Pohled do hitparád IFPI - 13. týden

Madonna dobyla i české obchody

Vydáno: 04.04.2012 17:25 v sekci České hitparády - Jakub Malar | foto: facebook interpreta

Rádia královně popu sice moc nepřejí, ale v prodejnosti na novou desku Madonny minulý týden nikdo neměl (stejně jako v Británii nebo Spojených Státech). V rádiích má sice hned tři skladby, ale žádná z nich nerotuje příliš úspěšně. Nejhranější zůstává brazilský zpěvák Michel Teló.

Michel Teló - Ai se eu te pego
© facebook interpreta
RÁDIA - Čechy doslova očaroval brazilský štramák Michel Teló. Jak jinak si vysvětlit obrovský úspěch zpěváka, kterého před pár měsíci ještě nikdo neznal. V našich rádiích je nejhranější už třetí týden po sobě. Těsně za ním se drží aspirant na první místo Gotye se "Somebody That I Used To Know" (skladba má vzhledem ke světovému úspěch šanci dosáhnout vrcholu i v našich končinách). Třetí jsou Mandrage a "Šrouby a matice" a tak dále. Nově jsou v TOP 10 Nightwork. Skladba z filmu "Signál" je na páté místě.

Pohled na novinky trochu zaráží. Vypadá to, že až nyní, po čtyřech letech od vydání debutové desky, byli domácími rádiovými dramaturgy objeveni australští Empire Of The Sun. Na osmdesáté druhé příčce je jejich skladba "We Are The People" a mně tak prochází hlavou pouze jediná myšlenka - opravdu jsou to už čtyři roky od vydání "Walking On A Dream"? Doufám, že se jejich nové desky dočkáme ještě letos, aby měli čeští rádiáci v roce 2015 co nasazovat do playlistů...

Další novinky už jsou současné hity. Osmdesátý osmý je druhý oficiální singl "Girl Gone Wild" z nového alba Madonny. Vzhledem k tomu, že předchozí "Give Me All Your Luvin'" u nás nijak závratný úspěch nesklidil, dá se počítat, že singlová dvojka na tom bude podobně. I když se můžu mýlit. Poslední novinka je od kanadské zpěvačky Alyssy Reid. Skladbu "Alone Again" původně natočila s americkým rapperem vystupujícím pod jménem P. Reign, ale pro evropský trh byla skladba upravena a nahrána s americkou taneční grupou Jump Smokers. Zatím devadesáté druhé místo.

Top 10 ČR - rádia:
  1. Michel Teló - Ai se eu te pego
  2. Gotye feat. Kimbra - Somebody That I Used To Know
  3. Mandrage - Šrouby a matice
  4. Marlon Roudette - New Age
  5. Nightwork - Čekám na signál
  6. Tomáš Klus - Nina
  7. Pitbull feat. Chris Brown - International Love
  8. The Wanted - Glad You Came
  9. Lana Del Rey - Video Games
  10. Foster The People - Pumped Up Kicks

Top 100 RÁDIO 13/2012 - novinky:
82. Empire Of The Sun - We Are The People
88. Madonna - Girl Gone Wild
92. Alyssa Reid feat. Jump Smokers - Alone Again

Madonna - MDNA
© facebook interpreta
PRODEJNOST - Madonna u nás měla vždy úspěch zaručený a většina jejích nahrávek šla hned po vydání na první místo. Ne jinak je tomu s novinkou "MDNA". Co se týče kritiky, tu album sklízí spíše rozpačitou, ale prodejně určitě nepůjde o propadák. Klusův "Racek" tak opět musel ustoupit na druhé místo. Na třetí pozici pak je další novinka - živé album od Iron Maiden z jejich loňského turné s názvem "En Vivo!". A prý je velmi povedené. V TOP 10 ještě najdeme na sedmém místě nově vydanou legendární "Straku v hrsti" Pražského výběru.

Mezi dalšími novinkami najdeme opět Madonnu, tentokrát s balíčkem všech jejích starších alb "Complete Studio Albums (1983-2008)" na patnácté příčce. Devatenáctí jsou Mňága a Žďorp, respektive dvojalbum "Dáreček", na kterém jí vzdávají hold svými předělávkami Tomáš Klus, Monkey Business, Wohnout a další výrazní umělci z domácí scény. Na závěr je tady eponymní deska německé hardrockové super-formace Unisonic na třicátém čtvrtém místě.

Top 10 - prodejnost:
  1. new Madonna - MDNA
  2. Tomáš Klus - Racek
  3. new Iron Maiden - En Vivo! (Live In Santiago de Chile) CD+DVD
  4. Leonard Cohen - Old Ideas
  5. Adele - 21
  6. Flamengo - Kuře v hodinkách
  7. new Pražský výběr - Straka v hrsti (Jubilejní edice 1982 - 2012)
  8. Bruce Springsteen - Wrecking Ball
  9. Daniel Landa - Vozová Hradba (Tour 2011) DVD
  10. Tomáš Klus - Hlavní uzávěr splínu

TOP 50 Prodejní 13/2012 - novinky:
1. Madonna - MDNA
3. Iron Maiden - En Vivo! (Live In Santiago de Chile) CD+DVD
7. Pražský výběr - Straka v hrsti (Jubilejní edice 1982 - 2012)
15. Madonna - Complete Studio Albums (1983-2008)
19. Mňága a Žďorp - Dáreček
34. Unisonic - Unisonic
37. Plácido Domingo - Truly Domingo
50. Lara Fabian - Best Of Lara Fabian

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 13. týden najdete na stránkách IFPI zde.

  • we are the people? ARE YOU FRAKING KIDDING ME?! (abc, 08.04.2012 14:24) Reagovat

    ano, myslela jsem, že jsem se přehlédla...we are the people... potom jsem si promnula oči a zjistila, že vidím správně. no co dodat, odčas se česká rádia chovají jako mladší retardovaný bráška. nemůžeš se začít smát, protože je tvoje rodina, jenom z lásky skousnout zuby a před všemi ho bránit...

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Alibaba - Furt stejný 8/10
Recenze: Swingující blues-folk olomouckých Alibaba možná zůstává "Furt stejný", ale furt stejně skvělý a svůj Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by... čtěte zde
Vydáno: 29.12.2025 00:00 v sekci Recenze
Green Monster - Mutant Farm 8/10
Recenze: Mutanti i zombíci řádí v rytmu psychobilly na "Mutant Farm" veteránů Green Monster Páté desce domácích psychobilly legend Green Monster vévodí jedovatá zelená barva, která láká na hororovou projížďku farmou mutantů. Vedle ní hrají prim dunivý kontrabas a charakteristický, kousavý vokál lídra a zároveň... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 14:30 v sekci Recenze
Dream of the Sun - What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice 7/10
Recenze: Dream of the Sun zatím ohledávají terén, s "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" ale debutují slibně Prvotina "What God Had Taken Once, He Can Always Take Twice" představuje pražské Dream of the Sun v okamžiku prvního velkého kroku. Cestu si k němu vybudovali pečlivě a očekávání nastavili poměrně vysoko. Jak to celé dopadlo a proč... čtěte zde
Vydáno: 28.12.2025 08:00 v sekci Recenze
Death In Rome - Angel (Karel Kryl - Cover) 7/10
Video: "Anděl" Karla Kryla v angličtině? Poslechněte si coververzi od německých Death In Rome Death In Rome je německý hudební projekt, který si na neofolkové a alternativní scéně získal pozornost svou jedinečnou estetikou a přístupem k hudbě. Namísto vlastních skladeb se kapela zaměřuje na reinterpretace známých popových... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 16:00 v sekci Audio / Video | Video
Krojeny - Zlatá 8/10
Video: Písnička o břidlici, video o naději. Petr Uvira představuje projekt Krojeny skladbou "Zlatá". Pusťte si ji v premiéře Kytaristu Petra Uviru jste mohli zahlédnout v doprovodné kapele Marie Puttnerové, v řadách prakticky spících Ladě i v afrojazzových Heimat. Nyní zkušený muzikant a producent míří do sólových vod a stojí na začátku cesty se svým... čtěte zde
Vydáno: 27.12.2025 10:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku (23.12.2025 19:00)
- David Guetta, Teddy Swims a Tones And I si společně podmanili český éter (18.12.2025 09:00)
- Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře (17.12.2025 20:00)
- "Vánoce na míru" už úřadují. Ewa Farna boduje se svátečním hitem v rádiích i ve streamování (11.12.2025 08:00)
- Buka dál dominuje albům i digitálním singlům, Mariah Carey i Wham! už se streamy letí nahoru (04.12.2025 08:00)
- Alvaro Soler s Martou Santos ovládli český rádiový éter, Buka obsadil celou top desítku digitálních singlů (27.11.2025 08:00)
- Viktor Sheen ovládl český albový žebříček i pod alter egem Buka, na paty mu šlapali 4 Tenoři (20.11.2025 08:00)
- Xindl X se vrátil do čela rádiového žebříčku, albovou top desítku rozvířila Lucie Bílá (13.11.2025 09:00)
- Tanec mrtvých Lady Gaga už rozhýbal i česká rádia, první místo si uzmul Kamrad (06.11.2025 19:30)
- Xindl X a PTK si podrželi vedení v českých žebříčcích, digitálním singlům vládne virální hit "Navždycky blázen" (30.10.2025 14:00)

ALBUM TÝDNE 52/2025

Alibaba
Furt stejný

Folk může být sofistikovaný i kýčovitý, židličkový, kotlíkářský, může tepat do společenských nešvarů, být zasněný, básnivý i výrazově dutý. V každém případě, ať už použijeme jakékoliv další adjektivum, měl by být upřímný, na nic si nehrát. To rozhodně platí pro album "Furt stejný" olomouckých Alibaba.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince The Prodigy Justin Bieber Beyoncé Ewa Farna Madonna Lady Gaga Kryštof Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe