Alison Goldfrapp to zkouší sólově. Disco-housový singl "Digging Deeper" je povedený start

24.01.2023 16:23 - Dan Hájek | foto: Mat Maitland / BMG

Nového materiálu z dílny Goldfrapp se asi jen tak nedočkáme, plány viditelnější polovičky tohoto dua totiž nabraly drobet jiný směr. Alison Goldfrapp pro letošek chystá svou sólovou desku. Detaily zatím nejsou známé, první návnadou je ale chytlavý track "Digging Deeper", na němž spolupracovala s německou dvojicí Claptone.

Předpřípravou na toto dějství bylo hostování na trojdílném projektu Röyksopp "Profound Mysteries", na který přispěla skladbami "Impossible" a "The Night". Čerstvý song však slibuje, že by ve finále mohlo jít o unikátní kolekci kooperací napříč žánry elektronické scény. V této písni mají kromě Alison a Claptone prsty James Greenwood (aka Ghost Culture) a Richard X.

Skladba vychází z housových spodků zabalených do diskotékového pozlátka, s nímž její domovský projekt koketoval už na řadovce "Head First". Výsledek je lehce zasněnou fantazií kdesi na oblíbeném ostrově (pravděpodobně v reáliích Ibizy) a posluchače okouzlí nejen vokálním umem hlavní aktérky.

Zatím poslední položkou v diskografii Goldfrapp je přes pět let staré album "Silver Eye". Alison Goldfrapp a Will Gregory však shodně doplňují, že to není jejich poslední počin. Na další společné dobrodružství zatím ovšem nedozrál čas, Alison to tak zkouší vlastní cestou. A "Digging Deeper" je povedený start.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY