TOPlist
shop.musicserver.cz
Pohled do hitparád IFPI - 48. týden

Čechomor vnesl do hitparád vánoční atmosféru

Vydáno: 28.11.2007 22:42 v sekci České hitparády - Miroslav Böhm | foto: facebook interpreta

Osmačtyřicátý týden přinesl do prodejní a rádiové hitparády české pobočky IFPI magickou vánoční atmosféru. A to i přesto, že nová nejhranější písnička tuzemského éteru je typický letní hit od Marquess. Ony totiž obchodům nově vládnou koledy od Čechomoru.

Zatímco přesně před rokem jsem se "rozplíval" nad tím, že "Strážce plamene" pánů Hapky a Horáčka převálcoval takové "tutovky", jako jsou "České a moravské vánoční koledy", "Vánoční koledy - kolekce" či "Večerníčkovu vánoční diskotéku" (loni jsem to nenapsal, napíšu to až teď: wtf?), letos je všechno trochu jinak. Před rokem holt velká a osvědčená jména na vánoční atmosféru stačila, ale když se oboje spojí, není co řešit. A přesně tohle se povedlo vánočnímu albu Čechomoru, které se vyšplhalo na prodejní vrchol. Ale nejdříve rádia...

Marquess - Vayamos compañeros
© facebook interpreta
RÁDIA - Přesně osmnáct týdnů a třicet čísel sněhové nadílky potřeboval letní hit "Vayamos compañeros" Marquess k tomu, aby okusil lesk a bídu pozice nejhranější tuzemské písničky. Z vrcholu se tak poroučela Delilah od Plain White T's a bere stříbro. Útok na bednu vyšel ještě havířovskému panu Kryštofovi, za což rozhodně vděčí do detailu dotaženému plánu výstupu. Na čtyřce si poprvé v desítce prohlíží fotky Last Goodnight a až na pětce najdeme s minule ještě stříbrným odleskem v očích zpěvačku Fergie. Linkini jsou na šestce, za nepřetržité hraní hudby agituje sedmá Rihanna a osma je pro novinkové titulky plnící Spice Girls. Zpátky do první desítky se protáhl ještě Shaun Baker a nejvyšší společnost uzavírají nebojácné Wanastovky. Naopak o včerejším hitparádovém úspěchu mohou už jen snít Enrique Iglesias, Support Lesbiens a Avril Lavigne.

Nejvýše z pěti novinek vyskočila Nicole Scherzinger s písničkou "Baby Love", a sice na pětadevadesátku, o flek níže debutuje "Du hast den schönsten Arsch der Welt" od Alexe C s hostujícím Y-Assem. V poslední desítce ještě najdeme "Beautiful Lie" od 30 Seconds To Mars, "Dál nech se..." tuzemských Bow Wave a "Things Have Changed" od Mattafix.

Top 10 - rádia:
  1. Marquess - Vayamos compañeros
  2. Plain White T's - Hey There Delilah
  3. Kryštof - Plán
  4. Last Goodnight - Pictures Of You
  5. Fergie - Big Girls Don't Cry
  6. Linkin Park - Bleed It Out
  7. Rihanna - Don't Stop The Music
  8. Spice Girls - Headlines
  9. Shaun Baker - V.I.P.
  10. Wanastowi Vjecy - Kdo se bojí nesmí do nebe

Čechomor - Sváteční
© facebook interpreta
PRODEJNOST - O tom, že se blíží Vánoce, není pochyb, takže se není čemu divit, když na vrcholku prodejní bedny najdeme koledy od Čechomoru. To znamená, že na dvojku tak musely ustoupit Wanastovky, které na stupních vítězů doplňuje rekapitulující duo Svěrák / Uhlíř. O krůček se posunula Ewa Farna, na čtyřku, naopak směr dolů nabrala výběrovka pana Kryštofa. Na šestce je sedmička od Chinaski (minule pochopitelně sedmá) a jelikož si ti nejzarytější fanoušci koupili novinku od Tří sester již první týden, letí jejich "Mydlovary" ze stříbra dolů na sedmu. Třeba se ale jen urazili štamgasti ze Staré kovárny, že u nich Tři sestry novinku nepokřtí... Na závěr první desítky se po stagnující Lucii Bílé a Lucce Vondráčkové vyšplhal opět soundtrack k filmu "Once" Glena Hansarda a Markéty Irglové, takže už nezbylo místo pro 50 Centa.

A když už jsme u těch Vánoc, tak se nám urodila další vlna předvánočních novinek, tudíž jdeme na ně, je jich osm. Nejdál to dotáhlo "Best Of" Anny K., a sice na čtrnáctku, třetí desítku otevírá DVD "Tajemství" z muzikálu Daniela Landy, "Bílé Vánoce" Karla Gotta a "Strip Twist" Ivy Frühlingové. Dvě trojky vyfasovala sólovka Tarjy Turunen, kterou určitě znáte z Nightwish, na devětatřicítce je wohnuté DVDčko "AHOJ DĚDO aneb co tebe čeká, nás zatím nečeká" a v poslední desítce ještě máme "Nejmilejší české vánoční koledy" a "Red Carpet Massacre" od Duran Duran. A víc už nic. Příští týden se těším na počtenou. Howgh!

Top 10 - prodejnost:
  1. Čechomor - Sváteční
  2. Wanastowi Vjecy - Best Of 20 let
  3. Svěrák / Uhlíř - 20 let písniček z pořadu Hodina zpěvu
  4. Ewa Farna - Ticho
  5. Kryštof - Poločas
  6. Chinaski - 07
  7. Tři sestry - Mydlovary
  8. Lucie Bílá - Woman
  9. Lucie Vondráčková - Pelmel 1993 - 2007
  10. Glen Hansard / Markéta Irglová - Once OST

Úplnou rádiovou i prodejní hitparádu pro 48. týden najdete na stránkách IFPI zde.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers
Nové desky 6/2025 - od The Lumineers přes Lacuna Coil po Manic Street Preachers V hudebních novinkách se tentokrát sešla pestrá směsice interpretů. Společnou desku vydali Drake a PartyNextDoor, tvrdší žánry zastupují Lacuna Coil, britskou rockovou scénu Manic Street Preachers, folk-rock The Lumineers, r'n'b Alessia... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 12:00 v sekci Novinky | Nové desky
Reverend Killjoy - The Outlaw’s Prayer 8/10
Recenze: Psanci z Reverend Killjoy střílí na debutu "Outlaw’s Prayer" proklatě přesnou municí Brňáci Reverend Killjoy o sobě dali vědět před rokem a půl podařeným EP "What Became of Reverend Killjoy?". Nyní konečně přichází plnokrevný debut "Outlaw’s Prayer", který přináší slušnou porci muziky nasycené atmosférou... čtěte zde
Vydáno: 19.02.2025 08:00 v sekci Recenze
Chef'Special, Neon Dreams, Rock Café, Praha, 17.2.2025
Naživo: Chef'Special spolu s Neon Dreams dovezli stadionový program do Rock Café a málem ho zbourali Rozhodně platí, že Chef'Special už výborná vystoupení odehráli. To se ví a spoustu svědků uvedeného najdete takřka po celém světě. Že už ale v půlce února budeme mít kandidáta na koncert roku, s tím asi nepočítal vůbec... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2025 12:00 v sekci Naživo
Lacuna Coil - Sleepless Empire 7/10
Recenze: Na "Sleepless Empire" Lacuna Coil se střídají skvělé skladby s průměrnými Jedna z nejpopulárnějších italských metalových kapel Lacuna Coil si do svého katalogu nadělila jubilejní desáté studiové album "Sleepless Empire", na které fanoušci čekali dlouhých šest let. Povedlo se v posledních letech spíše... čtěte zde
Vydáno: 18.02.2025 08:00 v sekci Recenze
Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku
Rozhovory: Chef’Special - Od Twenty One Pilots jsme se naučili hlavně pracovní morálku Festival Colours Of Ostrava už nizozemské Chef'Special přivezl do Ostravy v roce 2022. V pondělí 17. února si ale skupina, která si zahrála i v amsterodamské Ziggo Dome, vyzkouší pražské Rock Café. Na otázky musicserveru odpovídali... čtěte zde
Vydáno: 17.02.2025 10:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Neměnné české žebříčky oživil jen The Weeknd s novou deskou (13.02.2025 08:00)
- Českým rádiím dál vévodí Hozier, nejhranější domácí písní se pyšní Jelen (06.02.2025 08:00)
- Modly českých teenagerů se nemění: v žebříčcích bodují Calin, Sheen či Cristovao (30.01.2025 08:00)
- Nejvíc nej: Rok 2024 v hudbě podle Honzy Průši (26.01.2025 10:00)
- Hozier nebo Shaboozey. Česká rádia jsou opět o rok pozadu (23.01.2025 08:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars dál kralují našemu éteru, Marek Ztracený vládne české tvorbě (16.01.2025 08:00)
- Lady Gaga a Bruno Mars slaví vítězný vstup do roku 2025. S "Die With A Smile" vedou žebříček v Česku i USA (09.01.2025 08:00)
- Nejhranější českou písní ve vánočním týdnu se třetí rok po sobě pyšní Ewa Farna (26.12.2024 08:00)
- Vedoucím Linkin Park v rádiích šlapou na paty Lady Gaga a Bruno Mars, Calin v albech nesesadil Sheena (19.12.2024 08:00)
- Do českých žebříčků promlouvají Vánoce. Lucie Bílá boduje se "Vzkazem pro Ježíška", Ewa Farna s "Vánocemi na míru" (12.12.2024 08:00)

ALBUM TÝDNE 07/2025

Ludovico Einaudi
The Summer Portraits

Každá doba přináší nějakého hudebního génia, jehož tvorba se vám chtě nechtě vryje do paměti. Zatímco v období klasicismu to byl Mozart, o talentované skladatele není nouze ani v současné době. Pokud dáváte přednost minimalistickým dílům, neměl by vám uniknout Ludovico Einaudi.

10/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

St 19.02.
Saxon (UK) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 21.02.
Ericdoa (US) (Rock Café, Praha)
Pá 21.02.
35 let Indies (Fléda, Brno)
So 22.02.
Bullet For My Valentine (UK) + Trivium (US) (Forum Karlín, Praha)
Ne 23.02.
Cyndi Lauper (US) (O2 arena, Praha)
Čt 27.02.
Loreen (SWE) (Roxy, Praha)
Čt 27.02.
JJ Grey & Mofro (US) (Lucerna Music Bar, Praha)
Pá 28.02.
Kiasmos (ISL) (SaSaZu, Praha)
Út 04.03.
Dean Lewis (AUS) (Forum Karlín, Praha)
Út 04.03.
Animals As Leaders (US) / Night Verses (US) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

The Prodigy Vladimír Mišík Justin Bieber Prince Lady Gaga Lucie Vondráčková Beyoncé Madonna The Weeknd Kabát Viktor Sheen Mirai Taylor Swift Coldplay Pink Floyd Queen Vypsaná fiXa Linkin Park Avril Lavigne Karel Gott
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím