TOPlist
shop.musicserver.cz
Sunflower Caravan, The Ark DJ's, Roxy, Praha, 19.2.2009

Zase jednou máme světovou kapelu

Vydáno: 20.02.2009 15:24 v sekci Naživo - Lukáš Benda | foto: facebook interpreta

Při křtu svého debutového alba nabídli Sunflower Caravan futuristickou show s nádechem retra a ukázali, kam by se bývali vyvíjeli The Doors, kdyby Jim Morrison nejedl LSD po hrstech. Sunflower Caravan jsou talentovaní, energičtí, živelní a originální, to vše navíc s mezinárodním přesahem.

Sunflower Caravan, Roxy, Praha, 19.2.2009
© Petr Klapper / musicserver.cz
Show beze slov, která ve čtvrtek večer v klubu Roxy vypukla, měla pro věrné příznivce Slunečnic nádech výjimečnosti. Po osmi letech existence vydali Sunflower Caravan desku a od psychedelických improvizací se i díky spolupráci se skandinávskými hvězdami The Ark výrazně posunuli k retru a pozitivnímu popu. Z psychedelie zůstala jen projekce, kterou při křtu tvořily střihy z filmů ze třicátých let, prolínající se s živými záběry na kapelu. Energická, živelná performance gradovala při barevných písních, kdy frontman Andy střídavě obsluhoval piano, hammondky a další mašinky.

Zvuk Sunflower Caravan, nepamatuje.

Sunflower Caravan, Roxy, Praha, 19.2.2009
© Petr Klapper / musicserver.cz
Začátek křtu byl ve znamení půlhodinového setu, kdy bariéru mezi jednotlivými přívaly pozitivních riffů tvořila třísekundová pauza mezi každou písní a Andy, Michell a Vít šokovali pražské publikum nasazením a jednoduchou chytlavou melodickou linkou. Publikum bylo jednou z největších slabin čtvrtečního večera - po celý koncert zůstalo statické a jen každý desátý návštěvník se, navíc dosti nesměle, pohupoval do rytmu hudby. Fanoušci naslouchali, mezi písněmi tleskali, při písních však publikum muselo nudit i samotnou kapelu, která na sobě ale nenechala nic zdát a neustále skotačila na pódiu. Hyperaktivní Andy házel stoličkou a opakoval podobné triky, na které jsou všichni zvyklí již z minulých koncertů Sunflower Caravan. Od jejich posledního vystoupení v Roxy se koncert lišil jen hlasitostí. Zatímco při loňském vystoupení bylo po zvukové stránce vše v naprostém pořádku, nyní se zvukaři rozhodli návštěvníky koncertu patřičně ohlušit.

Samotný křest probíhal v uvolněné atmosféře. Na pódium sice nedorazil nikdo z pražských studií Soundsquare, kde se deska mixovala, za to se fanouškům ukázal producent alba a zároveň kytarista The Ark Martin Axén. Společně s ním i již zmiňované duo hostů - Jens Andersson a Ema Brabcová. Z nejdůležitějších postav kolem Sunflower Caravan scházel ještě Šmity - baskytarista The Prostitutes a Roe-Deer a zástupci D Smack U, kteří pro Slunečnice připravili promo, jaké nemá na tuzemské hudební scéně obdoby. Po samotném křtu přišlo ještě několik energických songů, neúprosně se však blížila desátá hodina a konec vystoupení.

Sunflower Caravan, Roxy, Praha, 19.2.2009
© Petr Klapper / musicserver.cz
V závěru koncertu předvedl Andy další možnosti progrese Sunflower Caravan. Sám si sedl za piano a spustil depresivní sólo, za které by se nemusel stydět ani fenomenální Yann Tiersen. První vyloženě depresivní píseň v květinovém setlistu Slunečnic měla své kouzlo a přes svou odlišnost nepůsobila jako rušivý element.

Sunflower Caravan jsou již nyní tak trochu světovou kapelou. Díky turné s The Ark patří ve Švédsku k velice populárním skupinám a ve své mateřské zemi by měl být pro jejich vývoj zlomový právě letošní rok. Roxy zkrátka zažilo ve čtvrtek večer optimistickou sondu do života mladých hudebníků, o kterých bude ještě hodně slyšet.

Fotogalerii z koncertu naleznete ZDE.

Sunflower Caravan, The Ark DJ's, Roxy, Praha, 19.2.2009

  • Roxy (Jirka, 21.02.2009 15:44) Reagovat

    Pěkný článek a fotky, musicserver překvapil:)
    V minulém roce jsem byl na osmi koncertech, ale tenhle mě zase dostal. Především konečně optimálně nazvučený Hammondy a nekompromisní bicí. Co se týče publika, tak tady reagovalo celkem slušně, tolik lidí jsem na Sunflowerech vlastně nikdy neviděl.

  • Srovnavat S.C.s Doors (Tonda, 21.02.2009 17:31) Reagovat

    Byl jsem na nich loni a neprislo mi to nicim vyjimecne. Ano,byly tam zajimave pasaze, ale jen obcas.Ten hlas evidentne chybel, proste si nemyslim,ze jsou S.C. tak dobri instrumentaliste, aby se mohli bez zpevu obejit. Casto to byla nuda. Autor se asi zblaznil,kdyz se rozhodl srovnavat s Doors, protoze Doors hrali na tehdejsi technicke moznosti pouze se tremi nastroji opravdu velmi rozmanitou hudbu. Nic proti S.C.,ale Doors jsou opravdu jina liga. Leda,ze by se za ten rok sakra zlepsili.

  • Photos (pavelb, 23.02.2009 13:44) Reagovat

    Pár "neakreditovaných" fotek z akce:
    http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewPicture&friendID=203749631&albumId=1801421

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Lucie - Marie / Krása a zázrak a tajemství 7/10
Audio: Uff, to jsme si oddechli - dvě nové skladby Lucie jsou úplně v pohodě Nová podoba Lucie to prozatím na musicserveru neměla zrovna lehké. Ne že by nám vadil nový zpěvák Viktor Dyk, dva podivné a hrubě nepovedené kousky, kterými se muzikanti prozatím prezentovali - pseudoživá verze songu "Nejlepší,... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 12:00 v sekci Audio / Video | Audio
Jethro Tull - Curious Ruminant 6/10
Recenze: Jethro Tull jsou na "Curious Ruminant" pouze solidní, dávnou kvalitu oprašují jen v náznacích Fakt, že Ian Anderson na stará kolena obnovil Jethro Tull, mohl zpočátku vypadat jako pouhý nostalgický kalkul. První album po návratu, "The Zealot Gene", ale svou životaschopnost prokázalo, pokračování "Rökflöte" už tolik... čtěte zde
Vydáno: 21.03.2025 08:00 v sekci Recenze
Inhaler - Open Wide 7/10
Recenze: Geny nezapřeš. Inhaler znějí na desce "Open Wide" jako U2 víc než kdy dřív Pardon za to klišé, ale obzvlášť u třetí desky Inhaler se nabízí připomenout, že zpěvák je jedním ze synů slavného Bona z U2. A protože historie má tendenci se opakovat, přináší další skupina z rodiny proslulého zpěváka,... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 14:30 v sekci Recenze
Pohled do českých hitparád - 11. týden 2025
Lady Gaga převálcovala i Viktora Sheena. S albem "Mayhem" vede tuzemskou hitparádu Po téměř třech měsících hlásí český albový žebříček změnu na nejvyšší příčce. Viktor Sheen musel uvolnit trůn a přenechat ho Lady Gaga s očekávanou novinkou "Mayhem". V rádiích se do čela probojoval Damiano David,... čtěte zde
Vydáno: 20.03.2025 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Yungblud - Hello Heaven, Hello 10/10
Video: Devět minut a šest sekund rockové velkoleposti: Yungblud se s tím v "Hello Heaven, Hello" nemaže Všechny své instagramové posty smazal, tvrdě na sobě máknul a vrací se se zbrusu novou a překvapivou hudbou. Řeč je o mladém a talentovaném muzikantovi Dominicu Richardu Harrisonovi, kterého posluchači spíše znají pod uměleckým... čtěte zde
Vydáno: 19.03.2025 20:00 v sekci Audio / Video | Video
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: The Prostitutes rozzářili olomoucký Jazz Tibet Club (07.03.2025 19:49)
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě podle Honzy Průši (26.01.2025 10:00)
- Video: Yann Tiersen doprovází dynamickou kompozici "Ninnog at Sea" bravurní taneční choreografií (13.12.2024 15:03)
- The Prostitutes ohlásili comeback v nové šestičlenné sestavě (05.09.2024 17:33)
- Fotogalerie: Yann Tiersen v obrazech (09.03.2024 11:42)
- Video: Khoiba v klipu "Emptied Poison Gland" zkoumá rozpolcenost podzimních nálad (17.11.2023 14:02)
- Hudební mág Yann Tiersen přiveze do Prahy klavír i elektroniku (13.11.2023 19:04)
- Khoiba v pátek zahraje v boskovickém Prostoru (12.10.2023 12:10)
- Khoiba vydává album "Vertical Urgencies" a zve na křest (12.04.2023 11:19)
- Nové desky 14/2023 - od Ellie Goulding přes Mudhoney po Powerwolf (12.04.2023 08:00)

ALBUM TÝDNE 11/2025

Youth Lagoon
Rarely Do I Dream

Jmenuje se Trevor Powers a svoje předposlední album posluchačům představil po osmileté pauze. Řeč je o hudebníkovi, který si říká Youth Lagoon. Jeho nejnovější deska nese název "Rarely Do I Dream" a dost možná jde o nejintimnější počin v celé muzikantově kariéře.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 30.03.
Avantasia (DE) (Forum Karlín, Praha)
Po 31.03.
Benjamin Clementine (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Út 01.04.
Baby Lasagna (CH) (MeetFactory, Praha)
Út 08.04.
Dizzee Rascal (UK) (Roxy, Praha)
So 12.04.
Twenty One Pilots (US) (O2 arena, Praha)
Út 15.04.
Chase Atlantic (AUS) (Sportovní hala FORTUNA, Praha)
St 16.04.
Nemo (CHE) (Roxy, Praha)
St 16.04.
Bernard Allison (US) (Jazz Dock, Praha)
St 16.04.
P.O.D. (US) (Roxy, Praha)
Čt 17.04.
Composers Summit Prague - Galavečer filmové hudby (Obecní dům - Smetanova síň, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Madonna Queen Beyoncé The Weeknd Lucie Vondráčková Pink Floyd Taylor Swift Vypsaná fiXa Viktor Sheen Coldplay Mirai Kabát Hugo Toxxx Dua Lipa Gaia Mesiah
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím