Linkin Park už i na DVD

Vydáno: 14.03.2002 05:00 v sekci Recenze - Honza Balušek | foto: facebook interpreta

Jedna z nejúspěšnější kapel současnosti, která má za sebou jen debutové album "Hybrid Theory", Linkin Park, pro své fandy vydala dévedéčko s titulem "Frat Party At The Pankake Festival". Jakkoli by slovo "festival" v názvu mohlo značit, že se jedná o záznam koncertu, živou hudbu zde téměř nenajdete, všeho ostatního ale přehršel.

7/10

Linkin Park - Frat Party At The Pankake Festival

Celkový čas: cca 70 minut

Linkin Park se bezpochyby stali jedním z největších objevů minulého roku. Jejich debutové album "Hybrid Theory" se skvěle prodává po celém světě, doma v USA se stalo vůbec nejprodávanější deskou roku 2001, platinové se stalo dokonce i u nás. Zatímco kapela objíždí další a další koncerty, jemně pracuje na druhé desce a chystá se vydat alespoň album remixů, mohou jejich příznivci zkouknout DVD "Frat Party At The Pankake Festival".

Těžko jeho obsah popsat jedním slovem, je to totiž všechochuť, kde najdete jak videoklipy, dokumenty z jejich natáčení, tak rozhovory či záběry ze zákulisí a života kapely, ovšem jen málo záběrů z koncertů. Tak trošku mě to namíchlo, protože jsem čekal spíše kompletní koncert a k tomu něco navíc, takhle je živá podoba kapely prezentována jen částečně, ale co se dá dělat. Celý "film" poskládaný z výše uvedeného je dlouhý jen mírně přes padesát minut, což mi, i přes nesporné kvality a obsažnost nabízeného materiálu, přijde jako dost nefér útok na peněženky teenagerů, jichž je mezi fanoušky Linkin Park největší množství. Jinak ovšem není co řešit, protože ona padesátiminutovka je nabita k prasknutí, kromě videoklipů k "One Step Closer", "Crawling", "In The End", "Papercut" a "Points Of Authority", které jsou povětšinou velmi vyvedené (obrazové orgie v "Crawling" a "In The End" musejí nadchnout snad každého), zde najdete i dokument z natáčení klipu "Crawling". Hlavní součástí jsou ale rozhovory se členy kapely, kteří o sobě tvrdí, jak jsou všichni jako bratři a podobně, ale opravdu tak (prozatím) vypadají. Navíc je s nimi i docela sranda. Ovšem živý koncert by byl živý koncert. Skalní fandové si u klipů mohou pustit i komentář režiséra a členů kapely, samozřejmostí jsou anglické titulky.

Naštěstí jsou zde i bonusové materiály, které částečné zklamání trošku zmírní. Najdete zde totiž živý klip ke "Crawling", dokonce si ho můžete pustit z pohledu tří kamer, ovšem s tou živostí je to trošku problém, obrázky jsou sice z koncertu, ale zvuk je studiový, takže to nakonec vypadá jako playback s živým potleskem publika. Dále zde najdete dokument z natáčení klipu k "In The End", z něhož je část záběrů použita v hlavním filmu, tohle je spíše taková "rozšířená" verze. Pro rozšíření rozhledu si můžete poslechnout i dvě skladby jen v audiu - jedná se o písničky "My December" a "High Voltage" a zvláště první zmíněná zní díky dost nepovedenému zpěvu jako demo, ale ta druhá je skvělá vypalovačka, i když také trpí jistou zvukovou nedodělaností. Pak už zbývají jen dva krátké dokumenty a countryová verze "Crawling".

"Frat Party At The Pankake Festival" rozhodně není špatné dévédéčko, jen mi připadá, jako by kapela na nosič narvala sedmdesát minut bonusů a zapomněla na základní obsah. Na druhé straně se z dévédéčka dozvíte spoustu věcí o kapele, uvidíte všechny jejich klipy, jen prostě nezjistíte, jak hrají naživo. Pro fanoušky povedená věc, ostatní si můžete počkat na koncertní nosič.

  • dotaz (Lada, 01.04.2002 20:30) Reagovat

    Ahoj - chtěla bych se zeptat, nevyšlo Frat Party At The Pankake Festival také na VHSce? Mám dojem, že ano - mohl byste mi ríri, jetli ano nebo ne? Nebo to také mohlo být něco podobného, ale něco to bylo... Odpověď mi prosím pošlete na mail. Děkuji


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tom Smith - There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light 9/10
Recenze: Tom Smith chce na "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light" slyšet, jak s ním rozmlouváte Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje... čtěte zde
Vydáno: 05.01.2026 00:00 v sekci Recenze
Tři sestry - Pub Art 7/10
Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" Po čtyřiceti letech fungování může málokdo zcela bez výčitek pojmenovat své album "Pub Art". Jenže skupina Tři sestry se svou nezaměnitelnou poetikou piva, cigár a lascivního humoru skutečně povznesla hospodský punk na umění.... čtěte zde
Vydáno: 04.01.2026 08:00 v sekci Recenze
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily
PJ Harvey pracuje na nové desce a doporučuje playlist písní, které ji loni nejvíc bavily PJ Harvey v krátkém silvestrovském pozdravu pro své fanoušky zavzpomínala na dvouletou šňůru k albu "I Inside The Old Year Dying" (o pražském koncertu jsme psali zde). Zároveň oznámila, že od března, kdy turné skončilo, píše... čtěte zde
Vydáno: 03.01.2026 08:00 v sekci Novinky
Nahlas 2 - Antologie poezie Osamělých písničkářů 9/10
Hudba v tisku: Když písňové texty mluví i bez hudby: "Nahlas 2" jako ryzí poezie Osamělých písničkářů Druhý díl antologie Osamělých písničkářů přináší další čtyři tematicky laděné celky s poezií, kterou můžete znát z tuzemských klubů nebo hudebních nosičů. Vzniká tak vzácný soubor současných osobitých písňových... čtěte zde
Vydáno: 02.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Peter Lipa - Neúprosné ráno (vinylová reedice 2025) 8/10
Recenze: První albové nadechnutí Petera Lipy "Neúprosné ráno" patří i po letech k zásadním počinům. Reedice mu sluší Peter Lipa dnes platí za výraznou tvář slovenské hudební scény. Zpěvák, přirozeně rozkročený mezi světy blues a jazzu, se svého profilového debutu paradoxně dočkal až po čtyřicítce. Deska vydaná v roce 1984 nesla název... čtěte zde
Vydáno: 01.01.2026 10:19 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- "Dokola". Mirai i Tomáš Klus bodují v českých rádiích se skladbami stejného názvu (05.09.2025 08:00)
- Naživo: Papa Roach rozproudili Ostrov svobody a Charli XCX oznámila svatbu. První den Szigetu byl plný emocí a nečekaných momentů (08.08.2025 16:30)
- Fotogalerie: Největší koncertní vystoupení v historii Rock for People v podání Linkin Park (15.06.2025 18:18)
- Naživo: Linkin Park na Rock for People potvrdili comeback roku a u toho ostříhali fanouškovi vlasy (15.06.2025 08:27)
- Open'er festival přihazuje k Linkin Park nebo Nine Inch Nails i Jorju Smith, J Balvina, Deana Lewise či Arcu (27.04.2025 19:39)
- Nejen Linkin Park, ale i Beyoncé má za oceánem problém vyprodávat koncerty (22.04.2025 12:24)
- Linkin Park za oceánem netáhnou. Zlevňují vstupenky a přesouvají se do menších prostor (01.04.2025 14:51)
- Linkin Park na deluxe edici "From Zero" přidají tři novinky a pět živáků (28.03.2025 12:23)
- Linkin Park nezpomalují - za pár dnů vydají svůj prý vůbec nejlepší singl "Up From The Bottom" (20.03.2025 10:33)
- Recenze: Architects na "The Sky, The Earth & All Between" staví katedrálu z chaosu a emocí (03.03.2025 00:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Prince Vladimír Mišík The Prodigy Justin Bieber Lady Gaga Ewa Farna Beyoncé Madonna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe