Tame Impala si na "Breathe Deeper" pohrávají s mikrosvětem

18.12.2020 10:23 - Dan Hájek | foto: facebook umělce

Čtvrtá deska Tame Impala, "The Slow Rush", vyšla na Valentýna a přinesla velmi pestrý hudební koktejl, v němž se multitalentovaný Kevin Parker ohlíží do žánrové minulosti, zároveň však hledá i nové perspektivy tvorby. Dalším singlem z tohoto alba se stala skladba "Breathe Deeper".

Hybný song je postaven na klavírní lince evokující zvuk Fleetwood Mac z osmdesátých let minulého století, v závěru se ale rozhýbe v módu Daft Punk. Výsledek působí jako jakýsi crossover psychedelie ze sedmdesátek v devadesátkovém r'n'b popoháněném zmíněným pianem. Podobných přesahů je ostatně plná celá letošní kolekce.

Doprovodné video připravili členové Butt Studia. Vytvořili pestrou animaci hmyzu poletujícího ve vodním mikrosvětě. Ten tříští světelné efekty a různorodá skladba geometrických prvků (zejména v závěrečné části). Vše svou náladou koresponduje s hudební složkou písně. Ve snímku se zjevuje i sám frontman - jako jeden ze živočichů prozpěvujících si fragment vokálního partu.

Před uvedením videoklipu odehráli Tame Impala "Breathe Deeper" naživo v rámci série "Like A Version" australského rádia triple j's.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY