Zemřela Ronnie Spector, zpěvačka jedné z nejvýraznějších dívčích skupin 60. let The Ronnetes

13.01.2022 14:21 - Jiří V. Matýsek | foto: CNN

Skladby jako "Be My Baby" nebo "Walking In The Rain" jsou i dnes nesmrtelné klasiky šedesátých let. Obě pocházejí z repertoáru dívčí popové kapely The Ronettes a v obou má hlavní hlas Ronnie Spector. Frontwoman formace, v jejímž hlase se spojovala jemnost s drsností, zemřela ve středu 12. ledna ve věku 78 let. Podlehla krátkému, ale intenzivnímu boji s rakovinou.

"Ronnie svůj život žila s jiskrou v oku, kuráží, bláznivým smyslem pro humor a úsměvem na tváři," uvedla její rodina v prohlášení. "Byla plná lásky a vděčnosti. Její radostný zpěv, hravá povaha a kouzelné vystupování budou žít dál u všech, kteří ji znali, slyšeli nebo viděli."

The Ronettes se v roce 1963 staly americkými hudebními hvězdami a v mnoha ohledech obohatily a ovlivnily popový zvuk první poloviny šedesátých let. Největší podíl na tom měl kontroverzní producent (a jistou dobu i manžel Ronnie) Phil Spector, který dívčí trio objevil a začal jeho členkám psát písně přímo na tělo. Ten právě u této skupiny uplatňoval postup zvaný wall of sound, tedy bohaté aranže vytvářející monumentální zvuk plný vrstev dechů, kytar i bicích nástrojů.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY