Markéta Irglová představí svou sólovku na osmi koncertech

21.04.2011 10:04 - Petra Hubáčková | foto: facebook interpreta

Markéta Irglová
© facebook interpreta
Markéta Irglová na sebe upozornila díky spolupráci s Glenem Hansardem a nyní zkusí štěstí na sólové dráze. V první polovině května představí zpěvačka, hudebnice a herečka na osmi koncertech v Čechách a na Moravě své první sólové album nazvané "Anar". Turné začne 9. května v Brně a pokračuje přes Olomouc, Valašské Meziříčí, České Budějovice, Milevsko a Trutnov do Prahy, kde se dvěma koncerty 15. a 16. května uzavře.

Tuzemští diváci budou vůbec první, kdo uslyší nový materiál. "Není to samozřejmě náhoda, že si Markéta vybrala právě Českou republiku a ne Spojené státy, ve kterých v současné době žije a kde se jejímu projektu Swell Season s Glenem Hansardem tolik daří. Markéta se vrátí na místa, kde svou hudební kariéru začínala a kde se jí s Glenem ještě před oscarovým úspěchem dostávalo vřelého přijetí," vysvětluje Marek Irgl, spolupořadatel koncertů.

Deska "Anar" vznikla po skončení dvouapůlletého světového turné. Obsahuje dvanáct písní (z toho deset autorských) a vyjde letos v srpnu u amerického labelu Anti. Na turné u nás doprovodí Markétu tři hudebníci, kteří se na nahrávání alba podíleli - Aida Shahghasemi, virtuoska hry na perský buben daf, Tim Iseler na basovou kytaru a Simon Good (The Mary Janes, The Frames, Mundy) na kytary. "Žánrově se Markétiny písničky pohybují v oblasti harmonického folku s dominantním zvukem akustické kytary a piana, tak jak je známe z jejích autorských písní na třech albech natočených společně s Glenem Hansardem," dodal Irgl.

Termíny a místa koncertů nadcházejícího turné:

9.5. - Brno, Divadlo Bolka Polívky (začátek 19:00)
10.5. - Olomouc, Divadlo K3, Umělecké centrum UP (začátek 20:00)
11.5. - Valašské Meziříčí, M-klub (začátek 20:00)
12.5. - České Budějovice, klub Horká vana (začátek 19:30)
13.5. - Milevsko, Galerie M (začátek 19:30)
14.5. - Trutnov, koncertní síň B. Martinů - bývalý evangelický kostel (začátek 20:00)
15.5. - Praha, klub Kaštan (začátek 20:00)
16.5. - Praha, Jazz Dock (začátek 22:00)


NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY