Skyline vyrazili do klubů, závěr turné bude patřit pražskému Roxy

20.11.2023 09:28 - Tisková zpráva | foto: Lukáš Wagneter

Jedna z našich nejživelnějších elektronických kapel zamířila do klubů. Ve svém čele má od loňského roku po boku MC Jacoba zpěvačku Nvtvlii. Z celkem šesti klubových zastávek má skupina před sebou ještě tři, 27. listopadu se zastaví v Havířově, 9. prosince ve Vroutku, v Praze turné zakončí v klubu Roxy 13. prosince.

Skyline za sebou mají nabité festivalové léto, v jeho kalendáři jim dominoval putovní festival Hrady CZ. Zakládající člen a bubeník kapely Radek Bureš k tomu dodává: "Festivalové léto bylo skvělé, užili jsme si ho maximálně. Jeli jsme všechny zastávky putovního festivalu Hrady CZ, což bylo jako celek pro kapelu určitě hodně přínosný. Rád bych vypíchl i náš srdcový festival Studnice Fest, který má naprosto unikátní atmosféru. Skvěle dopadl i náš sólo koncert na pražské Občanské plovárně, což byl možná i jeden z nejsilnějších koncertů v historii naší skupiny vůbec. Jsme rádi, že Naty už k nám zapadla a na pódiu máme dojem, jako kdybychom spolu hráli odjakživa."

To potvrzují i slova zpěvačky Nvtvlie, která si léto se Skyline nemůže vynachválit: "Léto jsem si užila jako nikdy! Cítila jsem se ve svém živlu a myslím, že pravidelnost koncertů a různorodost publika mi pomohla se víc otrkat. Je to jiné, když si zahrajete před svými fanoušky, než když stojíte před davem lidí na festivalu. Tato výzva mě bavila! Přes léto jsme nasbírali hodně nových posluchačů a velmi mě těšily zprávy od nich o tom, že jsme jim předali hromadu energie a že děkují za zážitek."

Kromě koncertování se Skyline soustředí také na dokončení nové desky, která by měla vyjít v roce 2024. Přesnější datum kapela slibovat zatím nechce. Půjde už o její devátou studiovou desku - ovšem první s Nvtvlií. Připomeňme, že formace letos také vydala dva silné singly - "Paralyzed" a "Go Massive!". Přestože je každý z nich žánrově odlišný, za oba si skupina vysloužila skvělé reakce od svých fanoušků. Zmíněné singly zároveň celkem dobře ilustrují, v jakém rozpětí se bude kapela na nové nahrávce pohybovat.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY