TOPlist
shop.musicserver.cz
Smack One - Další rok (remix)

"Probuďte se!" vyzývá Smack lidi v remixu tracku "Další rok"

Vydáno: 10.08.2022 14:59 v sekci Video - Petr Foltys | foto: Archetyp51
Smackův loňský singl "Další rok" se stal poměrně známou záležitostí českého rapu. Autor v něm trefně naráží na tehdejší koronavirovou situaci a předává message, která dává smysl. Tento rok vydal remix této skladby, který také předává jisté poselství, ale úplně odlišné od původní verze.

Verze, která vyšla 27. července, láká především na Smackův chystaný komplet "CHIMERA NEKONEČNO", který bude obsahovat remixy dalších songů z předchozích dílů Chiméry. "Další rok (remix)" přináší především silné poselství vztahující se k aktuální situaci. Myšlenka je tedy podobná jako u originálu, jen aktualizovaná.

Smack není jediným umělcem, který upozorňuje na aktuální dění na Ukrajině, ale z rapové scény je spíše výjimkou. Tedy alespoň co se týče hudební tvorby. Hned ze začátku lze zaslechnout rapperův celkový názor na vojenské konflikty ("Další rok, další dítě mrtvý z dalších bomb, další cvok, další konflikt, další hrot, ... , člověk je nepoučitelnej k**ot, proto strašný zlo straší další noc").

Za zmínku stojí také to, že se autor nebojí zmínit ostatní "zbytečné" konflikty. Vyzývá totiž také k osvobození Běloruska, jistých čínských oblastí a dalších států ("Free Ukrajina, ale nejde jenom o Putina, free Bělorusko, Lukašenko, zdechni, z***vysynu, co to ku**a má bejt Čína a ujgurská menšina a Tibet a Hongkong teďka čeká stejná bída?"). Vyjadřuje se, že nechce zkázu a válku, ale raději mír. V textu lze zaznamenat také odkaz na Martina Luthera Kinga a jeho frázi "I have a dream".

Při natáčení remixu se k němu přidal i White Russian, známý pod jménem Igor. Jeho pasáž se víceméně nese v duchu myšlenky skladby. V textu si také stěžuje, že jsou neustále problémy, ale "těm, co tam umírají, nevysvětlí proč". Hudební podkres k této verzi zpracoval Magenta, který tvořil i drum'n'bassový beat původní skladby. Zní to, jak sám Smack řekl, "stejně, ale úplně jinak".

Videoklip je pak zpracovaný tak, jak je poslední dobou u tohoto rappera zvykem. Nejedná se o vysokonákladový snímek, na první pohled může dokonce působit prvoplánově. Díky prostřihům na rappery a mnohdy emotivní válečné obrázky a díky skvěle zvládnuté postprodukci se ovšem jedná o kvalitní klip. K atmosféře a tématu songu pasuje dokonale.

9/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Nové desky 15/2025 - od Mayday Parade přes I Love You Honey Bunny po Dunaj s Janou Vébrovou
Nové desky 15/2025 - od Mayday Parade přes I Love You Honey Bunny po Dunaj s Janou Vébrovou Hned šestice hudebníků se na Velký pátek rozhodla, že to zkusí ve dvojici. Jsou jimi Dunaj s Janou Vébrovou, Rhiannon Giddens s Justinem Robinsonem a Julien Baker dohromady s Torres. Víceméně sólově se pak prezentují I Love You Honey... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2025 14:05 v sekci Novinky | Nové desky
Míra Vlasák (Epydemye) - Holky v podprsence nepřijdou poslouchat texty o Janu Palachovi či Miladě Horákové
Rozhovory: Míra Vlasák (Epydemye) - Holky v podprsence nepřijdou poslouchat texty o Janu Palachovi či Miladě Horákové Jihočeská formace Epydemye se na naší scéně pohybuje už dvě dekády. Letos své fanoušky potěšila novým albem "Dosebe", a i když právě to byla hlavní záminka našeho rozhovoru s kytaristou, zpěvákem a jedním z autorů písní... čtěte zde
Vydáno: 23.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Bariel - Největší radost mám z komunity, která vznikla kolem mé debutové desky
Rozhovory: Bariel - Největší radost mám z komunity, která vznikla kolem mé debutové desky Český hudebník a performer Jakub Baierl, vystupující jako Bariel, vydal na konci března debut "Život je jeden z nejtěžších". Fanouškům je již dobře známý jako součást Yoga kolektivu a člen synthpopového dua Méta Monde. Jak deska... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2025 17:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Ventolin - Být uzavřený ve své pevnosti nikam nevede, je potřeba se někam vypravit
Rozhovory: Ventolin - Být uzavřený ve své pevnosti nikam nevede, je potřeba se někam vypravit David Doubek alias Ventolin se stal svébytným fenoménem na poli domácí elektronické hudby. Před pár týdny vydal čerstvé album "Všechno nejlepší", na kterém opět přináší analogovou elektroniku korunovanou absurdními texty i... čtěte zde
Vydáno: 22.04.2025 08:00 v sekci Publicistika | Rozhovory
Dunaj & Jana Vébrová - Mňau 8/10
Recenze: Dunaj po boku Jany Vébrové neztrácí tvář a na "Mňau" zkoumá nové proudy Klíčová formace nejen brněnské alternativy, Dunaj, dokázala před třemi lety úspěšně navázat - po téměř čtvrtstoletí ticha! - na svou minulost a představila album "Za vodou". Nyní kapela přizvala na palubu Janu Vébrovou a s... čtěte zde
Vydáno: 21.04.2025 00:00 v sekci Recenze
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Publicistika: Český rap v roce 2024 (28.02.2025 09:00)
- Publicistika: Český rap v roce 2023 (02.04.2024 08:00)
- Naživo: Imagine Dragons ve druhém dni Szigetu zaplnili plochu na stání, objevem se stal Youngr (12.08.2023 17:41)
- Fotogalerie: Druhý den Szigetu v hlavní roli s Imagine Dragons (12.08.2023 16:22)
- Na Szigetu se představí i zástupci česko-slovenské hudební scény. V Budapešti vystoupí Smack One nebo ADONXS (18.05.2023 19:19)
- Publicistika: Český rap v roce 2022 (24.02.2023 12:01)
- Video: Smack odpaluje další Molotow a komentuje prezidentské volby (13.01.2023 15:27)
- Publicistika: Český rap v roce 2021 (28.02.2022 17:45)
- Ivan Mládek má nejprodávanější albovou novinku, rádiová bída nebere konce (17.02.2022 16:30)
- České žebříčky dál chřadnou. Viktor Sheen vítězí podesáté, v rádiích se do čela vrací Ed Sheeran (10.02.2022 08:00)

ALBUM TÝDNE 16/2025

Dunaj & Jana Vébrová
Mňau

Klíčová formace nejen brněnské alternativy, Dunaj, dokázala před třemi lety úspěšně navázat - po téměř čtvrtstoletí ticha! - na svou minulost a představila album "Za vodou". Nyní kapela přizvala na palubu Janu Vébrovou a s deskou "Mňau" vplouvá do nového přítoku hlavního hudebního řečiště.

8/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Čt 24.04.
The Lumineers (US) (O2 arena, Praha)
Pá 25.04.
Only the Poets (UK) (Fléda, Brno)
Út 29.04.
Oddisee (US) (Futurum Music Bar, Praha)
Čt 01.05.
Mark Ambor (US) (Roxy, Praha)
Pá 02.05.
Joe Bonamassa (US) (O2 Universum, Praha)
So 03.05.
David Garrett (DE) (O2 universum, Praha)
Pá 09.05.
Tyler The Creator (US) (O2 arena, Praha)
Pá 09.05.
The Murder Capital (IRL) (MeetFactory, Praha)
Ne 11.05.
Ghost (SWE) (O2 arena, Praha)
Ne 11.05.
Bbno$ (CAN) (Roxy, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Linkin Park Prince Justin Bieber The Prodigy Lady Gaga Madonna Pink Floyd Hugo Toxxx Ed Sheeran Lucie Vondráčková Queen Beyoncé The Weeknd Viktor Sheen BJ The Chicago Kid Kabát Dua Lipa Coldplay Taylor Swift
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2025 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací Souhlasím