"Wild Horses" zachycují Rolling Stones na oslavě padesátin, v únoru vyjde živý koncertní záznam "Live Grrr!"

18.01.2023 17:41 - Jiří V. Matýsek | foto: Tomáš Rozkovec / @musicserver.cz

Veteráni Rolling Stones stále pokoutně kutí novou desku, která bude, jen nikdo neví kdy a co na ní vlastně najdeme. Mezitím si fanoušci mohou zkrátit čas vydáním živáku, který kapela natočila na svém turné k padesáti letům na scéně. Ten vznikl ještě v kompletní sestavě, tedy i s bubeníkem Charliem Wattsem, a pod názvem "Live Grrr!" vyjde 13. února 2023 na 2CD, 3LP a v podobě koncertního filmu na DVD a Blu-ray. Všechny verze si samozřejmě můžete předobjednat i v našem shopu.

Atmosféru záznamu, na kterém se kromě stounů objeví i celá řada hostů - mj. Bruce Springsteen, Lady Gaga, John Mayer nebo The Black Keys - můžeme ochutnat ze zveřejněného videa k písni "Wild Horses". Tahle klasická balada dovedla, navzdory obřímu pódiu, vytvořit až intimní atmosféru malého klubu. A užívají si to nejen tisíce lidí v publiku, ale hlavně ti čtyři prošedivělí a vrásčití pánové na stagi.

Jagger zpívá z hloubi srdce, nikoliv rutinně, jako kdyby snad píseň živě neprezentoval už mnohokrát, Ronnieho Wooda jeho country sólo stále baví, i tady je v něm špetka improvizace. Watts je přesný, netečný metronom, který muziku drží pohromadě. A Keith Richards? Oslava ležérnosti a mistrovství v úspornosti. Ostatně, posuďte sami.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY