debutové EP "New Wave" a titulní píseň u nás startuje jako šedesátá čtvrtá nejpřehrávanější.

Druhá z novinek začíná na sedmdesátém devátém řádku a potěší příznivce severské taneční hudby. Seeb, K Camp, Tim North a Marty James - všechna tato jména jsou podepsána pod singlem "Run In Up", který pochází z alba "Sad In Scandinavia" norské producentské dvojice Seeb.

Top 10 ČR - rádia:
 1. Mirai - I přes to všechno
 2. Robin Schulz feat. KIDDO - All We Got
 3. Purple Disco Machine & Sophie And The Giants - Hypnotized
 4. Chinaski - Báseň
 5. Harry Styles - Golden
 6. Meduza feat. Dermot Kennedy - Paradise
 7. Miley Cyrus - Midnight Sky
 8. Nea - Some Say
 9. The Weeknd - Save Your Tears
 10. Slza - Fotky


Yzomandias - Prozyum (Director's Cut)
© Milion+
ALBA - "Pro všechny, které irituje rap v hitparádě - jsem rád, zasloužíte si to, a garantuju vám že za přesně 3 týdny od teď, jak bude vycházet článek k 7. týdnu 2021, tak bude v TOP 3 nové album 'Prozyum (Director's Cut)' od Yzomandiase a původní 'Prozyum' v TOP 10. A vy s tím nic neuděláte," napsal 3. února v diskuzi pod komentářem českých hitparád uživatel gudlak (redakčně neupravováno - pozn. ed.). A jeho slova se naplnila.

Realita dokonce předčila očekávání tohoto rapového nadšence. Nejenže se Yzomandias dvakrát vyskytuje v první desítce, dokonce zabral dvě místa na stupních vítězů. "Prozyum (Director's Cut)", což je bohatší verze listopadové nahrávky, startuje na prvním místě, kde střídá Viktora Sheena. Ten si s deskou "Barvy" užíval vedení celých jedenáct týdnů.

Původní podoba "Prozyum" navíc přidává bronzový stupínek. Ne nadarmo je muž se zmrzlinou na tváři v současnosti považován za jednoho z vůbec nejúspěšnějších interpretů české scény. To samé se však dá říci i o Sheenovi, jenž ke dvojce přidává ještě čtvrté místo předloňské řadovky "Černobílej svět".

Další novinky musíme hledat až ve druhé polovině první stovky. Australská zpěvačka Sia se po letech spoluprací s Davidem Guettou a filmových písní konečně vytasila s novým albem - byť také se skladbami z filmu. Tentokrát ovšem z toho, který sama režírovala. Soundtrack "Music - Songs From And Inspired By The Motion Picture" má nalákat na zhlédnutí muzikálu "Music", v němž hrají Kate Hudson nebo hvězda Siiných videoklipů Maddie Ziegler. Snímek se však dočkal kontroverzního přijetí a deska debutuje až na sedmdesáté druhé příčce.

Nové písně přichystala také stálice českého pop-rocku Argema. Nahrávku "Andělé" si mohli fanoušci fyzicky koupit už na sklonku minulého roku, vzhledem k opožděnému digitálnímu vydání se však v žebříčku objevila až nyní, a to na osmdesátém osmém řádku.

Top 10 - alba:
 1. N Yzomandias - Prozyum (Director's Cut)
 2. Viktor Sheen - Barvy
 3. Yzomandias - Prozyum
 4. Viktor Sheen - Černobílej svět
 5. The Weeknd - After Hours
 6. Nik Tendo - Restart & Lunazar
 7. Mirai - Arigató
 8. Harry Styles - Fine Line
 9. Dua Lipa - Future Nostalgia
 10. Ava Max - Heaven & Hell

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 7. týden najdete na stránkách IFPI zde.


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY