UK Subs, The Vibrators, U-klub, Olomouc, 10.2.2010

Taneční kurz punkových strejců

Vydáno: 11.02.2010 19:00 v sekci Naživo - Martin Višňa | foto: Vojta Florian / musicserver.cz

Že v zimě dorazí do Česka UK Subs a The Vibrators, je v poslední době pravděpodobnější, než že napadne sníh. Tentokrát si sice s bílou peřinou nevíme už rady, ovšem punkoví strejcové železnou pravidelnost neporušili a opět dali ochutnat dob, kdy punk vyrůstal z plenek ve fenomén.

Live: UK Subs, The Vibrators

support: Zatrest, Degradace
místo: U-klub Olomouc
datum: 10. únor 2010
Fotogalerie z pražského koncertu

The Vibrators, Lucerna Music Bar, Praha, 8.2.2010
© Vojta Florian / musicserver.cz
Neúnavní punkeři sjíždějí koncertní pódia v nejrůznějších koutech světa přes třicet let, The Vibrators jsou navíc stále studiově činní - loni jim vyšla řadovka "Under The Radar". V Olomouci však hráli prvně a do U-klubu, který se postupem času proměnil v saunu, si je přišlo vychutnat přes dvě stovky lidí. A nebýt předvýplatního termínu, jistě by si do prostor vysokoškolských kolejí našlo cestu více milovníků punku.

I tak se ale večer vyvíjel velmi slibně a notnou měrou se na tom podílely obě předskokanské party. Se zpožděním spustila svoje atomové boogie ostravská Degradace a hned při první písni se jim motal u mikrofonu jeden z příznivců, až to vypadalo jako domluvený kompars. Svižnému rokenrolu s elvisovským zpěvem Sendyho to ale na přitažlivosti a energii neubralo, spíše naopak - nálada ve zhruba z poloviny zaplněném sále stoupala od prvních okamžiků. A domácí Zatrest to ještě umocnili. Přestože jejich vystoupení bylo oproti Degradaci o něco slabší, publikum reagovalo jak na staré pecky, tak na věci z nové desky "Pecka vedle pecky" a Vibrators po nich přebírali parádně rozehřáté a rozdivočené publikum.

České zastávky

UK Subs a The Vibrators v Česku absolvovali rovnou tři koncerty. Kromě olomouckého, který byl posledním z nich, punkeři vystoupili ještě 5.2. v Kadani a 8.2. v pražském Lucerna Music Baru. Z pražského koncertu pocházejí v článku použité fotografie.

UK Subs, Lucerna Music Bar, Praha, 8.2.2010
© Vojta Florian / musicserver.cz
Vzduchu notně ubylo a na pódiu se objevili tři strejcové a jeden potetovaný týpek, které byste spíše než na legendární kapelu tipovali na hospodské povaleče. Prý že Vibrátoři a taneční hodinka mohla začít. Jedna noha tam, druhá sem, občas otočka, pád či hozené pivo zezadu od těch netančících. A křepčil i zpěvák Knox, ochotně nakláněl mikrofon mezi lidi, některá gesta mu publikum doslova zobalo z rukou. "Troops Of Tommorow", kterou si později vypůjčili Exploited, byla snad jediná pomalá věc, kterou Vibrators vysypali z rukávu, jinak šlapali jako dobře promazaný stroj. Až bylo škoda, že musejí končit.

Záhy se však ukázalo, kdo je králem večera. To když na pódium vystoupal Charlie Harper a vibrátoří pecky "Baby, Baby" nebo "Disco in Moscow" vystřídala smršť UK Subs. Před pódiem se rozhýbal toho dne maximální kotel, Subs k mikrofonu pustili i jednoho z příznivců, který si následně zaplaval v lese rukou lidí dole. Zato téměř statický Charlie chvílemi vypadal jako roztomilá panenka, co jen poněkud zapomněla na dobré mravy a pije pivo a křičí na veřejnosti. A že třeba "Warhead" zpívané jím, kapelou a také dvousethlavým sborem nahánělo husí kůži. Vzápětí přišla další legendární pecka "Stranglehold", krátké vyvolávání kapely zpět a přídavkové hity "I Live In A Car" a "CID" a nastal konec.

Zůstal jen hukot v uších, oblečení nasáknuté pivem a dobrý pocit z povedeného večera, který nezkazila ani zima všude kolem, ani vedro uvnitř klubu, ani pískání mikrofonu při zvučení. Zkrátka ideální večer, kterých na Hané, která zrovna nepatří mezi časté cíle světových legend, příliš nebývá.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Invisible World - Holy Grail 8/10
Recenze: Invisible World vedou na "Holy Grail" tichý dialog se světem Projekt Invisible World slouží pro kontrabasistu a baskytaristu Tomáše Lišku už řadu let jako místo, kde může ohledávat prostor mezi jazzem a world music. Mezinárodně obsazené spojení vydalo koncem roku své čerstvé album "Holy... čtěte zde
Vydáno: 16.01.2026 08:30 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 2. týden 2026
Hvězda "Stranger Things" Djo s "End Of Beginning" vládne českému digitálnímu žebříčku Americký muzikant a herec Joe Keery alias Djo vystřelil s písní "End Of Beginning" do čela tuzemské hitparády digitálních singlů. Navázal tak na úspěch z Velké Británie, kde aktuálně také kraluje žebříčku. Českým rádiím dál... čtěte zde
Vydáno: 15.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Pocta Davidu Stypkovi, O2 universum, Praha, 12.1.2026
Naživo: Stále tu s námi je. Pocta Davidu Stypkovi vyvrcholila závěrečným pondělním koncertem Vzpomínkové koncerty věnované Davidu Stypkovi uzavřely dvě vyprodané pražské zastávky v O2 universu. Jeho písně v orchestrálních aranžích zahrála Moravská filharmonie Olomouc, za mikrofonem se střídali Mirai Navrátil, Kateřina... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 13:00 v sekci Naživo
Václav Noid Bárta - Vteřina 8/10
Video: Václav Noid Bárta songem a klipem "Vteřina" apeluje na bezpečnost na silnicích Zlatý slavík Václav Noid Bárta vydal závěrem loňského roku sólovku "S časem se hádám". Jedenáctipoložkový tracklist otevírá "Vteřina", která vyšla aktuálně jako singl s klipem. Některé další zaražené kousky už znáte,... čtěte zde
Vydáno: 14.01.2026 08:16 v sekci Audio / Video | Video
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi
Nové desky 1/2026 - od Alter Bridge přes Blue po The Kid Laroi Hudební novinky v novém roce sice ožívají pomalu, ale něco se přece jen děje. Své desky představili třeba britští Blue, američtí rockeři Alter Bridge, Australan The Kid Laroi, countryový hudebník Zach Bryan, indie rockeři The... čtěte zde
Vydáno: 13.01.2026 14:30 v sekci Novinky | Nové desky
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Fotogalerie: Legendární UK Subs zahráli zase v Praze (31.01.2018 08:32)
- Punkové legendy UK Subs spolu s TV Smith mají v únoru zamířeno do Futurum Music Baru (21.09.2014 13:14)
- Fotogalerie: The Vibrators v obrazech (21.01.2014 08:41)
- The Vibrators v Lucerna Music Baru představí své devatenácté studiové album (18.12.2013 11:51)
- Audio: Degradace - Jsem neviditelný (27.01.2013 15:20)
- Pankárna s The Vibrators, Plexis a Dreadrot proběhne koncem ledna v Lucerna Music Baru (13.12.2012 11:27)
- Video: Degradace - Horrorshow (19.09.2012 09:52)
- Recenze: Degradace vs. Kaktus (08.03.2012 11:00)
- UK Subs a TV Smith se řítí také na Moravu a Slovensko (16.01.2012 08:00)
- Punkové legendy UK Subs a TV Smith se do Prahy přihrnou jak velká voda (15.12.2011 12:53)

ALBUM TÝDNE 02/2026

Marta Santos
Aquí no sobra nadie

Čeští posluchači se nejspíš se španělskou zpěvačkou Martou Santos setkali až díky nedávnému hitu "Lo Que Pasó, Pasó" s Alvarem Solerem. Ten na podzim opanoval i naše rádia. Rodačka ze slunečné Sevilly vzápětí přišla i se svou druhou studiovkou "Aquí no sobra nadie", která stojí za pozornost i mimo rodnou zemi.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Justin Bieber Vladimír Mišík Prince Madonna Coldplay Beyoncé Lady Gaga Ewa Farna The Cure
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe