TOPlist
shop.musicserver.cz

Limitovaná rocková jistota

Vydáno: 10.12.2002 05:00 v sekci Recenze - Luboš Kreč | foto: facebook interpreta

Album americké skupiny No Doubt "Rock Steady" vyšlo sice už před hodnou řádkou dní, nyní se ale na trh dostává limitovaná edice desky, na níž naleznete kromě několika remixů i tři videoklipy. Více se dozvíte z naší recenze.

6/10

No Doubt - Rock Steady (Limited Edition)

Celkový čas: 49:14 + cca 30 min.

Skladby: CD1 - Intro, Hella Good, Hey Baby, Making Out, Underneath It All, Detective, Don’t Let Me Down, Start The Fire, Running, In My Head, Platinum Blonde Life, Waiting Room, Rock Steady / CD2 - Hey Baby (Stank Remix), Hey Baby (The Homeboy Mix), Hella Good (Rogers’s Release Yourself Mix), Ex-Girlfriend (The Psycho Ex Mix), Hey Baby Video, Hella Good Video, Underneath It All Video

Vydavatel: Universal

Jakousi podivnou náhodou se na MusicServeru v pravý čas neobjevila recenze poslední desky No Doubt. "Rock Steady" sice vyšlo o pěkných pár pátků dříve, ale vydavatel si usmyslel, že úspěšnou desku podpoří podruhé. V současnosti tak můžeme v obchodech narazit na "Rock Steady (Limited Edition)", kterýžto disk doputoval i do naší redakce. Nejprve se tedy podívejme stručně na zoubek vlastnímu albu, abychom v zápětí sepsali něco málo o bonusech.

No Doubt byli vždy řazeni mezi rockové soubory, ačkoli ne všechno z toho, co připravili a natočili, odpovídalo kytarové škatulce. "Rock Steady" se vzdálilo zcela. Rockových pecek najdeme na desce skutečně poskrovnu - šlapající "Platinum Blonde Life" a juchavou "Don’t Let Me Down", oboje měl na starosti Ric Ocasek (ten ošklivý ex-přítel Julie Roberts, pamatujete?). Tyto skladby patří zároveň k tomu nejpříjemnějšímu, co disk nabízí. Abychom ale nebyli nespravedliví, je třeba dodat, jaké jsou další "vrcholy" alba - rozhodně taneční, melodická vychytávka "Making Out", na níž spolupracovala skupina s Williamem Orbitem, pak ještě plouživá "Waiting Room" s backgroundovými vokály jeho veličenstva Prince, reggaem a world music načichlá "Start The Fire" a konečně diskotéková "Hella Good". Výše zmíněné písně tvoří pomyslnou kostru desky, na níž jsou ve zbývajících padesáti procentech nalepeny mírně nadprůměrné pop-rockové písně, které ovšem nenabízejí nic nového.

Jak jsem slíbil v prvním odstavci, několik vět věnuji také bonusům. Ty jsou zařazeny na samostatný disk, takže "Rock Steady (Limited Edition)", jak bystrým čtenářům jistě došlo, je dvojalbum. Doplňková část sestává ze čtyř remixů a tří klipů. Z tanečních předělávek upoutá jednak "Hey Baby - Stank Remix" s hostujícími Outkast, jednak výtečná úprava "Hella Good" od Rogera Sancheze. Videa jsou k písním "Hey Baby", "Hella Good" a "Underneath It All". Celkově je bonusové CD uděláno zajímavě, zvláště když vezmeme v potaz, že není zcela tradiční, aby se v rámci limitované edice vydávalo druhé album. Bude záležet pouze na ceně, kterou Universal zvolí jako koncovou. Pokud by totiž měla překročit tu původní, ztrácí tento dvoudisk jakýkoli smysl.

Jestliže bychom měli zhodnotit vlastní "Rock Steady", doťukáme se k nadprůměrné desce, která dozajista splní své základní poslání - pobaví a potěší. Nic víc od ní ani nelze očekávat. No Doubt se pustili do zdánlivých experimentů, ale ve skutečnosti vsadili na osvědčené postupy a žánry, které dělají z alba sice relativně různorodý kotouček, ale ve stejné míře také jednoduchý až líbivý. Atraktivita "Rock Steady (Limited Edition)" tkví pochopitelně v solidním bonusovém cédéčku. Jestli je ovšem natolik přitažlivým produktem, abyste za něj vydávali pět set korun, nechám na vás, milí čtenáři.

  • Oprava? (Svatik, 11.12.2002 01:16) Reagovat

    Jenom drobnost, která moc s No Doubt nesouvisí. Ric Ocasek, zmiňovaný v recenzi, jinak člen the Cars blahé paměti, pokud si vybavuju, nikdy s Julií Roberts nebyl v partnerském vztahu. Myslím, že jste si ho spletli s jiným krasavcem, country zpěvákem Lyle Lovettem, který byl s JR i skoro 2 roky ženat. Informace z hlavy, ale myslím, že se nepletu. Jinak jste skvělí. Zdar


  • ? (David Macků, 11.12.2002 09:57) Reagovat

    Mám jen několik poznámek k článku, protože No Doubt znám pouze z alba Tragic Kingdom, ostatní se ke mně nedostaly.

    1. Rick Ocasek nebyl partneren Julie Roberts ale manželem modelky českého původu Pauliny Porizkove (Pavlíny Pořízkové, která kdysi emigrovala s rodiči s Prostějova do Švédska a pak udělala štěstí v Americe a dlouho pózovala myslím pro Esté Lauder). Ji o jejího Ocáska (kdysi vedoucí skupiny The Cars) jsem vezl jako student na brigádě na lodičce na podzemní říčce Punkvě v Moravském Krasu někdy v roce 87-88, když zde byla na návštěvě u babičky (ta tam byla taky).

    2. Bonusové CD není v současnosti nic výjimečného a mimořádného, v limitované edici s bonusovým diskem vyšla nedávno např. kompilace Roxette, Manic street preachers, INXS, U2 atd.

    Howg

  • ? (David Macků, 11.12.2002 09:57) Reagovat

    Mám jen několik poznámek k článku, protože No Doubt znám pouze z alba Tragic Kingdom, ostatní se ke mně nedostaly.

    1. Rick Ocasek nebyl partneren Julie Roberts ale manželem modelky českého původu Pauliny Porizkove (Pavlíny Pořízkové, která kdysi emigrovala s rodiči s Prostějova do Švédska a pak udělala štěstí v Americe a dlouho pózovala myslím pro Esté Lauder). Ji o jejího Ocáska (kdysi vedoucí skupiny The Cars) jsem vezl jako student na brigádě na lodičce na podzemní říčce Punkvě v Moravském Krasu někdy v roce 87-88, když zde byla na návštěvě u babičky (ta tam byla taky).

    2. Bonusové CD není v současnosti nic výjimečného a mimořádného, v limitované edici s bonusovým diskem vyšla nedávno např. kompilace Roxette, Manic street preachers, INXS, U2 atd.

    Howg

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
The Silver Spoons - Groundbreaking Senses 7/10
Recenze: The Silver Spoons zůstali na "Groundbreaking Senses" stále nakažliví, jen už ne tolik Debut "Come and Get It" domácích The Silver Spoons byl proklatě dobrý a plný návykových melodií s líbezně hravými kytarami. O to těžší pozici si sami pánové vytvořili pro své aktuální dílo "Groundbreaking Senses", které vyšlo... čtěte zde
Vydáno: 11.04.2025 08:00 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 14. týden 2025
Albovým žebříčkem zamíchali Separ a Olympic, tím digitálním Linkin Park a díky rapperům i "Ewa Farna" V české rádiové hitparádě se na předních místech nic nezměnilo, zato albový přehled hlásí v top pětce dvě novinky: postarali se o ně rapper Separ a skupina Olympic. V žebříčku digitálních singlů odstartovali na medailových... čtěte zde
Vydáno: 10.04.2025 15:00 v sekci Novinky | České hitparády
Lucie, OX Club, Praha, 9.4.2025
Naživo: Lucie odehrála první koncert bez Davida Kollera. Přečtěte si, jaké to bylo Skupina Lucie, od níž nedávno odešel David Koller, kterého nahradil Viktor Dyk, odehrála svůj úplně první koncert v nové sestavě. A nešlo o ledajaký koncert, ale o vystoupení pro uzavřenou společnost v malém prostoru, v pražském... čtěte zde
Vydáno: 10.04.2025 07:36 v sekci Naživo
Dizzee Rascal, Roxy, Praha, 8.4.2025
Naživo: Jako dát hlavu do ždímačky. Dizzee Rascal v Roxy rozjel neuvěřitelné peklo Těžko říct, jestli legendárního rappera pohání síla z legendární reklamy na baterky Duracell nebo kde se tolik energie v tomto čtyřicátníkovi vzalo, jisté ale je, že s takovou formou by mohl klidně uvádět třeba lekce spinningu. V... čtěte zde
Vydáno: 09.04.2025 18:00 v sekci Naživo
Priessnitz - Zero (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: Priessnitz byli před skoro čtvrtstoletím na "Zero" při síle. Zachycuje to i čerstvá vinylová reedice Priessnitz si, i téměř deset let po ohlášeném konci, stále drží status kultovní kapely. O fanoušky vysněném návratu asi není řeči - Jaromír Švejdík, nejviditelnější tvář kapely, se realizuje jinde. Mezeru alespoň... čtěte zde
Vydáno: 09.04.2025 15:15 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Green Day s Billie Eilish, reunion Nirvany či No Doubt? Koukněte se na FireAid LA Benefit koncert (02.02.2025 14:53)
- Video: Dreamcar lákají na spojení AFI a No Doubt a představují klip "Kill For Candy" (06.04.2017 08:40)
- Gwen Stefani je ve studiu s Pharrelem a bude z toho sólovka i deska No Doubt (12.09.2014 14:56)
- No Doubt pracují na novém studiovém albu (28.02.2013 15:51)
- Makrorecenze: Makrorecenze "Push And Shove" No Doubt (21.11.2012 14:30)
- Nový klip No Doubt musel být smazán z internetu (06.11.2012 08:27)
- Mumfordi pobláznili Ameriku (04.10.2012 17:38)
- Recenze: Příliš velká sázka na jistotu (24.09.2012 08:00)
- Nové desky pro 39. týden (23.09.2012 05:00)
- Audio: No Doubt - Looking Hot (22.09.2012 19:47)

ALBUM TÝDNE 14/2025

Elton John, Brandi Carlile
Who Believes In Angels?

Je skvělé vidět, jak se umělci různých generací dokážou vzájemně obohatit a povzbuzovat. Na multižánrovém klenotu "Who Believes In Angels?" se snoubí talent, radost a inspirace Eltona Johna, Brandi Carlile, Bernieho Taupina a nadšeného producenta Andrewa Watta.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
So 12.04.
Blues Aperitiv (Dům kultury, Šumperk)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)
So 19.04.
Composers Summit Prague - Jung Jaeil - Squid Game (Nová Spirála, Praha)
Út 22.04.
Composers Summit Prague - Benefiční koncert hollywoodských skladatelů (Veletržní palác, Praha)
Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Prince Ed Sheeran Linkin Park Pink Floyd Kabát The Weeknd Lucie Vondráčková Lady Gaga Viktor Sheen Madonna Beyoncé Hugo Toxxx Taylor Swift Queen Dua Lipa Coldplay Disturbed
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím