Detaily výroční edice "Dark Side of the Moon" od Pink Floyd jsou venku. Fanoušci se mají na co těšit

23.01.2023 08:31 - Jiří V. Matýsek | foto: Pink Floyd.com

"Dark Side of the Moon" patří bez větších diskuzí mezi nejzásadnější alba rockové historie. Letos oslaví padesát let od svého vydání a to je pochopitelně důvod k oslavám v podobě výroční reedice. O té se šušká už od zveřejnění informace o vydání fotografické publikace, na detaily se ale stále čekalo. Nyní už víme všechno, potvrzeno bylo i datum vydání - 24. března 2023.

Na co se mohou fanoušci těšit ve výpravném výročním boxu? V prvé řadě to bude nový remaster nahrávky. Postaral se o něj zkušený James Guthrie a bude k dispozici jak na CD, tak na vinylu (věřme, že budou k dostání i samostatně). Blu-ray disk naopak nabídne nový mix v Dolby Atmos.

Velkou zajímavostí bude živý záznam provedení desky ve Wembley Empire Pool v Londýně z roku 1974. I ten bude jak na CD, tak na vinylu (na tomto formátu vyjde poprvé) a i tento záznam bude možné pořídit samostatně. Součástí výročního boxu bude dále kompletní notový záznam alba o 76 stranách, k tomu repliky dvou dobových sedmipalcových singlů, plakáty, nálepky, replika pozvánky na novinářskou předpremiéru díla v London Planetarium v únoru 1973 a 160stránková kniha s dosud neviděnými fotkami.

Kapela rovněž ohlásila, že vyhlašuje soutěž pro animátory. Úkolem je vytvořit animované video k vybrané z deseti skladeb kolekce. Ty nejlepší kousky vybere porota, v níž zasednou bubeník Pink Floyd Nick Mason, kreativní režisér Aubrey 'Po' Powell a odborníci z Britského filmového institutu. "Dark Side of the Moon" bude rovněž v březnu promítána po planetáriích na celém světě v doprovodu unikátních vizuálů.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY