Lindsay Lohan neuspěla s žalobou proti Pitbullovi

25.02.2013 17:50 - Milan Menčík | foto: facebook interpreta

Pitbull
© FilmMagic
Newyorský soud zamítl žalobu herečky Lindsay Lohan proti rapperu Pitbullovi za to, že zmínil její jméno a problémy v textu jedné ze svých písní. Dle jeho názoru je totiž píseň chráněna jako umělecké dílo.

V písni "Give Me Everything" je totiž verš "I got it locked up like Lindsay Lohan", viditelná narážka na její nesčetné problémy s alkoholem, díky kterým musela nosit i soudní náramek pro kontrolu pohybu a měla domácí vězení. To tato herečka neunesla a v roce 2011 podala žalobu v důsledku toho, že jí tyto verše způsobují velké emocionální utrpení, jak napsal server rollingstone.com.

Soudce Denis Hurley svoje rozhodnutí zdůvodnil takto: "Skutečnost, že píseň byla pravděpodobně vytvořena a distribuována za účelem dosažení zisku, neznamená, že jméno žalobkyně bylo používáno pro 'reklamu' nebo 'obchodní účely' ve smyslu newyorského občanského práva."



DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY