Brooklynští Life Of Agony patřili v devadesátých letech k nejzajímavějším rockovým uskupením. Na konci století však na členy skupiny přišla krize a nadějná kapela se rozpadla. V roce 2002 sice přišel comeback, ale po jednom albu formace znovu ukončila svou činnost. Nyní to zkoušejí znovu a mnohem lépe.
8/10
Life Of Agony - A Place Where There's No More Pain
Vydáno: 28.04.2017
Celkový čas: 40:32
Skladby: Meet My Maker, Right This Wrong, A Place Where There's No More Pain, Dead Speak Kindly, A New Low, World Gone Mad, Bag Of Bones, Walking Catastrophe, Song For The Abused, Little Spots Of You
Vydavatel: Mystic Production
Life Of Agony byli vždy zajímaví svým, do jisté míry originálním přehýbáním metalu do punku, rocku i hardcoru. V devadesátých letech jim proto pšenka skutečně kvetla. Poslední dekáda tisíciletí přála crossoveru a newyorská formace kromě charakteristického zvuku disponovala charismatickým lídrem Keithem Caputem, který tehdy nadějnou formaci táhl k hvězdným rockovým výšinám. Pod hlavičkou mocného vydavatelství Roadrunner Records stačili vydat tři desky a ačkoliv poslední z nich, "Soul Searching Sun", nebyla vyloženě špatně přijata, kapela byla na rozpadnutí. Caputo dal navíc zbylým členům vale a rozhodl se věnovat sólové kariéře. Life Of Agony to sice chvíli zkoušeli bez něj, kdy jeho místo zaujal Whitfield Crane z
Ugly Kid Joe, ale nebylo to ono a skupina se definitivně rozpadla.
První comeback přišel v roce 2002 podpořený deskou "Broken Valley", která vyšla tři roky poté. Vypadalo to, že kapela opět s Keithem Caputem v čele nabrala druhý dech, ale v roce 2012 to znovu zabalili. Mezitím frontman prošel změnou pohlaví a z Keitha se stala Mina Caputo. S ní za mikrofonem v roce 2014 americká parta znovu ožila a nyní vypouští druhou comebackovou desku "A Place Where There's No More Pain". Mají však Life Of Agony stále ještě co mluvit do současné rockové scény?
Nebudeme napínat. Mají. Novinka kapelu zachycuje ve velmi zajímavé formě a i tentokrát jsou stylově nevyzpytatelní, podobně jako kdysi. Mina Caputo nijak nezměnila svou vokální polohu, což je zřejmě dobře. Ostatně otevírák "Meet My Maker" je toho důkazem. Hned na úvod potěší hutným metalovým groovem i parádním riffem. Ve skvělém rozjezdu pokračuje i druhá "Right This Wrong", která v sobě snoubí klasický hard rock i esenci post-grunge.
Krasojízda pokračuje i s další parádní peckou, která nese název celé nahrávky. Skladba svým syrovým základem a ponurou atmosférou v mnohém připomene
Alice In Chains. Nasazené tempo se zklidní až s "Dead Speak Kindly", která potěší hlavně vokální linkou frontmanky. A takto bychom vlastně mohli pokračovat až na konec celé novinky. Proto vypíchneme již jen trochu vybočující pecku "Song For The Abused" s rockovějším základem, přesto nesmírně energickou.
Depresivní texty, masivní kytarové riffy, skvělá Mina Caputo i těžký zvuk. To jsou pilíře, které zvedají comebackovou nahrávku Life Of Agony zpět na piedestal rockové scény. Novinka "A Place Where There's No More Pain" nezní vlastně příliš moderně, ale v záplavě trendy rockových formací, kteří chtějí buď znít naprosto současně či naopak nuceně retro, je to osvěžující počin. Před poslechem je ovšem potřeba vzít na vědomí, že to není nahrávka na první poslech. Podobně jako za starých časů je třeba dát desce čas a pozornost. Life Of Agony se vám za to obmění precizním, nápaditým a zatraceně dobrým albem.