Dušičkově laděná Pam Rabbit fanouškům dává "zobrazeno"

19.11.2022 17:24 - Hana Bukáčková | foto: Rozálie Růžičková

O Pam Rabbit je v poslední době hodně slyšet. Vydala debutovou desku "Mom, I'm Lost", předskakovala Mirai na koncertech v O2 areně a nyní přihazuje pomyslně polínko do ohně singlem "zobrazeno". Opatřila jej navíc pochmurným klipem, který se divákům trefí do podzimní, melancholické až depresivní nálady.

Jak je u této muzikantky zvykem, pracuje jako poměrně samostatná jednotka - song si napsala a klip k němu zrežírovala sama... a bez pomoci si vykopala i ten hrob. O produkci se postaral dvorní producent labelu SkyBox Dobrin Mitchev.

Pam je také velmi kreativní, což dokazuje i prapůvod vzniku skladby: "Mám seznam slov, podle kterých chci pojmenovávat písně. Pomáhá mi to při psaní a slovo 'zobrazeno' bylo jedno z nich. Zároveň jsem věděla, že chci napsat něco, kde bude dominantní kytara, a věděla jsem, že chci něco melancholického." K jednoduchému kytarovém riffu přihodíte trapový beat a máte hotovo, tedy skoro...

" 'zobrazeno' je song o situaci, kdy někdo, koho od srdce milujete, ať už romanticky nebo jde o rodinu, vás dostane do pozice, kdy už ho/ji nechce nikdy vidět. Ten člověk vám stále píše, ale vy máte energii maximálně na to, si zprávu zobrazit," komentuje interpretka.

Pam Rabbit je zábavná, i proto, že se nebojí češtiny a víceméně pravidelně ji střídá s angličtinou. Občas se sice můžete ztratit v tom, o čem zpívá - docela huhlá a nezvykle frázuje -, ale její zbarvení hlasu je ojedinělé. Poutá pozornost taky výrazivem - typickou doprovodnou gestikulací, mimikou nebo tanečky. Klip vás zahalí do deprese, do pocitů, kdy ze sebe chcete vykřičet všechen bol.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY