TOPlist
shop.musicserver.cz
Vypsaná fiXa - Krabička

Vypsaná fiXa vysílá do světa video ke "Krabičce". Natočila ho na jeden záběr

Vydáno: 01.08.2019 17:24 v sekci Video - Hana Bukáčková | foto: Ondřej Pýcha
Kapela ze San Piega (čti z Pardubic) na letošek ohlásila dvě velké události. První budou oslavy pětadvacátých narozenin, během kterých by před Vánocemi ráda vyprodala Forum Karlín, druhou pak nové album "Kvalita", které by mělo vyjít zkraje října. O jeho kvalitě jistě nebude pochyb - produkce se totiž ujali Ondřej Ježek a Dušan Neuwerth.

Prvním důkazem je "Krabička". Píseň je plná tradiční fixovské smutnoveselé melancholie neobvykle obohacené o trumpety. Za videoklipem k ní pak stojí osvědčené režisérské duo Jordan Haj a Givinar Kříž, které se skupinou spolupracovalo už na vizuálu k songu "Limity". Nejnovější počin natáčeli v hipsterském hudebním klubu Café v lese na jeden záběr a vyšel až na popatnácté.

"Má úloha spočívala v tom, že jsem v průběhu klipu pobíhal v klubu sem a tam, musel se dostat do sklepa a pak se zase vrátit nahoru. To se týkalo každého, kdo se natáčení zúčastnil. Nesměla se stát jediná chyba a vše bylo propočítané na centimetry a vteřiny," prozradil frontman Márdi. V závěru si ostatně můžete všimnout, jak se mu ulevilo, že se vše podařilo splnit.

Ve snímku můžeme kapelu vidět ustrojenou nezvykle v oblecích (takto se ukázala naposledy na letošním Rock for People, kde vystoupila s filharmoniky). A že to muzikantům v kombinaci s jejich ležérností sluší! Hlavní roli ženy, která se snaží utéct ze vztahové krabičky, ztvárnila herečka a modelka Olga Plojhar Bursíková. V záběru se mihne i Givinar: představuje mladého Roberta Smithe, který v klubu pracuje za barem. Lásku k The Cure dává fiXa najevo i textem, v němž se zpívá o krabičce s nápisem "Friday I'm In Love", což je zároveň jeden z největších hitů legendární formace, která před pár dny vystoupila jako zlatý hřeb na Colours Of Ostrava.

Ve čtyřech minutách se toho stane spousta. Muselo dát velikou práci vše sehrát tak, aby to časově i prostorově sedělo. Co k tomu víc říct? "Krabička" je příjemná věc s dobrým textem i vizuálem, který opět přepisuje videoklipovou historii jedné z našich nejoblíbenějších kapel a je lákavou ochutnávkou z připravované desky.

9/10


  • Hezký song Sem rád, že se k produkci zase p?... (Kuko, 01.08.2019 19:56) Reagovat

    Hezký song

    Sem rád, že se k produkci zase přidal Dušan, na posledním albu mi právě nesedl ten undegroundovej zvuk. Teď to ale zní na zase tak, jak to mám rád. Na první dobrou jsou tam skvělý bicí, basa taky parádní.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
P.O.D., Roxy, Praha, 16.4.2025
Naživo: P.O.D. v Roxy: Nu-metalová sauna, která smetla Prahu Americká legenda P.O.D. na svém pražském koncertě ukázala, že nu-metal nezemřel a že její hymny nestárnou. Vyprodaný klub Roxy se změnil v kotel, kapela jela naplno bez pauzy a bez slabého místa. Publikum rozsekala na kusy a jediné... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2025 15:19 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 15. týden 2025
Damiano David z Måneskin se vrátil do čela české rádiové hitparády S písní "Born With A Broken Heart" už italský zpěvák Damiano David triumfoval v tuzemských rádiích před čtyřmi týdny, nyní se na nejvyšší stupínek prosadil podruhé. V albech obhájil vedení slovenský Separ s deskou "Neviem", v... čtěte zde
Vydáno: 17.04.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Saša Smutný (Composers Summit Prague) - Chyběla mi u nás platforma, která by podněcovala novou tvorbu a podporovala skladatele
Rozhovory: Saša Smutný (Composers Summit Prague) - Chyběla mi u nás platforma, která by podněcovala novou tvorbu a podporovala skladatele Saša Smutný, mimo jiné trumpetista skupiny Jelen, stojí v čele pořádajícího týmu akce Composers Summit Prague. Její čtvrtý ročník se uskuteční od 17. do 22. dubna. Unikátní projekt přiveze do Prahy hollywoodské skladatele,... čtěte zde
Vydáno: 16.04.2025 16:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Nové desky 14/2025 - od Bon Iver přes Record Store Day po Epiku
Nové desky 14/2025 - od Bon Iver přes Record Store Day po Epiku Hlavním tématem hudebních novinek minulého týdne byl jarní Record Store Day, nicméně vyšlo jich i několik opravdových. Mají je na svědomí například Bon Iver, Epica, The Mars Volta, navrátivší se OK Go, opravdu električtí... čtěte zde
Vydáno: 16.04.2025 08:00 v sekci Novinky | Nové desky
Noises from the Swamp - Liquid Salvation 8/10
Recenze: Debutující Noises From The Swamp přinášejí na "Liquid Salvation" temnou country s hutnou atmosférou Vlna temné country je ve světě poněkud na ústupu, u nás, s obvyklým a pochopitelným zpožděním, ale stále vznikají alba v tomto duchu. A rozhodně to lze kvitovat - obzvláště pokud se jedná o nahrávky natolik povedené jako debut... čtěte zde
Vydáno: 15.04.2025 16:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Vypsaná fiXa oslaví dvacetiny "Krásy nesmírné" koncerty i novou deskou (16.04.2025 19:06)
- Video: Redzed a Vypsaná fiXa si ve "Smoke and Fire" notují o divokém životě, smutku, dlouhém kouři a démonu alkoholu (19.09.2024 14:15)
- Naživo: Vypsaná fiXa oslavila svoje třicetiny dvojkoncertem na Střeleckém ostrově (22.08.2024 08:00)
- Fotogalerie: Druhý den Rock for People zachvátily spoře oděné hudebnice (14.06.2024 12:58)
- Video: Vypsaná fiXa v animovaném klipu připomíná třicet let "Absolutního snu" (19.05.2024 16:47)
- Video: Vypsaná fiXa klipem "Šína je singl" dokazuje, že "punk is not dead" (22.09.2023 12:14)
- Naživo: Vypsaná fiXa po dvaceti letech potřetí přehrála album "Bestiálně šťastní" a pokřtila speciálně vydaný vinyl (26.08.2023 09:05)
- Nové desky 33/2023 - od Birdy přes Hoziera po Jona Batisteho (23.08.2023 18:45)
- Rozhovory: Anketa nohejbalového turnaje kapel Festonda: Kdo se cítí na vítěze? Kdo má jakou strategii? (25.07.2023 20:00)
- Naživo: Je to v háji. I třetí den Colours Of Ostrava přišel o svou největší hvězdu (22.07.2023 15:38)

ALBUM TÝDNE 15/2025

Epydemye
Dosebe

Existuje spousta alternativní a složité muziky. Pak ale jsou i muzikanti, kteří se s tím nepářou, jdou po silné melodii a citu, navíc dokážou skládat bez kýče. Mezi ně patří i kapela Epydemye, která na novém albu "Dosebe" znovu potvrdila, že popová melodie se automaticky nerovná blbá.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 19.04.
Composers Summit Prague - Jung Jaeil - Squid Game (Nová Spirála, Praha)
Út 22.04.
Composers Summit Prague - Benefiční koncert hollywoodských skladatelů (Veletržní palác, Praha)
Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 01.05.
Mark Ambor (US) (Roxy, Praha)
Pá 02.05.
Joe Bonamassa (US) (O2 Universum, Praha)
So 03.05.
David Garrett (DE) (O2 universum, Praha)
Pá 09.05.
Tyler The Creator (US) (O2 arena, Praha)
Pá 09.05.
The Murder Capital (IRL) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Madonna Pink Floyd Queen Viktor Sheen The Weeknd Ed Sheeran Linkin Park Dua Lipa Beyoncé Kabát Hugo Toxxx Coldplay Taylor Swift BJ The Chicago Kid
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím