Todd Terje, Diome, Roi Perez, MeetFactory, Praha, 17.6.2016

Todd Terje roztančil pražské MeetFactory

Vydáno: 20.06.2016 07:35 v sekci Naživo - Jaroslav Hrách | foto: facebook interpreta

Disko žije, obzvlášť to severské! Přesvědčil nás o tom norský DJ a hudební producent Todd Terje, jenž k nám v pátek zavítal do pražského klubu MeetFactory. České publikum spolehlivě roztančil se svým naprosto svěžím setem. Příjemně překvapil i plzeňský DJ Diome, který večerní akci zahajoval.

Live: Todd Terje + Diome + Roi Perez

místo: MeetFactory, Praha
datum: 17. června 2016

Todd Terje
© facebook.com/kastellnatt @ Jonathan Vivaas Kise
Páteční večer nabízel hned dvě zajímavé akce - Polygon na Štvanici a Todda Terjeho v MeetFactory. Sice nevím, jak to vypadalo na Štvanici, ale prostory bývalé továrny se během večera celkem slušně plnily. Norský hudebník a DJ Todd Terje k nám zavítal úplně poprvé, takže očekávání byla velká. Po ohlášení koncertu se mohlo zdát, že vystoupí i se svou kapelou The Olsens, ale nakonec se ukázalo, že přijede sám a odehraje pouze živý set. Večerní program byl doplněn ještě o další dva interprety. Prvním byl plzeňský DJ Diome, který v roce 2000 absolvoval Red Bull Music Academy v Dublinu. Druhým pak izraelský DJ Roi Perez, který začínal s hraním v Tel Avivu a nyní působí pravidelně v berlínském Panoramabaru.

Večer v MeetFactory otevíral Diome. Pro mnohé návštěvníky byl neznámý, ale ostudu si rozhodně neudělal. Se svým energickým setem velmi příjemně překvapil a spolehlivě roztančil publikum na parketu.

Todd Terje
© facebook.com/kastellnatt @ Jonathan Vivaas Kise
Po jedenácté hodině to začalo před pódiem stále víc a víc houstnout. Návštěvníci se nemohli dočkat, až na pódium přijde sám Todd Terje a usedne za svůj pult. Hvězda norského diska si nakonec dala načas a začala až s půlhodinovým zpožděním. I přesto se Terjův příchod na pódium dočkal mohutného aplausu. Jednou z největších předností Todda Terjeho je jeho osobitý zvuk. Zdatně pracuje s barevnými melodiemi, house a disko tempem a mísí do toho oldschoolové syntezátory společně s kosmickými zvuky. Z některých jeho skladem přímo tryská osmdesátkový feeling. Nebojí se však zabrousit i k melodiím psychedelickým, což během večera udělal hned několikrát.

Terjův set byl promyšlený a dynamický. Hudebník střídal skladby z debutového alba "It’s Album Time" s různými remixy. Neopomněl ani novinky z nedávno vydaného osmitrackového EP "The Big Cover-Up" s jeho živou kapelou The Olsens. Hudbu doprovázely různé abstraktní projekce. V případě hitu "Delorean Dynamite" byl na plátně k vidění i celý jeho videoklip.

Todd Terje
© facebook.com/kastellnatt @ Jonathan Vivaas Kise
Vrchol Terjeho setu přišel v posledních deseti minutách, kdy konečně pustil své nejúspěšnější dílo "Inspector Norse", na které už všichni netrpělivě čekali. Jedná se o jednoduchou skladbu, která je ovšem neuvěřitelně chytlavá a která vás rozhodně nenechá stát v klidu na místě. Skladba navíc skvěle graduje. Potom už bohužel nic nenásledovalo, žádný přídavek. Trochu jsem doufal v song "Johnny and Mary", který je podle mě přímo dělaný jako závěrečný přídavek, ale na druhou stranu by se asi nehodil do celkového setu.

Hodinu a půl dlouhé vystoupení se Terjemu vydařilo, publikum si získal téměř hned a zdatně s ním během koncertu pracoval. Trochu sice zamrzelo, že nepřijel i se svou kapelou The Olsens, protože na záznamech vypadá propojení analogového zvuku s živými nástroji opravdu skvěle, avšak nedá se nic dělat, třeba příště.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Jelen, Martin Chobot s kapelou, O2 arena, Praha, 13.12.2025
Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu Skupina Jelen hraje na tuzemské scéně už dvanáct let. Do své druhé O2 areny si kromě pořádné várky hitů připravila po všech stránkách propracované vystoupení, pozvala řadu hostů a také vykouzlila nápaditou a nadupanou show.... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 17:00 v sekci Naživo
Václav Neckář - Největší hity (1965 - 2023) 7/10
Recenze: Václav Neckář na 2LP "Největší hity (1965 - 2023)" znovu připomíná svoje klasiky, přesto výběr potěší Václav Neckář patří k domácím legendám populární hudby. Z přízně posluchačů se těší od šedesátých let až do současnosti. Čas od času stále vydává nové - a zdařilé - písně. Z jeho přebohatého katalogu navíc... čtěte zde
Vydáno: 14.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Skyline, Palác Akropolis, Praha, 11.12.2025
Naživo: Skyline se po dvanácti letech vrátili do Paláce Akropolis, fanouškům rozdali dárky Pražská taneční formace Skyline v těchto dnech zakončuje turné ke stále aktuální, rok a půl staré desce "Superpowers". Jako speciální host v Praze před ní zahrála velmi specifická Athena Chlebová. A jelikož se blíží Vánoce,... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 13:00 v sekci Naživo
The Blue Effect - Kingdom Of Life (vinylová reedice 2025) 7/10
Recenze: Reeditované "Kingdom of Life" Blue Effectu je víc než jen kuriozita. Hudebně rezonuje dodnes Blue Effect, kapela postavená kolem kytaristy Radima Hladíka, patřil od svých začátků ke špičce domácího bigbítu druhé poloviny šedesátých let. A uvědomovali si to zřejmě i strážci dobové kultury. Když už ne skupinu, alespoň... čtěte zde
Vydáno: 13.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Katapult - 80's Album Trilogy (vinyl box) 7/10
Recenze: Vinylový box "80's Album Trilogy" dokazuje, že Katapult byl v této dekádě šťavnatý a ve formě Katapult pokračuje v oslavách padesáti let existence, znovu koncertuje, vydává nové desky, ale nezapomíná se ani poohlédnout do minulosti. Tentokrát si vzal na paškál druhou polovinu osmdesátých let a do jedné krabice nacpal vinyly z... čtěte zde
Vydáno: 12.12.2025 14:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Norská disco hvězda Todd Terje poprvé zavítá do Prahy (15.03.2016 09:08)
- Video: Todd Terje zveřejnil animovaný klip "Alfonso Muskedunder". Je barevný a hravý (15.04.2015 21:13)

ALBUM TÝDNE 49/2025

Pan Lynx
Odvrácená strana lesa

Michal Skořepa vystoupil ze svého lesa. Debut coby temné panoptikum nastavil laťku dokonalosti. Nyní přichází s druhou kapitolou o návratu do reality. Podařilo se Panu Lynxovi překonat tíhu sebe samého? Byl divoký rys lapen, nebo se naopak stal pánem situace? A jak dopadla rocková symfonie duality?

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber The Prodigy Ewa Farna Prince Lady Gaga Madonna Beyoncé Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe