Američtí metalisté Gemini Syndrome se díky "Memento Mori" zařazují ke špičce žánru

06.09.2016 08:00 - Ondřej Hricko | foto: facebook interpreta

Stoupající hvězdy americké metalové scény Gemini Syndrome s nepřehlédnutelným bělovlasým frontmanem Aaronem Nordstromem připravili pro letošní rok studiový návrat po třech letech s názvem "Memento Mori", kterým definitivně potvrdili status naděje současné metalové scény.
8/10

Gemini Syndrome - Memento Mori

Skladby: Anonymous, Remember We Die, Zealot, Gravedigger, On Point, La Devastante Veritá, Sorry Not Sorry, Eternity, Alive Inside, Inception, Lucido Somnium, Say Goodnight, Awaken, Ordo ab Chao, Brought To Light
Vydáno: 19.8.2016
Celkový čas: 50:18
Vydavatel: Another Centruy Records
Gemini Syndrome vznikli v roce 2010 v Los Angeles s vidinou a přáním hudebně navázat na skomírající žánr nu-metalu. Po třech letech příprav a usilovného koncertování si je vzalo pod křídla vydavatelství Warner Bros, které v kapele odhalilo jejich nesporný talent. V roce 2013 přišel na řadu debut "Lux", který nabídl kvalitní kolekci plnou silných melodií i filosofických textů frontmana Nordstroma. Pozornosti se nahrávce i přes slušný potenciál příliš nedostalo, což lze přisuzovat i slabšímu zájmu o žánr jako takový.

Aktuálně pětičlenná formace to tak zkouší znovu s novým vydavatelstvím a hvězdným producentským duem, kterým není nikdo menší než Kane a Kevin Churko. Syn a otec Churkovi stáli i za debutem skupiny a vštěpili mu silný, typicky americký zvuk. Rukopis Kevina Churka je ostatně rozpoznatelný i díky jeho dřívější práci na deskách Five Finger Death Punch, In This Moment, Roba Zombieho, Ozzyho Osbournea a nejnověji i Skillet či Hellyeah.

Zatímco slavnější skupiny jako Nonpoint, Sevendust, Saliva, Mushroomhead či American Head Charge přicházejí na svých posledních deskách jen s hodně průměrným materiálem, Gemini Syndrome na svém druhém albu "Memento Mori" potvrzují, že rozhodně mají na scéně co říct.

Velkou výhodu mají v charismatickém a vokálně silném frontmanovi Nordstromovi, jehož zabarvení hlasu připomíná Jonathana Davise z Korn. Gemini Syndrome jeho hlasových kvalit využívají do sytosti. Od melodických balad ("Say Goodnight") až po tvrdší kusy ("Alive Inside", "Awaken"), ve kterých se nebojí zatlačit na pilu. Nejjistěji ovšem působí v silných melodických linkách za vydatné pomoci hutných kytar dua Daniel Sahagún a Charles Lee Salvaggio, kteří do skupiny přišli teprve v polovině letošního roku.

Gemini Syndrome měli již od počátku velké plány a novinka je tak druhým dílem v plánované trilogii. Kapela se ve svých textech zabývá filosofickými otázkami podstaty života a smrti, které promítají do současného společensko-politického světa. Ty, kteří na texty tolik nedají, potěší opravdu hutný silný zvuk, který pro své klienty generační producentské duo vytvořilo. Minimálně fanoušci Five Finger Death Punch či Mudvayne budou sršet blahem. Gemini Syndrome navíc najali opravdu dobré kytaristy, kteří vytvářejí skvělý podklad pro vokály světlovlasého lídra.

Druhé album tak kvalitou převyšuje debut. Nabízí vyrovnanou kolekci, která nejlépe funguje jako celek. V téměř hodinové náloži je jen velmi málo slabších míst, naopak je těžké vytyčit i nejsilnější hity. Ty nahrávce přece jen chybí. K nejlepším kusům se však řadí úvodní "Anonymous", výborná "Remember We Die" i již zmiňovaná říznější "Alive Inside". Pro ty, kteří na ryze americký metal nezanevřeli, je novinka nadějné formace příjemným a hlavně překvapivým dárkem. Gemini Syndrome svůj potenciál naplnili a nu-metalu dávají další šanci.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY