Organizátoři Pohody a Rock For People vidí příští festivalovou sezónu pozitivně

01.11.2020 08:31 - Petr Šrajer | foto: Vojta Florian / musicserver.cz

V normální době bychom ještě teď větrali spacáky z těch nejopožděnějších akcí festivalové sezóny, ta se ale letos v podstatě vůbec nestala. Bude tomu v roce 2021 jinak? To bylo jedno z témat diskuze Michala Thomese a Michala Kaščáka, šéfů přehlídek Rock For People a Pohoda. Debata se uskutečnila v sobotu v rámci hudební konference Nouvelle Prague, kterou organizátoři ze známých důvodů přesunuli do online prostředí.

"Tuhletu divnou sezónu musíme nějak přežít a zachovat si tým lidí, vztahy s partnery a agenty. I když se akce nedějí, na pozadí musí stále něco probíhat, abychom byli připravení na ten moment, až to bude zase možné," řekl během rozhovoru Thomes. Jeho Rock For People by měl příští rok do Hradce Králové dovézt kapely jako Green Day, Fall Out Boy nebo The 1975, které se organizátorům podařilo přeložit ze zrušeného letošního ročníku.

Právě jednání se zástupci jednotlivých interpretů představují naději pro šéfa slovenské Pohody Kaščáka. "Celá agentská a promotérská scéna se tváří, že rok 2021 už bude, a to je pro mě dobrý signál. Část lidí si myslí, že nás zachrání rychlotesty, část, že přijde vakcína, část, že nepřijdou další vlny, a tak dále," svěřil se s nadějí v hlase. Příprava největší slovenské open-air akce tak běží stejně jako v předchozích ročnících a pořadatelé pravidelně zveřejňují nová jména. Naposledy ohlásili mongolské The Hu nebo amerického experimentátora Yvese Tumora.

Na druhou stranu bylo evidentní, že optimismus obou festivalových ředitelů má své meze. V případě, že se příští rok budou velké eventy konat, bude tak určitě v jiné podobě, za přísnějších hygienických a dalších opatření (rychlotesty, měření teploty nebo nošení roušek), které mohou ubírat na zážitku.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY