Neofolkový projekt Of The Wand And The Moon míří do Prahy. Už v sobotu zahraje v klubu Underdogs'

23.06.2022 11:25 - Tisková zpráva | foto: Sanctuary.cz

Danský multiinstrumentalista Kim Larsen se po pandemických letech se svým projektem Of The Wand And The Moon znovu vypraví na pouť Evropou. Již tuto sobotu představí v pražském Underdogs' nové album "Your Love Can't Hold This Wreath Of Sorrow", na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky "The Lone Descent".

Od předchozího bombastického opusu však ušel dlouhou cestu. Zůstává Larsenovo nezaměnitelné potemnělé gotické vypravěčství vedené jeho hlubokým hlasem, ale oproti předchozí tvorbě se posunul do výrazně rockovějších i experimentálnějších poloh. Znovu tak svůj neofolkový fundament zasazuje do zcela nového, unikátního prostředí.

I proto ho na turné doplní dva industriální projekty, dobře známé českému publiku - Kollaps a Trepaneringsritualen. Švédský hlukový černokněžník Trepaneringsritualen se minulý rok ukázal v plné síle na festivalu Alternativa a byl aktivní i po vydavatelské stránce. Vydal remixové EP "Kainskult Remixed" na prestižní berlínské značce aufnahme + wiedergabe a překvapil i vydáním debutové desky společného projektu Det Kätterska Förbund s dalším titánem skandinávského death industrialu - Henrikem Nordvargr Björkkem (jinak též MZ.412, Pouppée Fabrikk nebo Folkstorm). Oproti tomu projekt Kollaps ve Švýcarsku usazeného australského hudebníka Wadea Blacka slibuje ještě brutálnější zážitek plný nenávisti a zvuků rezavějících kovů na albu "Until The Day I Die", které vyjde den před pražským koncertem.

Vstupenky na večer mlhou zahalené i čerstvě rozervané temnoty jsou k dispozici v síti GoOut. Pořádá Sanctuary a Void WorshipNÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY