Pražský Baden Baden přivítá Cold Cold Nights a Role

22.06.2023 18:38 - Tisková zpráva | foto: Karolína Ketmanová

Už 28. června vystoupí Cold Cold Nights s aktuálním albem "Ten Years Later" v pražském prostoru Baden Baden spolu s Role. "V Baden Baden na Štvanici budeme hrát poprvé. Myšlenka místa, kde se v centru města dá koupat, je nám sympatická, tak se těšíme na tenhle letní večírek. Role jsou jedna z kapel, se kterýma jsme hráli nejvíckrát za existenci naší kapely, a vždycky se těšíme na jejich set," říká frontman Cold Cold Nights Jakub Jirásek.

Cold Cold Nights se zrodili ze sólo projektu J frontmana Jakuba Jiráska roku 2015. První deska "(The) Last Summer" získala nominaci na cenu české hudební kritiky Apollo a hudební ceny Anděl. Druhé album "Ten Years Later" vyšlo koncem roku 2022 pod hlavičkou DIY labelu Black Pear Label a vysloužilo si nominaci na cenu Apollo za desku roku.

Osm písní s velkou škálou zvuků od syntezátorů a varhan po trubku a zvonkohru je o něco popovějších než předchozí album, ale stále si zachovává nezaměnitelnou fasádu lo-fi indie. "Ten Years Later", jež vznikalo mezi Čechami, Berlínem a Chicagem, se zhusta objevovalo v žebříčcích nejlepších tuzemských nahrávek 2022.

Od svého vzniku vystupují Cold Cold Nights pravidelně v České republice a zahraničí, zahráli v Německu, Belgii, Holandsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Bosně, Černé Hoře, Chorvatsku, Slovinsku, Rakousku a Francii. Sestavu tvoří, kromě kytaristy a zpěváka Jakuba Jiráska, multiinstrumentalista Štěpán Oves, trumpetista Kryštof Knapp a bubeník Daniel Došek.

Cold Cold Nights dále vystoupí 29. června v prostoru Kafara v Brně spolu s písničkářkou Barborou Horou, 30. června v bratislavské Pink Whale, v létě na Vivat Vila v Prachaticích a Festivalu Kukokli.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY