José Carreras obsadí pražskou O2 arenu již v pátek. Dirigovat bude jeho synovec

04.04.2019 20:55 - Jaromír Koc | foto: facebook interpreta

Pokud patříte mezi milovníky oper a vážné hudby, určitě byste měli zbystřit. Již v pátek 5. dubna totiž v našem hlavním městě vystoupí jeden z největších tenorů všech dob, legendární Španěl José Carreras.

Carreras se proslavil především svými interpretacemi děl Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho, celosvětovou popularitu ale získal i díky působení v projektu The Three Tenors, který tvořil společně s Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim. Rodák z Barcelony spolupracoval s těmi nejslavnějšími režiséry a dirigenty včetně Herberta von Karajana, který měl na jeho kariéru zásadní vliv. Jeho široký koncertní repertoár zahrnuje přes šest stovek titulů nejrozmanitějších stylů, jeho diskografie obsahuje přes sto padesát nahrávek, které v mnoha případech dosáhly zlatých a platinových statusů.

V pražské O2 areně představí to nejlepší z celé své pestré hudební kariéry, která trvá již více než šedesát let. O doprovod se postará Český národní symfonický orchestr pod taktovkou maestra Davida Giméneze, který je zároveň synovcem slavného tenora.

Pokud si nechcete tento jedinečný hudební zážitek nechat ujít, poslední vstupenky zakupujte výhradně v oficiálním předprodeji sítě Ticketportal, popřípadě v den koncertu na pokladnách O2 areny.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY