Futurum zaplaví temnota, Psyclon Nine se vrací do Prahy

14.01.2024 14:39 - Tisková zpráva | foto: Psyclon Nine

Pořádnou dávku toho nejtemnějšího, co současná elektronická hudba nabízí, přivezou 19. května do pražského Futura kalifornští Psyclon Nine. Nero Bellum, autor celého projektu, se po pauze pustil do nové tvorby s pořádnou vervou. Výsledkem je tak muzika ještě temnější a promyšlenější než dřív. Nenechte si ji ujít. Vstupenky za 467 Kč pořídíte na webu Futura.

Psyclon Nine jsou kapela z prosluněné Kalifornie, která ale k prosluněným tématům a melodiím má tak daleko, jak jen si dokážete představit. Psyclon Nine, kteří se inspirovali už u názvu nechvalně proslulým smrtícím plynem Cyklon B, jsou všechno možné, jen ne sluníčkáři. Jsou složití, suroví, nebojí se podivných experimentů, futuristických světelných shows ani přeskakování z žánru na žánr. Kdyby se toho totiž báli, nemohli by vymyslet de facto vlastní žánr, pro který se vžilo označení blackened industrial.

Psyclon Nine jsou jednoduše tím nejtemnějším, co aktuální elektronická scéna nabízí a dokazují to i na nové desce. Ta je jak jinak než plná elektroniky a black metalu a jmenuje se "Less To Heaven". A o nebi ani ráji tady opravdu nemůže být řeč. Pokud si tedy ráj nepředstavujete plný randálu, EBM a industrialu.

Před lety si musel zpěvák a zakladatel Psyclon Nine (a dalších hudebních projektů) Nero Bellum dát pauzu kvůli rodinným záležitostem. Nějakou dobu se tak fanoušci žádné jeho nové tvorby nedočkali. Teď ale ano a je vidět, že je Nero zpět v plné síle. Ne-li ještě silnější. Přijďte se přesvědčit.DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY