Pohled do českých hitparád - 19. týden 2019

Dermot Kennedy si podrobil česká rádia, albový žebříček je v područí hip hopu

Vydáno: 15.05.2019 16:00 v sekci České hitparády - Josef Martínek | foto: facebook interpreta

Novým králem českého rádiového žebříčku se stal Dermot Kennedy s písní "Power Over Me". V albech se vítěz nemění, podruhé si s veškerou konkurencí poradil rapper Hasan se stejnojmennou deskou. Celkově se tento týden jedná o velký triumf hip hopu, který má v první pětici osmdesátiprocentní zastoupení.

Dermot Kennedy - Power Over Me
© facebook interpreta
RÁDIA - "Kdo je Dermot Kennedy?" zeptá se nejspíš většinový čtenář našich pravidelných komentářů domácích žebříčků. Wikipedia říká, že Dermot Kennedy je "sedmadvacetiletý irský zpěvák a hudebník, který se nejvíc proslavil v roce 2018 singlem 'Power Over Me'". Právě tato píseň čerstvě stanula na samotném vrcholu české rádiové hitparády. Rodák z Dublinu, který letos vydá debutové album, sem poskočil z minulé pětky.

Už stříbro si osvojil německý producent Robin Schulz se "Speechless": Česká republika patří k zemím, kde je tato píseň, v níž hostuje Erika Sirola, nejúspěšnější. Druhá byla ještě v Polsku, třetí ve Slovinsku. Doma v Německu z toho byla nejlépe sedmá pozice.

Na stupních vítězů vydrželi také Calvin Harris a Rag'n'Bone Man s "Giant", tentokrát mají bronz. Nově se do první desítky vydrápala španělsko-anglická zpěvačka Mabel. Je jí třiadvacet, debutové album vyjde v srpnu a se singlem "Don't Call Me Up" už byla v Británii třetí. U nás si vylepšuje maximum sedmičkou.

První desítka otevřela své brány také duu Slza. Petr Lexa a Lukáš Bundil do ní s "Paravany" vstoupili už po čtyřech týdnech v éteru. Zatím jsou desátí, jen těsně za minulým vítězem Alecem Benjaminem, jehož "Let Me Down Slowly" klesá na devítku.

A novinky? Nejvýše postavenou hledejme na čtyřicátém čtvrtém řádku. Nazpíval ji Karel Gott se svou dcerou Charlottou Ellou, napsal ji Richard Krajčo a dostala název "Srdce nehasnou". Velký úspěch má i na internetu, na YouTube atakuje po necelých dvou týdnech hranici čtyř milionů přehrání.

Šestapadesátá je americká zpěvačka Daya, která má v životopise zapsanou například cenu Grammy za spolupráci s The Chainsmokers. U nás jí dramaturgové dali šanci s písní "Insomnia". O dvě místa níže zahajuje svou cestu hitparádou Halsey, která už s "Without Me" stačila ovládnout americký singlový žebříček.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Dermot Kennedy - Power Over Me
  2. Robin Schulz - Speechless
  3. Calvin Harris feat. Rag'n'Bone Man - Giant
  4. Junge Junge feat. Jamie Hartman - Wicked Hearts
  5. Ava Max - Sweet But Psycho
  6. Imagine Dragons - Bad Liar
  7. Mabel - Don't Call Me Up
  8. Lewis Capaldi - Someone You Loved
  9. Alec Benjamin - Let Me Down Slowly
  10. Slza - Paravany


    Hasan - Hasan
    © facebook interpreta
    ALBA - Vítězství v albovém pořadí uhájil rapper Hasan, tvář labelu Milion+. Deska "Hasan" se dočkala pozitivních ohlasů, takže zmíněné vydavatelství si může po loňských žádaných titulech Yzomandiase nebo Nika Tenda odškrtnout další úspěch. Na pátém místě se navíc drží společná deska jeho interpretů "Krtek Money Life".

    Billie Eilish přidává už šestý týden na stupních vítězů. Po čtyřech triumfech brala minule bronz a nyní svou sbírku kompletuje stříbrným postem. "When We All Fall Asleep, Where Do We Go?" se stává právoplatným bestsellerem hudebního jara.

    Bronz opět potěší hiphopové příznivce. Vyšvihl se sem Dorian s nahrávkou "Flip", kterou pokřtí na konci června v pražském Rock Café. Pro rappera se jedná o debutové album a obsahuje celkem čtrnáct skladeb.

    Tím invaze rapu do nejvyšších pater hitparády v žádném případě nekončí. Čtyřku bere Smack s "P's A Love 2", minule stříbrný, a pětku už zmíněný label Milion+ se společným dílem. V první pětici tedy domácí hip hop ukořistil hned čtyři místa.

    Hůře odstartoval Ektor s novinkou "Marko", na jedenáctém místě mu příslušnost v elitní desítce unikla jen těsně. Třiatřicetiletý interpret pokřtil sedmou řadovku už v březnu ve Foru Karlín, teprve začátkem května ji ale zpřístupnil na streamovacích servisech.

    V šesté desítce boduje operní pěvkyně Magdalena Kožená, s "Il giardino del sospiri" zapisuje padesátou druhou pozici. Více novinek se tentokrát do první stovky nedostalo.

    Top 10 - alba:
    1. Hasan - Hasan
    2. Billie Eilish - When We All Fall Asleep, Where Do We Go?
    3. N Dorian - Flip
    4. Smack - P's A Love 2
    5. ▲ Milion+ - Krtek Money Life
    6. Lady Gaga & Bradley Cooper - A Star Is Born O.S.T.
    7. Ed Sheeran - Divide
    8. Imagine Dragons - Origins
    9. Pink - Hurts 2B Human
    10. Queen - Bohemian Rhapsody O.S.T.

    Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 19. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách
Zaprášenosti: Ne zas tak "Vzdálená tvář" Luboše Pospíšila. Intimní nahrávka rockové legendy se vrátila po třech dekádách Reedice alba Luboše Pospíšila "Vzdálená tvář" ke třicátému výročí vyšla loni na jaře trochu v tichosti a ve stínu nové podoby slavnější nahrávky "Tenhle vítr jsem měl rád". Zapomenutá akustická perla s texty Pavla Šruta má... čtěte zde
Vydáno: 07.12.2025 09:00 v sekci Recenze | Zaprášenosti
Fast Food Orchestra, Lucerna Music Bar, Praha, 4.12.2025
Naživo: Fast Food Orchestra zakončili letošní tažení s "Panchem", podpořit je přišli Vojtaano, Dr. Kary i Cocoman Speciální předvánoční fiestu připravili Fast Food Orchestra v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o poslední zastávku "Pancho tour vol. 2", na které se rozloučili s aktuálním koncertním konceptem a nastínili plány pro... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 18:00 v sekci Naživo
Tereza Balonová, Malostranská beseda, Praha, 4.12.2025
Naživo: Tereza Balonová vytvořila v Malostranské besedě rodinnou atmosféru Hned dvěma speciálními koncerty v Praze se Tereza Balonová rozhodla uzavřít éru svého druhého alba "Lampiony". Sedícím divákům přichystala spíše intimnější zážitek, s kapelou za zády ale atmosféru večera párkrát pěkně... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 12:30 v sekci Naživo
Yo Yo Band - Karviná (reedice 2025) 8/10
Recenze: Z hlubin černi dolů se vyloupl nádherný drahokam "Karviná" Yo Yo Bandu. Dočkal se povedené reedice První polovina devadesátých let byla v naší muzice hodně divoká. O hvězdy zářící před sametovou revolucí najednou zájem uvadl, posluchači hladověli po novinkách. Třeba po žánru reggae, který u nás reprezentovali jistý Martin... čtěte zde
Vydáno: 06.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Janais - Vianočná Janais (rozšírené vydanie 2025) 8/10
Recenze: "Vianočná Janais" se může stát šperkem v kolekci omšelých svátečních alb A už je to tady. Co? No přece Vánoce. Nejkrásnější svátky v roce si žádají i speciální písničky. Ano, máme tu koledy, tradicionály, ale i nové skladby, které navozují výjimečnou atmosféru. S deskou "Vianočná Janais" dokázala... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 15:40 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Billie Eilish natočila v režii Jamese Camerona koncertní film ve 3D (26.11.2025 17:02)
- Beats for Love plní sen sobě i fanouškům - do Ostravy poprvé přijede Calvin Harris (26.11.2025 09:26)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Naživo: Enter Shikari proměnili Roxy v elektrický chaos v rytmu britské přesnosti (30.10.2025 18:30)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)
- PTK přeskočil v albovém žebříčku Taylor Swift, Sofian a Ben startují na třetím místě (23.10.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 48/2025

Barbora Poláková, Štěpán Urban
Sršeň

Co začalo jako zkoušení na projekt Báry Polákové jménem "Něhy", nakonec vyplynulo v celou společnou desku. A nejen to - zpěvačka a její kolega Štěpán Urban teď tvoří dvojici i v osobním životě. Tuto skutečnost potvrdili, ale vlastně ani nemuseli. Jejich klidná, laskavá hudba by to totiž řekla za ně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Coldplay Kryštof Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe