Emma Drobná jde na druhé studiovce "Better Like This" vstříc modernímu pojetí popu

09.12.2020 18:15 - Josef Martínek | foto: Warner Music

Albový debut "You Should Know" Emmy Drobné nás před třemi lety v redakci tak nadchl, že jsme ho ve výročním žebříčku vyhlásili domácí deskou roku. Na druhé řadovce "Better Like This" slovenská zpěvačka fanoušky popu opět nezklame. Jen se tentokrát místy více otevřela trendům doby na úkor vlastní osobitosti.
7/10

Emma Drobná - Better Like This

Skladby: Between Us, Demons, Stratím sa ti ráno (feat. Separ), Yeah Baby! (F*ck With Me), Heaven Only Knows, I'll Be Alright, Watch Over Me, Should I Give Up, Go To Hell, I Loved You, Better Like This
Vydáno: 25.9.2020
Celkový čas: 38 minut
Vydavatel: Warner Music
Vítězka SuperStar z roku 2015 i tentokrát spolupracovala s týmem Creative Music House, který měl na svědomí už zvuk zmíněné prvotiny. Na té však byl patrný i vliv Štěpána Urbana, zpěvaččina kolegy ze soutěže a jejího tehdejšího partnera, který má přece jen blíže k nezávislé scéně. Byla to právě kombinace popové chytlavosti s elektronickými prvky a intimním písničkářským přístupem, která "You Should Know" pasovala na nevšední a velmi zdařilé dílo.

"Better Like This" jde oproti tomu více naproti současným popovým trendům, což značí už otvírák "Between Us". Na interpretku, která se do povědomí posluchačů zapsala spíše jako stydlivá introvertka, je neúprosný taneční rytmus podpořený chladným syntetickým zvukem zcela jistě překvapením. A přiznejme si, že se nejedná o nic, v čem by její mile zastřený hlas vynikal, naopak Drobná s takovými skladbami spíše zapadne v davu.

"Stratím sa ti ráno" s hostujícím Separem cílí na příznivce r'n'b a rapu, což může fanoušky rovněž zaskočit. Pokud ale překousnete plytký text s frázemi jako "Chcem ťa, ťahaj za vlasy na hotely, v sprchovom kúte, na gauči aj v posteli", po několika přehráních nezbývá než uznat, že vznikl chytlavý kousek s nemalým hitovým potenciálem.

Nejvíc ale Emmě Drobné sluší pop tradičnější podoby, v doprovodu živých nástrojů, zejména písničky kytarového ražení. Příkladem budiž "Heaven Only Knows" s příjemným vybrnkáváním v refrénu - současná produkce v tomto případě představuje pouze jakousi nadstavbu či kulisu, na jejímž pozadí stále hrají prim její hřejivý vokál a uvěřitelný projev.

Zapamatovatelný motiv má také "Should I Give Up", která si na žádné novoty nehraje. Úplně si vystačí s citlivými změnami dynamiky zpěvu a podmanivou atmosférou, kterou dokáže Emma svou interpretací vykouzlit. Vůbec nejkřehčí položka desky se jmenuje "I Loved You" a ukrývá se těsně před jejím koncem. Právě v momentech, jako je tento, umí zpěvačka vykřesat skutečné emoce, které se jindy mohou pod přeleštěným povrchem ztrácet.

"Better Like This" je velmi pestré popové album, na kterém si nejspíš každý najde to svoje. Podobně jako u dříve vydaných singlů "Demons" a "Yeah Baby! (F*ck With Me)" není pochyb o tom, že máme co do činění s profesionálně velmi dobře odvedenou prací, která místy jen postrádá osobitější uchopení - jako třeba v závěrečné, snadno zapomenutelné titulní skladbě.

Sama Emma Drobná o své druhé studiovce říká, že ji jako osobnost vystihuje mnohem víc než oceňovaná prvotina. "Pri mojom debutovom CD som si nebola taká istá ako dnes. Možno som sa aj hanbila. Zrejme to je spôsobené aj tým, že to bol len začiatok mojej hudobnej kariéry," prozradila portálu hudba.zoznam.sk.

Přejme jí zdravé sebevědomí, které k ní přirozeně přišlo poté, co se v hudebním světě rozkoukala. Jenže co naplat, v jejích písničkách bylo nakonec příjemné, když se trochu víc "hanbila".


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY