André 3000 vydal sólový debut. A překvapil - album "New Blue Sun" je jazz

18.11.2023 13:28 - Ondřej Kocáb | foto: Kai Regan

Rapper André 3000, známý především z kapely Outkast, se vrhl na sólovou dráhu. V pátek 17. listopadu vydal ve spolupráci s Epic Records albový debut "New Blue Sun". Deska je dostupná na všech tradičních streamovacích platformách.

Osmiskladbová instrumentální kolekce rozhodně není ničím, co by fanoušci od Andrého Laurena Benjamina očekávali. Osmačtyřicetiletý hudebník se totiž spojil s jazzovým producentem Carlosem Niňem. O kytary a synťáky se postaral Nate Mercereau a na klávesy sestavu doplnil Surya Botofasina. Sám André natočil plno partů na nástroje ze dřeva a bambusu, nejčastěji nejrůznější typy fléten.

Sedmaosmdesátiminutová nahrávka překvapí nejen stopáží, ale i délkou názvů jednotlivých tracků (více se o nich rozepisují třeba kolegové a kolegyně na Pitchforku). "Tento nový směr zve fanoušky ke zpomalení a celkovému resetu. Protože pocházím z rapové scény, vím, že mě bude sledovat naprosto odlišné publikum. Proto jsem si chtěl být jistý, že tomuto světu přinesu lehkost a lidskost," nechal se slyšet sám autor.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY