Reklama

John Wolfhooker sluší saka v jejich novém klipu bezchybně

19.08.2017 09:33 - Matěj Kostruh

John Wolfhooker patří v současnosti bezesporu k nejlepším kapelám v Česku. Tečka. Mají bezmála status celebrit a kytarista Rony Janeček navíc platí na scéně svou hrou téměř za poloboha. Po dosti solidním loňském albu "When The Hunter Becomes The Hunted", které ve vodách české hudby definovalo nový zvuk a myšlení, se nyní vydávají cestou jednotlivých songů.

První z nich je "Zeddknot", jenž si udržuje vše, co je pro skupinu typické. Tedy mix progresivní metalové kytary, výrazných melodií a rock'n'rollového šibalství. Vše je teď nicméně o jeden level výše. Jsme zde svědky skvělého songwritingu, funkčních refrénů i působivých build-upů. Zvukově jde o vynikající práci a jen těžko si lze v tomto směru představit ještě lepší výsledek.

Song opět těží z famózních kytarových riffů ovlivněných djentem a zpěvák Martin Čupka šel s kvalitou svých vokálů nahoru, takže nahrávka se teď poslouchá opravdu moc hezky. To už tak docela neplatí o přítomných rapech, ve kterých se ukazuje být zdatnější spíše baskytarista Filip Vlček. Do hodnocení se mimochodem promítá také lehce nadstandardní stopáž skladby. Ne, že by John Wolfhooker nedokázali udržet naši pozornost, ale závěrečná pasáž od 03:35 je už prostě nadbytečná. Skladba tím však naštěstí v zásadě netrpí.

Co se týče videa samotného, je nádherné. Barevně, atmosfericky, dynamicky je vše přesně tak, jak se ke kompozici hodí nejvíce. Saka členům navíc sluší bezchybně. John Wolfhooker by je měli nosit pořád. A také nadále psát pecky jako "Zeddknot".Reklama

NÁZORY

Vložit názor

Povinné položky jsou označeny hvězdičkou. E-mail je třeba pouze pokud budete chtít zasílat reakce a nebude zveřejněn.

Zasílat reakce e-mailem na vaši reakci, článek nebo nezasílat.

Antispam: * Napište první dvě písmena ze slova musicserver
Bez správné odpovědi na tuto otázku nebude názor přidán.

 • Může oblečení bezchybně slušet? (MrKew, 20.08.2017 02:07) Reagovat

  Ne, že bych nesouhlasil s hodnocením, skladba je perfektní, klip povedený a kapela svěžím větrem na alternativou nepolíbené české hudební scéně. Musím se však pozastavit nad několika pasážemi v textu, které mě jenom utvrzují v poněkud smutném faktu, že poslední dobou jdou články na musicserveru čistě po řemeslné stránce kvalitativně hodně dolů.

  Už ten nadpis mi hlava nebere - saka že jim sluší bezchybně? Co je to za podivné slovní spojení? Když už, tak bezchybně padnou, ne..? S autorem použitým spojením jsem se jaktěživ nesetkal a nechápu tedy, jak mohlo něco takového projít přes editora.

  Rýpání v českém jazyce stranou, po obsahové stránce mi vůbec nesedí pasáž "Po dosti solidním loňském albu...se nyní vydávají cestou jednotlivých songů." - Znamená to snad, že odteď kapela bude namísto desek zveřejňovat pouze samostatné skladby? Není "Zeddknot" náhodou standardním prvním singlem z nadcházejícího třetího alba? Vůbec celý první odstavec je docela podivný. Ne, že bych to klukům nepřál, ale označovat je za "bezmála celebrity" v době, kdy stále ještě obrážejí kluby s pár stovkami zainteresovaných fanoušků namísto třeba, já nevím, vyprodaných sportovních hal? Podle mého dost přehnané.

  Můžu souhlasit s tím, že kapela patří k tomu nejlepšímu, co je na české hudební scéně v současnosti k nalezení, a také že Rony je obdivuhodný kytarista, ale superlativně vyznívající první odstavec mi zkrátka přijde velmi přemrštěný (zvlášť, když zde na musicserveru jsou JW zmíněni zhruba jenom ve dvou článcích). Omlouvám se, zda zním jako přílišný rýpal, ale jsem zvyklý číst na MS vesměs kvalitní texty, které jsou minimálně po jazykové a faktické stránce správně napsané. Proto mě dost mrzí, když nad některými články v poslední době naopak musím nevěřícně kroutit hlavou.

  • Re: Může oblečení bezchybně slušet? (Matěj S. Kostruh, 21.08.2017 14:52) Reagovat

   Dobrý den, MrKew!

   Díky za vaši reakci! Je vyčerpávající, věcná a slušná :) Dovolte mi, jako autorovi článku, reagovat:

   - uznávám, že spojení "saka sluší bezchybně" je poněkud problematické. Uvědomil jsem si to však až po vašem upozornění.

   - skladba "Zeddknot" je skutečně podle mých informací první z plánované série postupně vydávaných singlů a nemělo by se jednat o teaser k novému řadovému albu.

   - "bezmála celebrity" - jedná se samozřejmě o nadsázku, k čemuž by mělo čtenáře přivést právě příslovce "bezmála". Na klubové scéně bych se ovšem členy skupiny nebál označit za skutečné hvězdy.

   - k celkové přemrštěnosti textu: zde bych oponoval tím, že toto je zkrátka můj autorský styl a navíc jsem chtěl v článku (potažmo recenzi) prezentovat jednoznačné stanovisko založené na čistě subjektivním názoru.

   Ještě jednou děkuji za vaši reakci a doufám, že vás můj text neodradí od dalších návštěv portálu musicserver.cz

   Hezký den a pohodový zbytek týdne,
   Autor článku,
   Matěj S. Kostruh

Reklama

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY