Pohled do hitparád Billboardu platných od 10. dubna 2014

Boyband 5 Seconds Of Summer v USA málem porazil Frozen

Vydáno: 11.04.2014 01:37 - Petr Doupal | foto: facebook interpreta

Smůla kluci. Vypadalo to, že budete mít americké číslo jedna, ale k dobytí žebříčku vám kousek chyběl. Deskám totiž opět dominoval "Frozen Soundtrack". Za 5 Seconds Of Summer se umístili Chevelle a Christina Perri. Pořadí na čele singlů se neměnilo, pódium tedy obsadili Pharrell, John Legend a Katy Perry.

Pharrell Williams - Happy
© facebook interpreta
SINGLY - Je to tady: Američané se přeposlouchali Pharrella Williamse. Jak jsem posledně radši s nejistotou předpověděl, trend v rádiích se u "Happy" obrátil. I když imprese spadly jen o jedno procento na 225 milionů, asi těžko už půjdou nahoru a 229 milionů "Blurred Lines" tak nepřekoná. V downloadech navíc neprodloužil sérií sedmi 300+ tisícových týdnů, když dosáhl 284 tisíců stažení. Nejlepší sérii takto silných digitálních týdnů mělo právě "Blurred Lines" s deseti týdny. O týden méně zvládl Macklemore s "Thrift Shop".

Prvních sedm pozic se už druhým týdnem nezměnilo. John Legend na dvojce ale dále posiloval. Dostal ocenění Streaming Gainer za 7% růst na 8 milionů streamů i Airplay Gainer za 8% růst na 178 milionů impresí v rádiích. Downloadů mu napočítali 228 tisíc.

Třetí místo stále drží Katy Perry s "Dark Horse", který je stále nejstreamovanější skladbou s 8,4 miliony, o tři sta tisíc méně streamů má Idina Menzel s "Let It Go" na pětce. Mezi nimi zůstal Jason Derülo. Bastille obhájili šestku a Lorde sedmičku, zatímco OneRepublic si od Aloe Blacca zpátky vzali osmičku. DJ Snake a Lil Jon se z desítky neposunuli.

Na jedenáctce a dvanáctce už číhají American Authors s "Best Day Of My Life " a Chris Brown s "Loyal". Na čtrnáctku se posunul Justin Timberlake s "Not A Bad Thing ". Po prvním poslechu dvojky "The 20/20 Experience" jsem věřil, že tato milá balala může uspět, ale nedoufal jsem, že se z ní opravdu stane singl. A už teď je výše než "Take Back The Night" a "TKO".

Ve stopoložkovém žebříčku najdeme tři novinky. 5 Seconds Of Summer se díky začátku prodeje desky dostali se singlem "She Looks So Perfect" na šedesátku. O osm míst níže máme díky vystoupení v "Saturday Night Live" anglického Sama Smithe se "Stay With Me". Znát jej můžete též z "Latch" Disclosure, "La La La" Naughty Boye a jeho vlastního "Money On My Mind". A 98. příčka patří jihoafrické bratrské čtveřici Kongos. Jejich tři roky starého singlu "Come With Me Now" si všimli v Epic Records a začali jej pořádně promovat v USA, a dokonce tak vede Alternative Songs, tedy žebříček rádií pouštějících alternativní rock.

    Top 10 - singly:
  1. Pharrell Williams - Happy
  2. John Legend - All Of Me
  3. Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse
  4. Jason Derülo feat. 2 Chainz - Talk Dirty
  5. Idina Menzel - Let It Go
  6. Bastille - Pompeii
  7. Lorde - Team
  8. OneRepublic - Counting Stars
  9. Aloe Blacc - The Man
  10. DJ Snake & Lil Jon - Turn Down For What

Frozen Soundtrack
© facebook interpreta
DESKY - Mladičký boyband 5 Seconds Of Summer nakonec zaostal za předpoklady analytiků a se 143 tisíci debutového EP "She Looks So Perfect" skončil o šest tisíc za soundtrackem z "Frozen". Stříbro pro ně ale rozhodně není neúspěchem, vždyť pro většinu populace je australská čtveřice zcela neznámá. Jako předkapela One Direction však svou raně teenagerskou cílovku oslovili a za výsledek se nemusí stydět. Navíc jde zatím pouze o čtyřstopé ípíčko. Vedli si například lépe než Justin Bieber s úvodním "My World EP".

Pětačtyřiceti tisíci sedmé řadovky "La Gárgola" si rockeři Chevelle zajistili své nejlepší umístění kariéry. Prodejně však už v minulosti dopadli lépe. Čtvrté místo "Head Or Heart" pro písničkářku Christinu Perri znamená zopakování výkonu debutového "Lovestrong.", prodejně si však z 58 tisíc pohoršila na 40 tisíc.

Za Shakirou se umístilo country duo Dan + Shay s debutem "Where It All Began". Dominovali tedy podžebříčku Country Albums, a to znamená, že se poprvé v celé historii amerických hitparád podařilo country dvojici takto prorazit hned s prvním počinem. Sedmým místem se po devíti letech do žebříčku vrací bluegrass trojice Nickel Creek s nahrávkou "A Dotted Line". Do první desítky se vrátilo "Now! 49" a po mnoha týdnech naopak vypadla Lorde.

Příští týden oslavíme kulaté desáté vítězství "Frozen". Desátým triumfem vyrovná rekord animáků, který drží "Lví král". Prodá se jej opět přes sto tisíc kusů a nebude mít žádnou konkurenci. Žádná novinka nepřesáhne 30 tisíc: "Catacombs Of The Black Vatican" Black Label Society, "SoMo" SoMo, "Welcome To The New" MercyMe ani ""Everlasting" Martiny McBride.

    Top 10 - alba:
  1. ▬ Různí - Frozen Soundtrack (149 tisíc, -8 %)
  2.  N 5 Seconds Of Summer - She Looks So Perfect EP (143)
  3.  N Chevelle - La Gárgola (45)
  4.  N Christina Perri - Head Or Heart (40)
  5. Shakira - Shakira (29, -66 %)
  6.  N Dan + Shay - Where It All Began (29)
  7.  N Nickel Creek - A Dotted Line (27)
  8. Johnny Cash - Out Among The Stars (26, -52 %)
  9. Pharrell Williams - G I R L (25, -2 %)
  10. ▲ Různí - Now! 49 (20, +24 %)

Kompletní singlovou hitparádu Billboardu najdete zde, albovou zase tady.

  • fck this (5sos, 31.05.2015 19:53) Reagovat

    TO NENÍ K*RVA BOYBAND!!!!! :/
    JE TO POP PUNKOVÁ, POP ROCKOVÁ KAPELA!!! -_- SI O NICH PRVNĚ NĚCO ZJISTĚTE A PAK O NICH PIŠTE! PROSÍM..!

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Nové desky 45/2025 - od Báry Polákové se Štěpánem Urbanem přes The Neighbourhood po Romana Holého (19.11.2025 14:30)
- Nové desky 32/2025 - od Maroon 5 přes Toma Grennana po Rise Against (20.08.2025 11:30)
- Nové desky 35/2024 - od Nicka Cavea & The Bad Seeds přes Palaye Royale po Monkey Business (04.09.2024 12:00)
- Návrat "Houdiniho", Rolling Stones poprvé v nejlepší desítce. Česká rádia omílají loňské hity (20.06.2024 08:00)
- Niall Horan vydá v dubnu reedici alba "The Show". Přidá živé nahrávky i duet s Johnem Legendem (15.03.2024 15:12)
- Video: Miley Cyrus a Pharrell Williams si v novém singlu hrají na doktory (14.03.2024 20:09)
- Audio: John Legend sdílí silnou skladbu "Don't Need To Sleep", která pochází z dokumentárního snímku o uprchlických sportovcích (21.12.2023 16:49)
- Nové desky 42/2023 - od The Rolling Stones přes Blink-182 po Samphu (25.10.2023 20:30)
- Naživo: 5 Seconds Of Summer si můžou podat ruce s Elonem Muskem. V Praze ukázali nevídané inovace (13.10.2023 19:03)
- Fotogalerie: Koncerty 5 Seconds Of Summer, Charlotte Sands a AR/CO zachycené objektivem fotoaparátu (13.10.2023 10:44)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Ewa Farna Lady Gaga Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe