Uzrálá rocková zombie

Vydáno: 15.10.2009 05:00 v sekci Recenze - Petr Bláha | foto: facebook interpreta

Rokenrolová zombie musí být řádně zetlelá, v žádném případě aktuální a zároveň nadčasová. Inu, rokenrol rozhodně nadčasový je a aktuálnosti pozbyl v šedesátých letech, zatímco punk je řádně zahnívající zdechlina, která straší společnost. Doctor P.P. to dal všechno dohromady a vytvořil svou nejlepší desku.

7/10

Doctor P.P. - Rock'n'roll Zombie

Vydáno: 5.10.2009
Celkový čas: 44:25

Skladby: Rock'n'Roll Zombie, Celebrita, Buchlov, Hasiči, Divnej kraj, Dva mistři, Alkodlak, Vyšší plat, Pár dračích tlam, Helmut Bahnhof, Já rád hraju golf, Evka z Efka, Haleluja Ska

Vydavatel: Sony Music

Rock a právničina k sobě zdánlivě nejdou, většina rockerů má zpravidla se zákonem i řadu problémů. Doktor Pečený je čestnou výjimkou, protože za jeho dob byly prázdninové právnické rekvalifikační kurzy nemyslitelné. Rock pro něj byl vždy jen zábavou a bylo to z toho cítit. Můj kolega Tomáš Tenkrát označil Doctora P.P. v v recenzi na minulou desku za kapelu prosluněných (neatraktivních) festivalových časů a věčného předskokana Tří sester. Dalo by se říci, že je nikdo nebere vážně, ale copak to jde, když se neberou vážně oni sami?

Tahle banda má dva základní atributy. Prvním je naprosto odzbrojující upřímnost a druhým zábava, což ovšem leckterý hudební pseudointelektuál neskousne. Instrumentalisté nejsou žádná vořežpruti a umí za to řádně vzít, což kvituji zejména u bubeníka, jehož nohy jsou malým vrcholem desky, stejně jako brilantní zvuk bicích. Takový jsem dlouho neslyšel. A že Petr Pečený nemá rozsah Bruce Dickinsona? Když ho uvidíte skákat po pódiu v obleku a slunečních brýlích, tak jej buď začnete považovat za zoufalce, nebo si uvědomíte celou nadsázku a kapelu přijmete. A tato recenze je pohledem druhého případu.

Mnoho bylo naznačeno již v rozhovoru, ale plody můžeme ochutnat až nyní. Inu, spolupráce s Totálním nasazením je životní výhra, protože titulní song šlape neuvěřitelným způsobem a "Vyšší plat" nezapře pověstnou totáčovskou melodiku. Velice příjemné jsou i příspěvky další externistů. Petr Hošek z Plexis napsal "Hasiče", kteří jsou na několikanásobně vyšší úrovni než poslední pokusy jeho domácí kapely. A Fanánek nepracoval v časovém pressu, takže jeho "Buchlov" opět kypí neskutečnou hravostí, která na posledních sesterských deskách zoufale chybí. Nakonec i Sahulova posmrtná "Ewka z Efka" představuje neprozkoumané vody jeho talentu, které již navždy zůstanou stojaté.

Něco se událo. Doctor P.P. vyspěl hudebně, textaři jsou mnohem kultivovanější a nesnaží se vtipkovat za každou cenu. Byl by z toho výborný debut, ale takhle se můžeme jen dohadovat, jestli se jim povede zbavit se cejchu oné věčné předkapely. Protože realita je možná krutá, ale současné Tři sestry kvalitativně tomuto bandu koukají na záda...

  • už nehul (majk, 15.10.2009 08:02) Reagovat

    Bláho, už nehul...tohle přeci nemůžeš myslet vážně...

  • Poslední pokusy Plexis (Martin Višňa, 15.10.2009 18:50) Reagovat

    který myslíš, ty dacane?? :-)



    • Re: Poslední pokusy Plexis (Petr Bláha, 15.10.2009 19:12) Reagovat

      Myslím konkrétně "My pijeme pivo" a "Mistrovství v zírání", který jsou textově otřesný a za tím si stojím! :-)

      • Re: Poslední pokusy Plexis (Martin Višňa, 16.10.2009 12:39) Reagovat

        já si to myslel :-) proti textu Mistrovství nic nemám, ale u My pijeme pivo musí člověk přihmouřit oči, protože to je min. 23 let stará věc ... vsadím se ale že u Tří sester by ti ten text nevadil :-)

        • Re: Poslední pokusy Plexis (Petr Bláha, 16.10.2009 12:43) Reagovat

          Tak to je trochu jiná věc :-) Plexis nikdy nebyl alkopunková kapela a první tři desky jsou textově i hudebně skvělý, pak už to stojí za ... za málo.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk (07.01.2026 08:00)
- Recenze: Tři sestry povznesli svůj hospodský um na "Pub Art" (04.01.2026 08:00)
- Naživo: Čtyři hodiny piva, hitů a sojčího vývaru - Tři sestry a Trautenberk slavili v O2 areně (22.12.2025 09:00)
- Tři sestry a Trautenberk završí společné turné v sobotu v O2 areně (19.12.2025 19:12)
- Nové desky 46/2025 - od Oneohtrix Point Never přes Tři sestry po Ollyho Murse (26.11.2025 13:00)
- Video: Doctor P.P. a Lešek Wronka jsou v klipu "Dítě Stounů" za boomery (17.03.2025 17:31)
- Recenze: Výběrovka Tří sester "40 let (The best of 1985 - 2025") nepřináší nic objevného (26.11.2024 08:00)
- Naživo: Plexis a jejich oslavný mejdan ke čtyřicetinám a nedožitým Hoškovým narozeninám se povedl (12.02.2024 10:14)
- Fotogalerie: Jak se slavily čtyřicetiny Plexis a vzpomínalo na frontmana Petra Hoška (10.02.2024 18:25)
- Plexis oslaví 40 let a nedožité sedmapadesátiny Petra Hoška (31.01.2024 13:58)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe