Natalie Imbruglia - Male

Natalie Imbruglia na "Male" ladně poletuje v mužském světě

Vydáno: 11.09.2015 18:30 v sekci Recenze - Pavel Parikrupa | foto: facebook interpreta

Už šest let čekají fanoušci Natalie Imbruglia na novou hudbu své oblíbenkyně, album coververzí tedy může být pro leckoho trochu málo. Naštěstí má deska "Male" své nepopiratelné kouzlo a snad zkrátí čekání na původní skladby této krásné Australanky.

7/10

Natalie Imbruglia - Male

Vydáno: 21.08.2015
Celkový čas: 42:19

Skladby: Instant Crush, Cannonball, The Summer, I Will Follow You Into The Dark, Goodbye In His Eyes, Friday I'm In Love, Naked As We Came, Let My Love Open The Door, Only Love Can Break Your Heart, I Melt With You, The Waiting, The Wind

Vydavatel: Sony Music

Bylo by krátkozraké škatulkovat Natalii Imbruglia jako zpěvačku jednoho hitu nebo se na ni dívat podezíravě, protože má krásné velké oči. V uplynulých patnácti letech prokázala autorskou šikovnost a dokázala si vybrat zajímavé spolupracovníky. A i když je její hudba jen pop, vždycky to byl popík velmi vkusný.

Vkus prokázala Natalie i při výběru písniček, jež po svém interpretovala na desce "Male". Všechno jsou to písně mužských autorů a interpretů, ale jejich přezpíváním Imbruglia nutně nevyjadřuje nějaké "zásadní feministické stanovisko". Prostě jen na ně nahlédla ze své perspektivy, některým přidala křehkosti a jiné překvapivě rozsvítila.

Pozitivem výběru je zaměření na ne až tak profláklé hity, nedejbože na "Great American Songbook" či na nejhorší variantu vůbec, miliónkrát interpretované písně vánoční. A i když jsou skladby z různých dekád i různorodých stylů, díky Nataliině intepretaci a příjemnému měkkému zvuku album drží pěkně pohromadě.

Největší drama v rámci alba posluchač zažije hned na začátku, kdy Natalie emotivně dává "Instant Crush" od Daft Punk - tady je pěkně vidět, jak obě verze, původní se zkresleným Casablancasovým hlasem i tato nová, jsou dost jiné a přitom obě výborné. To je hmatatelný příklad toho, kdy má coververze smysl. Skvěle Natalii sedí i čistá a ničím nerušená hlasová poloha v do naha svlečené Youngově "Only Love Can Break Your Heart" nebo v závěrečné "The Wind" Yusufa Islama.

Překvapivě dobře sluší akustická tvář dvěma asi nejznámějším hitům z desky: "Friday I'm In Love" The Cure a "The Waiting" Toma Pettyho kouzelně rozkvetly v bluegrassové a folkové podobě. Ta radost z čistého muzicírování možná ospravedlní dlouhatánské čekání na novou hudbu Natalie. Snad už to nebude trvat tak dlouho.

  • Comeback se celkem povedl, škoda, že se jedná p... (Radek, 12.09.2015 22:56) Reagovat

    Comeback se celkem povedl, škoda, že se jedná pouze o cover verze :-(

  • Paradoxně (Drzek, 17.09.2015 10:44) Reagovat

    je i její zřejmě největší hit "Torn" také cover verze.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů
Rozhovory: Mutanti hledaj východisko - Baví nás balancovat na okraji věcí, žánrů a stylů Mutanti hledaj východisko, alternativně rapový úkaz na domácí scéně, vydali po dvou letech nové album "Rada starších". Ve srovnání s předchozí nahrávkou "Puma" je stručnější, přímější a plné hostů. Proč? A jak se cítí na... čtěte zde
Vydáno: 05.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
The Subways, Lucerna Music Bar, Praha, 2.12.2025
Naživo: The Subways a Lucerna Music Bar: Klasika, která nikdy nezklame Britské trio The Subways už zase slaví. Po nedávném turné k patnácti letům od začátku kariéry nyní přidává pětiletku navíc - a při té příležitosti opět nechtělo upgrade do větších prostor, ale spolu se svou fanouškovskou... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2025 13:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 48. týden 2025
Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru Beze změn na vedoucích pozicích se obešlo aktuální vydání domácích žebříčků. Alvaro Soler a Marta Santos zůstali s "Lo Que Pasó, Pasó" v čele rádií, Buka opět kraluje hitparádě alb i přehledu digitálních singlů. V tom... čtěte zde
Vydáno: 04.12.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Ice Nine Kills, SaSaZu, Praha, 28.11.2025
Naživo: Když SaSaZu pohltila noc: The Devil Wears Prada rozpohybovali klub a Ice Nine Kills ho proměnili v hororové divadlo SaSaZu zažilo noc, která nesla dvě tváře: nejdřív neústupnou energii The Devil Wears Prada s čerstvým materiálem z alba "Flowers" a později teatrální šílenství Ice Nine Kills plné masek, rekvizit a hororových scén. Creeper a TX2... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2025 17:00 v sekci Naživo
Nové desky 47/2025 - od Jessie J přes Kensington po Master's Hammer
Nové desky 47/2025 - od Jessie J přes Kensington po Master's Hammer Poslední listopadový týden patří již nějakou dobu akci Record Store Day, a tak je nabídka novinek o něco chudší. Tentokrát se mezi rarity a další speciální nahrávky vklínili Angličanka Jessie J, nizozemští Kensington, vánoční... čtěte zde
Vydáno: 03.12.2025 13:37 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Čtyřicet nejlepších zahraničních desek roku 2021 podle musicserveru (40-31) (24.01.2022 18:00)
- Nové desky 38/2021 - od Mig 21 přes Poppy po Vladimíra Mišíka (29.09.2021 17:05)
- Video: Natalie Imbruglia si v klipu "On My Way" užívá pohodové dny (27.08.2021 12:35)
- Natalie Imbruglia se v září vrátí s novým albem "Firebird" (27.06.2021 13:22)
- Natalie Imbruglia přivede na svět své šesté album a první dítě (30.07.2019 10:54)
- Natalie Imbruglia tvoří nový materiál s Albertem Hammondem z The Strokes (21.02.2019 15:16)
- Naživo: Ani krásná tvářička Natalii Imbruglii k dobrému koncertu nepomohla (01.12.2017 21:23)
- Natalie Imbruglia se vrací do Česka, zahraje v Brně i Praze (25.08.2017 12:09)
- Nové desky pro 34. týden (23.08.2015 07:49)
- Natalie Imbruglia vyzradila vše o nové desce "Male" (27.04.2015 09:08)

ALBUM TÝDNE 48/2025

Barbora Poláková, Štěpán Urban
Sršeň

Co začalo jako zkoušení na projekt Báry Polákové jménem "Něhy", nakonec vyplynulo v celou společnou desku. A nejen to - zpěvačka a její kolega Štěpán Urban teď tvoří dvojici i v osobním životě. Tuto skutečnost potvrdili, ale vlastně ani nemuseli. Jejich klidná, laskavá hudba by to totiž řekla za ně.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 06.12.
Leisure (NZ) (MeetFactory, Praha)
Út 09.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Út 09.12.
Adept (SWE) / Thousand Below (US) / Ocean Sleeper (AUS) / Hopes Die Last (IT) (MeetFactory, Praha)
St 10.12.
Lucie (O2 arena, Praha)
Čt 11.12.
Hauser (HR) (O2 arena, Praha)
Ne 14.12.
James Arthur (UK) (O2 universum, Praha)
Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Vladimír Mišík Prince Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay Ewa Farna
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe