Šedesát let The Rolling Stones uctí speciální poštovní známky

12.01.2022 14:43 - Jiří V. Matýsek | foto: Royal Mail

Rockoví dinosauři The Rolling Stones uzavřou letos těžko uvěřitelnou šestou dekádu své kariéry. A protože je Velká Británie na tuhle kapelu oprávněně hrdá, vydá tamní Royal Mail k její poctě speciální edici dvanácti poštovních známek. Na trhu by se měla objevit 20. ledna.

Základní sada bude obsahovat osm kousků, na kterých budou fotky z koncertů formace napříč její bohatou historií. K dispozici pak bude ještě další čtveřice, která bude vyhrazena dvěma portrétům skupiny a také dvěma koncertním plakátům.

Edice vyjde v několika různých variantách, včetně limitovaných sběratelských lákadel, jako jsou známky v malém kufříku, kompletní zarámované sady nebo obě série obohacené o kovovou pamětní medaili. Tím výčet nekončí, všechny možnosti si můžete prohlédnout přímo na e-shopu Královské pošty.

Stouni jsou čtvrtou britskou kapelou, která se této pocty od Royal Mail dočkala. První byli pochopitelně The Beatles, a to v roce 2007. O devět let později následovali Pink Floyd a v roce 2020 Queen.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY