LP, Lenny, Roxy, Praha, 28.3.2017

LP v České republice, dějství druhé

Vydáno: 28.03.2017 23:53 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: Vojta Florian / musicserver.cz

Nějak se nám tady rozmáhá nová móda. Lidé z pozadí hudebního byznysu, ať už skladatelé, producenti nebo textaři, kteří léta pracovali pro ostatní, se v posledních letech stále více derou pod světla reflektorů. Jedním takovým je i z New Yorku pocházející LP, která se v pondělí a úterý ukázala v Praze.

Live: LP

místo: Roxy, Praha
datum: 28. března 2017
support: Lenny
Fotogalerie

LP, Roxy, Praha, 28.3.2017
© Vojta Florian / musicserver.cz
V novém tisíciletí byl jedním z prvních takových Timbaland. Jeho vystřelení jmen jako Nelly Furtado, Justin Timberlake, OneRepublic a řady dalších (vzpomene si dnes ještě někdo na Keri Hilson?) je všeobecně dobře známé, byli tady ale i další. Skylar Grey, Pharrell Williams, Mike Posner, Sia a nejnověji Stargate. Také LP není v hudební branži žádným nováčkem, na trhu se pohybuje už od roku 2001 a má za sebou nejen práci pro ostatní (z těch nejznámějších singlů je podepsaná například pod "Cheers (Drink To That)" od Rihanny), ale i tři vlastní alba. Až to čtvrté ji ale definitivně proslavilo.

K předskokance Lenny jen krátce - úsporné nástrojové vybavení, nezaměnitelný chraplák a milé vystupování nelze než zas a znovu chválit, čekání na debut se vyplatilo a léta tréninku na koncertech k podpoře předchozích EP jakbysmet. Na mladou zpěvačku je prostě spoleh.

LP, Roxy, Praha, 28.3.2017
© Vojta Florian / musicserver.cz
Laura Pergolizzi, jak se hlavní hvězda večera skutečně jmenuje, své převážně statické vystoupení zahájila ze skvělého seriálu "Orange Is The New Black" dobře známou skladbou "Muddy Waters". Doprovázená jen tříčlennou kapelou a tamburínou, kterou později vyměnila za akustickou kytaru, foukací harmoniku nebo ukulele zarazila svým silným, řezavým hlasem návštěvníky nadvakrát vyprodaného klub Roxy do země a uhrančivost jejího projevu nepolevila až do konce.

Zpočátku poněkud chladné vystoupení v riflích a fotbalové bundě vystupující zpěvačce, o níž se v každém článku dočtete, že vypadá jako mladý Bob Dylan, což si naživo nelze nepotvrdit, se po sesbírání řady dárečků od fanoušků začalo zlehka proměňovat a zpříjemňovat. Umělkyně aktuálně žijící v Los Angeles se ale ani přes fantasticky frenetický jásot fanoušků nenechala vyvést z míry a zůstala plně soustředěná na svůj hlas a vlastní výkon. Což vlastně ani příliš nevadilo, neboť éterické podání s častým využitím vibrata rozhodně fungovalo. Až si mnohdy člověk říkal, že zpívat plným hlasem takto náročné pasáže musí být až na hranici lidských možností.

LP, Roxy, Praha, 28.3.2017
© Vojta Florian / musicserver.cz
Z aktuální desky "Lost On You", kterou zpěvačka přiveze i na Colours Of Ostrava, zaznělo téměř vše, zmínku si rozhodně zaslouží velice povedený singl "Other People", skřehotající "No Witness", pochopitelně titulní skladba, u níž vzhledem k popularitě v českých rádiích nemohly chybět zuřivě natáčející mobily, a také závěrečná "Into The Wild".

Každopádně to byl pěkný koncert a rozhodně i důvod k zamyšlení nad tím, zda se ze zpěvačky jednoho hitu, kterou jste si díky barvě hlasu mohli ještě nedávno místy splést s Gwen Stefani nebo Marinou & The Diamonds, náhodou brzy nestane jedna z koncertních atrakcí, která k nám podobně jako třeba ZAZ bude jezdit několikrát do roka a stále o ni bude zájem. Co myslíte, má šanci?

  • LP má určitě velkou šanci. Byla bych ráda, kd... (Nicki , 29.03.2017 02:25) Reagovat

    LP má určitě velkou šanci. Byla bych ráda, kdyby k nám jezdila koncertovat několikrát do roka. Její písničky jsou nádherné a i ona má obrovské charisma.

  • LP ? (človíček, 29.03.2017 07:12) Reagovat

    Já to slyším na mou duši poprvé..

  • Silná hudební generace třicátníků (Eva, 29.03.2017 09:06) Reagovat

    Když jsem v r. 2012 na Colours of Ostrava viděla poprvé naživo ZAZ, nemohla jsem se z toho doslova hudebního zjevení dlouho vzpamatovat. Ta nesmírná energie, dokonalý zpěv naživo, perfektní hudební projev, velký cit, šarm a hudební samozřejmost ... Myslela jsem si, že už nic lepšího dlouho, dlouho neuslyším. Byla prostě dokonalá ve všech těch jemných tónech, náladách, pocitech a s nezaměnitelným šarmem v hlase.
    A pak přišel novinový článek o LP letos v lednu. Když jsem si na YT poprvé poslechla např. její cover verzi Beyonce písně Halo nebo její vlastní píseň Forever for Now, šla jsem do kolen ! Pane Bože ! Kdo to zpívá ? Kdo to je ??? To je neskutečné ! A city drásající ! Ptala jsem se neustálé a pídila se po všech informacích ... Zpočátku jsem byla trochu zmatená z její vizáže, protože hlas byl ženský a vzhled chlapecký, ale překvapila mě jistá samozřejmost a naprostá normálnost toho spojení. Prostě mi to vůbec nepřišlo divné. A zatímco ZAZ je pro mě ztělesněním francouzského šarmu a jemnosti, LP jako by byla její pravý opak - ta americká samozřejmost, oprsklost a drzost ! ZAZ jako bílá a LP jako černá. Přesto obě naprosto dokonalé v tom, co prezentují. A je v tom něco více, je v tom upřímnost, velká pokora, srdečnost, láska, hloubka, síla. Jsou to dvě půlky téhož. Zajímavé je i srovnání jejich dat narození a prvních hitů - ZAZ r.n.: 1980, hit "Je Veux". LP, r.n.: 1981, hit "Lost on you". Obě téměř stejného věku, možná i podobných zkušeností. Oběma trvalo docela dlouho, než "prorazily", než si jich milostivě všimla i média ... Na té cestě si obě zřejmě lecčím prošly, obě mluví shodně o pokoře, či spíše - ta pokora je z jejich hudby zatraceně cítit. A není to "pouze" promyšlený marketingový tah. Je to nehrané a upřímné. Možná proto nás tolik oslovují. Ve světě klišé, vycpávek a falešných korektností jako voda pro žíznivce na poušti ! Nebaví mě, když každý, kdo se navlíkne do nějakých hadrů a postaví se před kameru, ztropí případně skandál a utrousí kdovíjaký slovní patvar, je za hvězdu ... Na ZAZ i LP je přitažlivá právě ta jejich nehraná osobitost, hloubka a cit. Vše je ryzí, čisté a téměř dokonalé. Jako obraz starého mistra, kerý ho nenamaloval rychlými tahy za dvě minuty, ale nejdřív o něm dlouho přemýšlel a do každého tahu štětce pak vložil i kus sebe. Podobně vnímám i obě zpěvačky "nové generace". Ještě mám pokušení k téhle silné dvojce přihodit mužského zástupce, a sice interpreta, který si říká Rag´n´ Bone Man. R. n.: 1985, Spojené království. Ale tady cítím jistou nedozrálost, nejen věkem :-) a snahu proces, kterým si ZAZ i LP prošly evidentně přirozeně, urychlit. Což je velká škoda. Rozhodně tohoto interpreta bych nepodceňovala. Mám-li to shrnout, v hudbě se konečně snad od komerce blýská na lepší a ryzí hudební časy. Generace třicátníků jako je ZAZ, LP i Rag´n´ Bone Man jsou toho jasným důkazem. Těším se, až o těhle skvělých hudebních zážitcích budu jednou vyprávět vnoučatům !!! :-) Však už mám doma na letošní Colours of Ostrava a vystoupení LP tamtéž koupený lístek. Věřím, že to bude stejně neopakovatelný a silný zážitek, jaký nám tam v r. 2012 předvedla ZAZ !

    • Re: Silná hudební generace třicátníků (Sylva, 29.03.2017 12:07) Reagovat

      Děkuju Vám, jak hezky jste to napsala, líp bych to nesvedla. LP mě prostě dostala, nejen svými písněmi, ale i svým zevnějškem. Je tak jiná od tuctových hudebních umělců dnešni doby - skoro všichni jsou nagelovaní, načesaní, v nejlepších hadrech, ale LP je jiná, je obyčejná, v positivním smyslu slova, vypadá to, že si na nic nehraje, a nepotřebuje se prezentovat módními výstřelky...dnes budu na jejím koncertě ve Vídni, a jsem na ni moc zvědavá!!! těším se!!!

      • Re: Silná hudební generace třicátníků (Eva, 29.03.2017 14:13) Reagovat

        Ano, taky to tak cítím, byť jsem zatím její koncert naživo nezažila. Je prostě svá a nebojí se takovou být. Ale hlavně - má obrovský talent, za kterým je ono známé rčení o 99% usilovné dřiny. Taky je zřejmě po čertech inteligentní a vtipná, soudě z rozhovorů a nepotřebuje tudíž žádné berličky k tomu, aby si obecenstvo získala. Zaplaťpánbůh za další kvalitní hudební osobnost na scéně ! :-) A víte, co je zajímavé ? Jak na ni reagoval můj 9-letý syn, když ji slyšel zpívat poprvé, aniž by o ní cokoliv věděl jako my dospělí.... Říkal: "mami, pusť LP, to je dobrý !!! " :-)) A dnes už si sám pobrukuje - " When you get older, plainer, saner ... :-)))

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy
Nejvíc nej: Apashe míří do Prahy. Podívejte se na šest jeho klipů, u kterých budete tančit skrz slzy Belgický hudebník a producent proslul mixováním klasické a elektronické hudby. Léta s ním spolupracuje třeba videoherní společnost Ubisoft, která jeho díla použila do trailerů her jako "Assassin's Creed" nebo "Far Cry". Už 6. února... čtěte zde
Vydáno: 03.02.2026 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Gufrau, Viktor Kal. - Boyband 8/10
Recenze: Gufrau a Viktor na Kal. na desce "Boyband" dokazují, že nejsou pouze one-hit wonder Po vydání songu "Navždycky blázen" všichni bedlivě vyčkávali, jestli šlo jen o štěstí jednoho hitu, nebo si Gufrau a Viktor Kal. udrží nově nabyté fanoušky. Album "Boyband" naštěstí ukazuje, že úspěch nebyla náhoda a... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 17:30 v sekci Recenze
V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak
Na okraj: V shortlistech Cen Anděl vyčnívají nová jména. Ve finále ale může být všechno jinak V posledních letech se stalo tradicí, že před konečnými nominacemi přicházejí Ceny Anděl s takzvanými shortlisty, tedy sedmičkou postupujících v každé z patnácti kategorií. Jde o první indicie možných favoritů. Z předešlých... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 10:00 v sekci Publicistika | Na okraj
Blitz Union - Evolution 9/10
Recenze: Když se metal potká s osmdesátkami i budoucností. Tak zní Blitz Union na desce "Evolution" Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové... čtěte zde
Vydáno: 02.02.2026 00:00 v sekci Recenze
Megadeth - Megadeth 7/10
Recenze: Megadeth se loučí se ctí a důstojně, bezejmenné poslední desce ale podráží nohy rutina Megadeth po více než čtyřiceti letech na scéně končí, deklarované rozlučkové album tak lze jen těžko nevnímat jako svého druhu událost. Partu kolem Davea Mustaina sice čeká ještě dlouhé celosvětové turné, každopádně už... čtěte zde
Vydáno: 01.02.2026 18:30 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: ZAZ tentokrát v Praze nezářila tak jako obvykle (29.01.2026 13:30)
- Colours of Ostrava hlásí doplnění line-upu o LP, The Libertines či J-pop tsunami Atarashii Gakko! (28.01.2026 17:00)
- Fotogalerie: Zaz si opět (a zas) podmanila Prahu (28.01.2026 08:42)
- Naživo: Sedm tisíc lidí, dvacet dva hitů a jedna jistota. Lucie uzavřela turné k oslavě 40 let v Plzni (20.12.2025 16:30)
- Naživo: Hity, skvělá show i spousta hostů - Lucie oslavila 40 let i ve vyprodané O2 areně (10.12.2025 10:00)
- Naživo: Hosté, emoce a srdce z papíru: Lucie oslavila v Brně 40 let ve velkém stylu (30.11.2025 17:45)
- Hudba v tisku: Kniha "Chléb andělský" od Patti Smith: Když se hlas promění v něžný dotek (25.11.2025 08:00)
- OneRepublic dovezou své hity do Letňan (10.11.2025 11:30)
- Video: Lenny v novince "Told Ya" zásadně schází energie (18.10.2025 13:55)
- Naživo: Absolutní bomba! OneRepublic do O2 areny dostali formule, fotbal i trdelník (06.10.2025 12:45)

ALBUM TÝDNE 05/2026

Blitz Union
Evolution

Blitz Union fungují už pár let, v Česku ale pořád zůstávají spíš neprobádaným zbožím. Po pěti letech nyní přicházejí s deskou "Evolution" vydanou u německého labelu a přinášejí vypilované songy, promyšlenou image, syrové kytary i osmdesátkové klávesy. Nečekejte ale žádné "Ein Kessel Buntes".

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)
Čt 12.02.
Lenka Dusilová (CZ) (Archa+, Praha)
Ne 15.02.
BvdLvd (UK) / Changeline (FR) (Café V Lese, Praha)
Po 16.02.
Sombr (US) (Forum Karlín, Praha)
Út 17.02.
The Last Dinner Party (UK) (Forum Karlín, Praha)
St 18.02.
Hatari (ISL) (Fuchs2, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna The Cure Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe