Rock for People zve na vánoční koncertní večírek na podporu neziskové organizace Konsent

15.11.2023 13:56 - Tisková zpráva | foto: Lazer Viking

Pořadatelé Rock for People zvou své přátelé, kamarády, partnery a všechny hudební fanoušky 13. prosince do Rock Café na Vánoční charitativní večírek na podporu neziskové organizace Konsent, která boří mýty o sexu a sexuálním násilí. O hudební program se postará klubová legenda Wild Tides, neřízená střela Lazer Viking, držitelka Ceny Anděl Annabelle a mladý nadějný písničkář Rodan. Late night afterparty bude pod taktovkou DJ ŠatySVlečkou. Line-up večírku doplní ještě jedno jméno, které prozatím zůstává skryto.

"Je nám velkou ctí uspořádat letošní vánoční večírek s charitativním přesahem. Organizace Konsent otevírá témata, kterým se v rámci festivalu věnujeme a jsme tedy rádi, že se můžeme více zapojit a podpořit jejich činnost," komentuje ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: "Těším se na vás s celým RfP a Konsent týmem při společném setkání po dalším (nejen) hudebně skvělém roce, kde všechno zhodnotíme a společně si připijeme."

Vánoční večírek RfP plakát
© Rock For People
Organizace Konsent již v minulosti měla na festivalu své místo. Nyní se ale cesty RfP a Konsentu kříží na více úrovních. Rock for People chce podpořit organizaci nejen finančně, ale i aktivně komunikovat rezonující témata mezi své hudební fanoušky a širokou veřejnost. Nedílnou součástí je též pod hlavičkou Konsentu proškolení celého týmu včetně barmanů, security a dalších pracovních funkcí na festivalu. "Mám velkou radost, že naše spolupráce s Rock for People nabírá obrátky. Vážíme si jejich podpory a hlavně jejich přístupu, který myslí v první řadě na to, aby se návštěvníci a návštěvnice festivalu cítili dobře a bezpečně," komentuje spolupráci ředitelka Konsentu Johanna Nejedlová a dodává: "Těším se na nové nápady a naši společnou cestu, kterou odstartujeme v adventním čase vánočním večírkem."

Kromě koncertů bude na programu charitativní bazar (RfP merche, merche kapel vystupujících na večírku, Konsent merche i osobních kousků členů týmu), upcyclování vlastních kousků oblečení, osobní setkání (a přiťuknutí) s RfP týmem a mnoho dalšího. Veškerý výtěžek z prodaných předmětů a vstupného po pokrytí nákladů na akci putuje na podporu organizace Konsent.

Nezisková organizace Konsent se od roku 2016 zabývá bořením mýtů o sexu a sexuálním násilí. Od té doby mají za sebou několik úspěšných kampaní jako například Když to nechce, Respekt je profi nebo Respekt je sexy, provozují svépomocnou skupinu pro oběti sexuálního násilí či pořádají školící workshopy pro školy, rodiče i firmy. Právě kampaň Respekt je sexy se vymezuje vůči obtěžování v barech a klubech a sdružuje síť podniků, které obtěžování netolerují. Konsent se věnuje také genderově podmíněnému násilí v kyberprostoru a lobuje za změnu legislativy zákona o znásilnění. Jejich kampaně mají velký ohlas na sociálních sítích a za práci již získali několikrát ocenění jako třeba cena Člověka v tísni Gratias Tibi, v marketingových cenách Fénix nebo účast ve finálové desítky Cen SDG. Zakladatelka a výkonná ředitelka Konsentu Johanna Nejedlová se stala Woman of Europe 2019 a jednou z Bitch 50 za rok 2020. Vstupenky za cenu 150 Kč a 250 Kč (podle výše příspěvku) jsou v prodeji v síti Goout.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY