Kosheen vystoupí v Praze a Brně

Vydáno: 06.10.2011 09:53 v sekci Tiskové zprávy - Tisková zpráva | foto: facebook interpreta
Kosheen plakát
© facebook interpreta
Britští Kosheen vystoupí v ČR hned dvakrát! Na jejich energickou show se připravte 8.11. v pražském klubu SaSaZu a 9.11. v brněnském Boby centru, kde se předvedou v kompletní koncertní sestavě a představí dlouho očekávané čtvrté album "Independence". Samozřejmostí bude i paleta jejich největších hitů, díky nimž si právě u nás vytvořili opravdu početné a vděčné publikum.

Od roku 2001 vypustili do hudebního světa celkem tři desky ("Resist", "Kokopelli" a "Damage"). Každá z nich vždy charakterizovala a jasně udávala hudební vývoj skupiny. Už i z těchto důvodů je čtvrté album velmi očekávané a mezi fanoušky v poslední době velice diskutované. Již během loňského vystoupení v klubu SaSaZu jsme mohli slyšet ukázky z nového alba "Independence", které svým názvem nabízí i logické vyústění jejich aktuální tvorby.

Pokud máte averzi k tomu, že většina dříve energických kapel zrají k tomu, aby postupně zvolnili a usnuli na vavřínech zamilovaných balad, u Kosheen byste měli rozhodně zbystřit. Kosheen si udržují i na novém albu velmi vysoký standard a berou si to nejlepší ze svých začátků a v kombinaci s nezaměnitelným hlasem zpěvačky Sian Evans se opět můžeme těšit na hudebně opravdu zajímavé album. Ke slovu se dostaly opět více taneční skladby pod vlivem elektra a ravu. Ukázky z nového alba (např. skladbu "Belladonna") a další zajímavé remixy najdete na oficiálních facebook stránkách kapely a soundcloud profilu.

Sian Evans jste vedle projektu Kosheen mohli slyšet také např. ve skladbě "Louder", kterou produkoval DJ Fresh. Nutno dodat, že právě její vokál má velkou zásluhu na tom, že se tato skladba vyhoupla přímo na první místo v singlech UK Singles Chart a prodalo se jí více jak 140 tisíc kopií. I tuto skladbu zařadili Kosheen do svých živých vystoupení.

Vstupenky zakoupíte v předprodeji Ticketpro od 490 Kč, VIP galerie od 790 Kč. Ceny na pražské a brněnské vystoupení se liší a postupně se zvyšují v závislosti na počtu prodaných vstupenek.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 14.12.2025
Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo Mňága a Žďorp v pražském Lucerna Music Baru během neděle i pondělí přehrála celou novou desku a pokaždé ji rovnou pokřtila. První večer se kmotrem stal herec Marek Taclík a místo šampaňského použil rozpálený vosk ze svíčky.... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 15:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Prvnímu dni festivalu Metronome Prague vládli Kosheen (22.06.2024 17:20)
- Naživo: V Praze začal festival Metronome Prague (21.06.2024 15:20)
- Britští Kosheen oslaví 25 let na Metronome Prague 2024. Přivezou speciální narozeninovou show (13.11.2023 10:21)
- Sian Evans & Kosheen díky velkému zájmu přidávají další koncert, tentokrát v Plzni (03.05.2023 19:35)
- Sian Evans s Kosheen zahraje v České republice celkem čtyřikrát (25.01.2023 12:43)
- Naživo: Kosheen nikdy nemarní naším časem. Sian Evans podala v Praze maximální výkon (26.02.2020 14:10)
- Sian Evans a Kosheen vyprodali pražský koncert a přidávají další. Turné po ČR tak začne dříve (21.12.2019 15:44)
- Naživo: Pražské smyčce z BSOP dodaly Kosheen kouzelnou atmosféru (03.06.2015 20:14)
- Fotogalerie: Kosheen s orchestrem, Portless a Animé v pražském Foru Karlín v obrazech (03.06.2015 14:44)
- Speciálními hosty Kosheen budou skupiny Portless a Animé (15.05.2015 14:04)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Kryštof Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe