Benátská! s Impulsem: Podívejte se na festival z nadhledu a potkejte hvězdy

08.07.2022 10:45 - Tisková zpráva | foto: Benátská

Návštěvníky festivalu Benátské! s Impulsem, který letos proběhne 28. až 31. července v Liberci v areálu Vesec, čeká bohatý doprovodný program. Připravovaným atrakcím budou vévodit stometrová zipline a ruské kolo, z něhož bude krásný výhled na celý sportovní areál ve Vesci u Liberce. V sobotu také proběhne autogramiáda herců ze seriálu "ZOO" a někteří fanoušci se budou moci osobně setkat s kapelami Team a Olympic.

Už za několik týdnů se po dvouleté pauze zaviněné pandemií do veseckého areálu vrátí festival Benátská! s Impulsem. Kromě nabitého - tentokrát čistě česko-slovenského - hudebního programu bude jeho součástí již tradičně i řada doprovodných aktivit. Letos si na své přijdou i milovníci adrenalinu - kousek od hlavní stage bude postavena stometrová zipline, ani za jízdy tak návštěvníci nepřijdou o hudební zážitek.

"Další atrakcí, která bude vhodnější i pro celé rodiny, které na Benátskou jistě dorazí, bude ruské kolo. Z něho budou mít jako na dlani jak celý festivalový areál, tak i krásný výhled na Ještěd a okolní hřebeny Jizerských hor," říká ředitel Benátské! s Impulsem Pavel Mikez.

Stejně jako v předchozích ročnících bude připraveno celkem pět odpočinkových zón partnerů festivalu. Generální partner, společnost ČEZ, nabídne svou Energy zónu, osvěžit se návštěvníci budou moci v Coca-Cola a Hanácká zónách, bohatý doprovodný program potom bude připravený i v sekcích hokejových Bílých Tygrů a IQ Landie s jejím stánkem plným interaktivních exponátů.

Benátská! není jen o skvělém hudebním zážitku, ale i o dobrém a rozmanitém jídle a dobrém pití. "Součástí bude nejen festivalová pivnice, ale i vinárna. Tam budeme nabízet kvalitní vína od českých i zahraničních vinařů. Snažíme se dlouhodobě ukázat, že hudební festival nemusí znamenat nekultivovanost, ať se to týká gastronomie, tak i prostředí," doplňuje majitel festivalu a frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený.

Ve hře je i setkání s legendami

Benátská 2022 plakát
© Benátská
Hudební program Benátské! s Impulsem i tentokrát nabídne mix hudebních matadorů a mladých interpretů. I letošní ročník začne ve čtvrtek Večírkem pro nedočkavé. Letošní hudební nálož zažehne Olympic a Petr Janda, který na festivalu oslaví jak své osmé kulatiny, tak 60 let Olympicu. Spolu s nimi na pódiu oslaví čtyřicátiny metalová legenda Arakain, půjde tedy o nezapomenutelný zážitek.

Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer, kdy na Benátské! s Impulsem zahájí celoroční oslavy svých šedesátých narozenin tradiční hvězda festivalu - Paľo Habera se svou skupinou Team. Kapela zároveň letos slaví 40 let od svého založení.

Vybraní fanoušci navíc dostanou možnost se s kapelou Olympic a Paľem Haberou s celým Teamem setkat. O takzvaný meet and greet budou moci fanoušci soutěžit na facebookovém profilu festivalu. "Bude to po několikaletém nuceném půstu doslova unikátní šance, protože například skupina Team v letošním roce vystoupí maximálně na třech koncertech, z nichž jeden bude na Benátské!," zdůrazňuje Mikez.

Kromě těchto legend samozřejmě na Benátskou! dorazí celá řada dalších skvělých interpretů - ať už to budou kapely Chinaski, Divokej Bill, Škwor, nebo Doctor P.P. Na své si přijde i mladší generace, kdy vystoupí například vítězové Českého slavíka, skupina Mirai, nebo písničkář Pokáč; v Hudebním stanu Rádia Impuls pak zahraje třeba Objev roku Českého slavíka 21 Michal Horák, kapela O5 a Radeček, rapper Lipo, Atmo Music a řada dalších.

Benátská! s Impulsem je označována za nejčistší český festival, který se navíc vyznačuje vynikající dostupností. Z hlavního města je možné na festival dojet za 45 minut, připraven je i dostatek parkovacích ploch a spojení s centrem Liberce zajišťuje hromadná doprava.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY