Walk Of the Earth, Scott Helman, Roxy, Praha, 20.10.2015

Walk Off The Earth udělali z vyprodaného Roxy malý stadion

Vydáno: 23.10.2015 09:43 v sekci Naživo - Jan Trávníček | foto: www.klapper.cz

Pořádně optimistická show se spoustou konfet a nástrojů, to je, oč tu běží. Silou YouTube proslavení Walk Off The Earth přijeli poprvé do Prahy a hned bylo vyprodáno. Co na nich tolik lidí vidí, jsme se vydali zjišťovat do pražského klubu Roxy. Zde jsou naše dojmy.

Live: Walk Off The Earth

místo: Roxy, Praha
datum: 20. října 2015
support: Scott Helman

Walk Off The Earth, Roxy, Praha, 20.10.2015
© www.klapper.cz
Oblíbený pražský klub Roxy slavil třiadvacáté narozeniny a jako největší lákadlo si pozval virální senzaci Walk Off The Earth. Kanadská formace, známá zejména díky neotřelým coverům světových hitů, v čele s Gotyeho "Somebody That I Used To Know" zahraným pěti lidmi na jednu kytaru, zaplnila prostor do posledního místečka. A když se čtyři minuty po jedenadvacáté hodině vynořila ze zákulisí a zády k publiku spustila dramatické intro plné zlověstných úderů do bubnů, propuklo publikum v jásot.

Přehnaně teatrální úvod zakončil přechod do plážového pop-rocku s přesahy do reggae, tedy škatulky, která je pro početnou skvadru s blonďatou zpěvačkou Sarah Blackwood v čele určující. Další podstatná charakteristika se týkala nástrojového obsazení - každý z účinkujících si během večera vyzkoušel mnohem širší paletu nástrojů, než jaká bývá na většině koncertů běžná. Obligátní kytara, basa, bicí, perkuse či klávesy nechyběly, kromě nich jste ale mohli zahlédnout i trumpety, ukulele, tamburínu, akordeon, banjo, xylofon, bonga, didgeridoo a spoustu dalších.

Walk Off The Earth, Roxy, Praha, 20.10.2015
© www.klapper.cz
Hned zkraje jsme se dočkali předělávky Pharrellovy "Happy", avšak těžkopádné provedení s přebuzenou basovou linkou zcela zastínilo funkovou lehkost a euforii, díky nimž slavil originál takové úspěchy. O euforii by se v souvislosti s Walk Off The Earth ale dalo psát ještě dlouho.

Muzikanti na neustálém povzbuzování publika k chorálovým zpěvům jejich písní, jakými byly třeba úspěšná singlovka "Rule The World", návyková "Shake" či titulní "Sing It All The Way", stavěli snad až přehnaně. Na spokojené publikum ale očividně předem nacvičené triky fungovaly. Bylo znát, že střídání stran u třech hlavních mikrofonů nebylo pro trojici vokalistů ničím neobvyklým, naopak to často připomínalo hromadný přechod na značky a radost z těla pumpovali zúčastnění snad na povel. Do toho se každou chvíli pouštěl dým, vzduchem létaly konfety a v úplném závěru se během "Summer Vibe" ze stropu spustily i pestrobarevné nafukovací balony.

Cirkus v dobrém slova smyslu to tedy byl povedený, přece jen jsme však ve vší té radostné párty postrádali aspoň špetku hloubky a spontaneity, která by to trochu vyvážila. Osmička vystupujících však i díky zapamatováníhodným momentům, jakými byl třeba šťavnatý cover "Can't Feel My Face" The Weeknda, v němž pěvecky vypomohl i předskokan Scott Helman, nebo závěrečné medley pěti hudebníků kolem jedné kytary, kde kromě toužebně očekávaného Gotyeho došlo i na útržky "Wrecking Ball" Miley Cyrus, "Wake Me Up" Aviciiho a "Rude" podobně zaměřených Magic!, zanechalo poměrně pozitivní dojem.

I přes v zásadě dobré zážitky se ale těžko můžeme ubránit srovnání s podobně radostnými Crystal Fighters. A máme-li být upřímní, jejich injekce optimismu působí silněji a déle.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
Priessnitz - Nebel (vinylová reedice 2025) 9/10
Recenze: Noc a mlha v Jeseníkách a nově na vinylu. Na desce "Nebel" obalují Priessnitz posluchače příjemnou temnotou Vinylové ohlížení do minulosti kultovních Priessnitz pokračuje. Po loňském vydání dlouho nedostupného třetího alba "Hexe" a reedici naopak pozdějšího "Zero" přišel čas na "Nebel". Druhá studiovka formace nabízí jesenickou gotiku... čtěte zde
Vydáno: 31.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy
Rozhovory: Martin Čupka - V MØNØDREAM nedělám umělecké kompromisy Martin Čupka, frontman jedné z nejvýraznějších česko-slovenských rockových kapel John Wolfhooker, přichází s novým autorským projektem MØNØDREAM. Otevírá tak zcela novou kapitolu své hudební cesty. S myšlenkou zkusit si vlastní... čtěte zde
Vydáno: 30.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Trny & Žiletky - Je nutné zabít beránka 8/10
Recenze: Trny & Žiletky na desce "Je nutné zabít beránka" přidávají na zlověstnosti Nová studiovka Trnů & Žiletek "Je nutné zabít beránka" přináší hutnou, emotivní a temnou jízdu. Na posluchače nečeká žádný med, ale ten asi nikdo z fanoušků Desedovy práce ani neočekává. Lídr Dark Gamballe znovu posouvá... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 13:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Českým rádiím vévodí Sombr, v patách mu je Xindl X. Na streamovacích platformách válí Hard Rico (02.10.2025 08:00)
- Všechny domácí rappery převálcoval k-pop. Soundtrack muzikálu "KPop Demon Hunters" vede žebříček (28.08.2025 08:00)
- Miley Cyrus drží vedení v českých rádiích, Alex Warren se dostal do čela digitální hitparády (21.08.2025 09:00)
- Miley Cyrus se vrátila do čela rádiového žebříčku, albům vládnou Nik Tendo a Decky (14.08.2025 09:00)
- Whitney Houston má nejhranější hit v českých rádiích. Díky remixu Felixe Jaehna (07.08.2025 09:00)
- V českých hitparádách vše při starém. Ani Justin Bieber se nedostal do albové top desítky (24.07.2025 09:00)
- Ben a Sofian potřetí dominují albové hitparádě, z rádií zní vedle Miley Cyrus či Alexe Warrena i Whitney Houston (17.07.2025 08:00)
- "Something Beautiful" Miley Cyrus si koncem července pustíme na Disney+ (13.07.2025 16:33)
- Alex Warren si podmanil česká rádia, Ben Cristovao a Sofian Medjmedj opět vládnou albům (10.07.2025 08:00)
- Recenze: Miley Cyrus chtěla, aby "Something Beautiful" bylo konceptuální mistrovství. Místo toho vytvořila jen krásnou koláž (05.07.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 00/2026

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Lady Gaga Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe