Jelen v novém klipu létá "V oblacích"

24.10.2022 08:12 - Milan Menčík | foto: SinglTon

V kontextu vyprodaných O2 aren Pokáče, Mirai či Rybiček 48 se možná trochu pozapomnělo na jednu z nejpočetnějších kapel na naší populární scéně. Skupina Jelen loni vydala úspěšnou desku "Věci a sny", ze které nyní prezentuje další singl a videoklip "V oblacích".

"Úplně upřímně musím říct, že se nám na první pokus video k písni 'V oblacích' natočit nepodařilo. Někdy se to stane. Snažili jsme se děj videa poskládat z mikropříběhů z městského prostředí. Ty ovšem do sebe nezapadly a s náladou písně se prostě nepotkaly. Proto jsme na druhý pokus oslovili režiséra Františka Effenbergra, který s námi točil jedno z prvních videí. K písni 'Magdaléna' - vlastně k našemu nejsledovanějšímu videu (na YT 22 milionů zhlédnutí). A udělali jsme dobře. František natočil obrázky, které podle nás přesně vystihují náladu písničky," přiznává zpěvák Jindra Polák.

Effenberger pořídil valnou část záběrů v kostele, čímž vkusně podtrhl význam textu. Jediná výtka směřuje k závěrečnému výraznému ženskému vokálu, který nekoresponduje s čistě chlapským obsazením ve snímku.

Sázka na tenhle singl je v podstatě tutovkou, protože skladba "V oblacích" je mezi fanoušky na vystoupeních hodně oblíbená. Však jen od května do září ji formace měla možnost uvést více než sedmdesátkrát, což dokládá opravdu velký zájem pořadatelů i příznivců. Jelen bude mimochodem příští rok slavit deset let činnosti, můžeme tedy očekávat i nějaké to překvapení.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY