Justin Bieber opravdu nezahálí. Sotva v červenci vydal desku
"Swag", už v pátek 5. září překvapil další porcí novinek. Album prostě nazvané "Swag II" není jen přívěskem k předchůdci, ale samostatnou zpovědí, ve které se popová hvězda ukazuje hlavně jako manžel a táta. Už samotný růžový obal naznačuje, že tentokrát půjde o jeho jemnější polohu.
Na novince se sešlo třiadvacet písní, v nichž Bieber naplno otevírá rodinné téma. "I Do" vrací posluchače k jeho svatbě, "Love Song" je vyznání všedních dnů s manželkou Hailey a "Better Man" zase ukazuje, jak ho vztah posunul. Dojemná "Mother in You" míří k synovi.
Za produkcí stojí jména jako Dijon, Mk.gee, Carter Lang nebo
Mike Will Made It a přizvaní hosté
Tems,
Bakar,
Lil B, Eddie Benjamin či Hurricane Chris desku ještě víc okořenili. Díky tomu působí kolekce "Swag II" pestrým dojmem, pořád ale zůstává pevně ukotvená v Bieberově osobní výpovědi.
Celý projekt vychází jako dvoudiskový komplet - první přináší novinky, druhý původní "Swag". Celkem tedy nabízí čtyřiačtyřicet skladeb. Zda se z druhé části nahrávky dočkáme i nějakého videoklipu, prozatím není jasné - i z původní verze zveřejnil Bieber
pár jednoduchých vizuálů až po několika týdnech od vydání.
Tracklist "Swag II", tedy pouze té novinkové části, je následující: Speed Demon, Better Man, Love Song, I Do, I Think You’re Special, Mother in You, Witchya, Eye Candy, Don’t Wanna, Bad Honey, Need It, Oh Man, Poppin’ My S***, All the Way, Petting Zoo, Moving Fast, Safe Space, Lyin’, Dotted Line, Open Up Your Heart, When It’s Over, Everything Hallelujah, Story of God.