Jelen a Hradišťan - Miluju Tě (Live)

Smrtí nic nekončí. V písni "Miluju Tě" na to poukazuje Jelen s legendárním Hradišťanem

Vydáno: 17.12.2023 16:36 v sekci Video - Milan Menčík | foto: Petr Klapper
Když se člověk podívá na YouTube kapely Jelen, zjistí, že z alba "Všechno bude dobrý" kromě singlu "Touha a pláč", který doposud jako jediný měl doprovodný klip, se jednoznačně nejvíc chytla spolupráce s Hradišťanem ve skladbě "Miluju Tě".

Tohle spojení se ukázalo jako trefa do černého, dojemný song dokáže rozněžnit a rozplakat spoustu lidí. Na jubilejním koncertu této skupiny tak právě Hradišťan dostal odpovídající prostor. A samozřejmě že došlo i na tento kus.

"Píseň 'Miluju Tě' vypráví o odchodu milovaného člověka. Zároveň vyjadřuje naději, že lidská duše je nesmrtelná a milovaní se jednou zase sejdou. Hradišťan a Jiří Pavlica dali písni nový rozměr. Společné nahrávání byl mimořádný umělecký i lidský zážitek, který se zněkolikanásobil, když jsme píseň zahráli naživo ve vyprodané O2 areně," vzpomíná spoluautor Martin Kasal.

Jura Pavlica doplňuje: "Člověku přicházejí do života výzvy - jen tak, neočekávaně a nenápadně. Když kolem kráčel Jelen a byl 'klidný jako voda a silný jako proud', jeho výzva mě mimořádně oslovila. Už při prvním zkoušení a natáčení zarezonovalo něco, co se pak plně rozeznělo při koncertu v O2 areně. Jsem za to rád a děkuji za krásné chvíle muzikantského souznění."

Cimbálovka kolem primáše Pavlici není tou správnou náplní pro prostory O2 areny především z toho důvodu, že si zakládá na kontaktu s publikem, který se v obřím prostoru ztrácí, stejně jako zvuk. Na druhou stranu se tady do puntíku splnilo rčení, které si s sebou letošní sedmdesátník nese celou hudební kariéru: každý song pro něj musí mít takzvaná tři P - pohlazení, poznání a poselství. Všech tří aspektů přináší "Miluju Tě" nepřeberné množství. Kéž by se nejednalo o poslední spolupráci těchto dvou těles.

Určitě by nebylo od věci zařadit skladbu do playlistu jarního turné, které bude přesným opakem mamutího pražského vystoupení. Šňůra totiž ponese název "Jelen 10 let na prknech" a bude se odehrávat po divadelních prostorách celé republiky. "Připravujeme akustičtější podobu našich songů a vybíráme i písně, které jsme dlouho nehráli. Chceme ukázat jinou tvář Jelena, než lidé znají z našich velkých koncertů, a zapojit diváky, aby se aktivně účastnili dění. Ještě ladíme finální podobu vystoupení, už teď ale víme, že to bude zase jiný zážitek," říká frontman Jindra Polák.

8/10

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Vánoce v O2 areně, O2 arena, Praha, 16.12.2025
Naživo: Ani slavná jména nenalákala. "Vánoce v O2 areně" přitáhly jen srdcaře Týden před Vánocemi se známé tváře popu spojily se symfonickým orchestrem a Kühnovým smíšeným sborem v pražské O2 areně. Účinkovali Tomáš Klus, Michal Horák, Jiří Korn, Václav Neckář, Martina Pártlová, Eva Burešová a... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 20:00 v sekci Naživo
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure
Nové desky 49/2025 - od limitky Andyho Bella přes reedice Blur či Pink Floyd po živák The Cure Konec roku se blíží, a tak nejspíš dorazila i poslední várka zajímavých nahrávek. Minulý pátek ještě stihl vyjít třeba živák The Cure, novinka od noiserockových Health, sběratelská limitka Andyho Bella z Erasure, soundtrack k... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 17:30 v sekci Novinky | Nové desky
Divokej Bill, Lucerna, Praha, 15.12.2025
Naživo: Lucernou se díky Divokýmu Billovi přehnala "Tsunami". Nechyběla ale ani koleda Úvalská skupina Divokej Bill si před Vánocemi nadělila tři speciální koncerty pod jednoduchým názvem "Tři jsou víc než nic". Pražská zastávka navíc dostala nečekaný bonus - v ten samý den se Štěpán Karbulka stal poprvé otcem,... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 13:31 v sekci Naživo
Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme
Rozhovory: Trautenberk - Kolikrát věci vylezou jinak, než jsme chtěli, ale ve finále si za nimi stojíme Po patnácti letech na scéně přišli tanzmetaloví Trautenberk s pátou studiovkou "Sojčí terror", kterou předznamenaly singly "Hory volají" a "Umaštěný tváře". Společné turné s kapelou Tři sestry vyvrcholí 20. prosince v O2 areně.... čtěte zde
Vydáno: 17.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Mňága a Žďorp, Lucerna Music Bar, Praha, 14.12.2025
Naživo: Mňága a Žďorp pokřtila desku "Hoříš? Hořím!" voskem ze svíčky. Naštěstí nic nechytlo Mňága a Žďorp v pražském Lucerna Music Baru během neděle i pondělí přehrála celou novou desku a pokaždé ji rovnou pokřtila. První večer se kmotrem stal herec Marek Taclík a místo šampaňského použil rozpálený vosk ze svíčky.... čtěte zde
Vydáno: 16.12.2025 15:30 v sekci Naživo
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Naživo: Burácející hala, skvělý zvuk a nápaditá pódiová show. Jelen podruhé vyprodal O2 arenu (14.12.2025 17:00)
- Fotogalerie: Jelen si strhujícím koncertem podmanil O2 arenu (14.12.2025 08:46)
- Jelen svou kamarádskou hudební oslavu rozveze po celém Česku (13.11.2025 15:55)
- České žebříčeky vedou Mirai, soundtrack "KPop Demon Hunters" a Hard Rico. Uspěla i Hana Zagorová (18.09.2025 08:00)
- Po zmatcích z minulého týdne se G1nter přece jen dočkal vítězství v české albové hitparádě (11.09.2025 08:00)
- Naživo: Saša Niklíčková v Telči rozsvítila už malinko unylý Hradišťan (06.08.2025 20:00)
- Video: Jelen v novém klipu "Za tebou" vyměnili zpěváka (06.07.2025 08:00)
- Čtyři písně v top pětce digitální hitparády. Sara Rikas dál drtí české žebříčky (15.05.2025 08:00)
- Damiano David z Måneskin se vrátil do čela české rádiové hitparády (17.04.2025 08:00)
- Lady Gaga převálcovala i Viktora Sheena. S albem "Mayhem" vede tuzemskou hitparádu (20.03.2025 08:00)

ALBUM TÝDNE 50/2025

Honza Nedvěd mladší a Příbuzní
Chlapský slovo

Jeden návrat je definitivně dokonán. Honza Nedvěd mladší s Příbuznými brázdí s úspěchem česká i slovenská pódia už nějaký čas, na nové písničky jsme si však museli počkat. Album "Chlapský slovo" navazuje tam, kde jeho táta s bráchou Františkem skončili - a to v té nejlepší podobě.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 18.12.
Till Lindemann (DE) (O2 arena, Praha)
Čt 18.12.
Lucie (Logspeed CZ Aréna, Plzeň)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Ewa Farna Vladimír Mišík The Prodigy Prince Justin Bieber Lady Gaga Beyoncé Kryštof Madonna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe