Pan Lynx - Cililynx

"Nebuď demo sebe sama," vyzývá Pan Lynx v singlu "Cililynx" a ohlašuje studiové album

Vydáno: 19.06.2023 10:22 v sekci Video - Jiří V. Matýsek | foto: Tom Jajo Rozkovec / musicserver.cz
Všestranně nadaný umělec Michal Skořepa představil koncem roku 2021 svou novou tajemnou osobnost jménem Pan Lynx. Jenže po klipu "Výlety do temnoty" se nad postavou zavřela voda. Až nyní se znovu vynořuje. S další písní, videoklipem, oznámením desky i prvním velkým koncertem.

"Michal Skořepa se vrací z hlubin lesa v sobě samém, kam ho před časem zatáhl tajemný zvířecí Pan Lynx, aby spolu upekli novou desku s názvem: 'Kdo se bojí, musí do lesa'. Ta vychází 10. října 2023 a rozhodně nebylo při její přípravě nic podceněno," uvádí tiskovka. Kolekce bude pokřtěna 31. října v pražském Paláci Akropolis a koncert slibuje celou řadu speciálních hostů.

Druhou skladbou Pana Lynxe je "Cililynx". "Čerstvý singl a videoklip postavu Pana Lynxe vybarvuje zas o něco blíže a ponouká posluchače, aby dával na své vnitřní zvíře, protože ho může inspirovat k tomu, jak nebýt 'demo sebe sama'," popisuje autor.

Klip, který je osobně dílem samotného muzikanta, přímo tematizuje onu dvojakost Michal Skořepa vs. Pan Lynx a působivým způsobem pracuje s kombinací reálných a komiksově stylizovaných animovaných záběrů. A napětí je patrné i v hudbě samotné: nad grungeovým základem se vznáší až muzikálně teatrální vokál. Vše ale do sebe zapadá, ta schizofrenie k Panu Lynxovi patří. Tady se ještě budou dít pozoruhodné věci!

8/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Tomáš Hrubý - Robert Křesťan: Psát texty mě bolí 9/10
Hudba v tisku: Nebývalý ponor do duše Roberta Křesťana. Knižní rozhovor "Psát texty mě bolí" se stal i hudebníkovou poctou Robert Křesťan patří na domácí scéně k nepřehlédnutelným osobnostem. Textař, muzikant, překladatel, lídr nezařaditelné formace Druhá tráva - a taky člověk v mnoha ohledech uzavřený a tajemný. Do jeho života se... čtěte zde
Vydáno: 26.12.2025 12:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
Lady Gaga in Harlequin Live: One Night Only
Video: Vánoční dárek od Lady Gaga: podívejte se zdarma na koncert "Harlequin Live: One Night Only" Lady Gaga bude nejspíš na rok 2025 vzpomínat jako na jeden z těch kariérně nejvydařenějších. Úspěch alba "Mayhem", zahrnujícího velké hity "Die With A Smile" a "Abracadabra", předčil očekávání a na doprovodné turné, se kterým... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 17:00 v sekci Audio / Video | Video
Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu
Nejvíc nej: Hvězdy seriálu "Stranger Things", které dobývají hudební scénu "Stranger Things" není jen seriálový fenomén a přehlídka démonických demogorgonů, ale i líheň hudebních talentů. Hned několik herců totiž čas mimo natáčení tráví za mikrofonem, vydáváním desek a hledáním vlastního zvuku.... čtěte zde
Vydáno: 25.12.2025 08:00 v sekci Publicistika | Nejvíc nej
Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec
Publicistika: Písně našich srdcí: Vánoce, svátky a tak vůbec V dnešním článku rozhodně nečekejte záplavu koled, svátečních písní či odevšad znějících vánočních hitů. Zadání znělo jinak - jakou skladbu máte spojenou s obdobím Vánoc? A je úplně jedno, že ona sama s nimi třeba nemá... čtěte zde
Vydáno: 24.12.2025 08:00 v sekci Publicistika
Pohled do českých hitparád - 51. týden 2025
Bez "Last Christmas" nejsou Vánoce. Čtyřicetiletý hit od Wham! kraluje českému digitálnímu žebříčku Ve vánočním vydání českých hitparád se prosadily klasické sváteční hity "Last Christmas" od Wham!, "All I Want For Christmas Is You" od Mariah Carey a také Ewa Farna s "Vánocemi na míru". Všechny tři zmíněné singly zamířily do... čtěte zde
Vydáno: 23.12.2025 19:00 v sekci Novinky | České hitparády
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Recenze: "Odvrácená strana lesa" Pana Lynxe: Zvíře se z temnoty vrací do reality. A je ještě silnější (08.12.2025 00:00)
- Nové desky 46/2025 - od Oneohtrix Point Never přes Tři sestry po Ollyho Murse (26.11.2025 13:00)
- Rozhovory: Michal Skořepa (Pan Lynx) - Rádia z nové desky "Odvrácená strana lesa" dostanou koliku (09.10.2025 14:00)
- Naživo: No Futurum?! Yes, legendárnímu klubu i po rozlučkovém koncertě zatím svítí zelená (18.04.2025 10:47)
- Fotogalerie: No Futurum?! Večer plný energie a unikátních stylů v obrazech (16.04.2025 09:05)
- No Futurum?! Legenda pražské klubové scény v ohrožení! (29.03.2025 13:53)
- Rozhovory: Michal Skořepa (Pan Lynx) - Vesmír mi začal posílat správné věci. A přišel mi rys (11.03.2025 08:00)
- Video: Pan Lynx šeptá: "Kdo se bojí, musí do lesa." Přes rameno mu přitom nakukují Michael Kocáb a Michal Pavlíček (06.02.2025 16:30)
- Michal Prokop představí na vánočním koncertě ve Foru Karlín písně z nového alba, mezi hosty budou Milan Kňažko a Michal Skořepa (24.10.2024 19:36)
- Naživo: Skvělá a energická show Pana Lynxe: hosté, nová hudba a živá rysice na pódiu! (01.10.2024 21:00)

ALBUM TÝDNE 51/2025

Story
Takzvaná duša

Svět je plný příběhů. Jeden takový nenápadně píše i Marian Zima se svým projektem Story. Na druhou desku "Takzvaná duše" muzikant opět přizval ke spolupráci známá jména česko-slovenské scény a nabídl jim silný autorský materiál. Jak se mu tentokrát vedlo v týmu s Prokopem, Lipou nebo Chodúrem?

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)
Po 09.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Sono Centrum, Brno)
Po 09.02.
All Time Low (US) (SaSaZu, Praha)
Út 10.02.
Marcus & Martinus (SWE) (Forum Karlín, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Prince Justin Bieber The Prodigy Beyoncé Madonna Lady Gaga Ewa Farna Coldplay Kryštof
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe