The Faim se vracejí s hitovkou "Ease My Mind". A hrají si přitom na osmdesátky

19.11.2021 17:23 - Honza Balušek | foto: BMG

Australští pop-rockoví mladíci The Faim za sebou mají sice jen jedno EP a debutové dlouhohrající album "State of Mind", velké jméno si ale udělali singlem "Summer Is A Curse", který se stal globálním hitem a i v Česku se podíval až na druhou příčku rádiové hitparády. Že to nebyla jen náhoda, se chystají dokázat novou deskou, kterou avizuje pilotní singl "Ease My Mind".

A pro navázání na svůj úspěch vybrali rozhodně dobře. Euforická hitovka svou náladou a zvukem dává vzpomenout třeba na nizozemské Kensington, písničku ženou dopředu kulometné bicí a zpěv Joshe Ravena se klene nad valivými kytarami. Jedná se samozřejmě o přímočarou kytarovou rádiovku, ale s obrovskou energií.

Doprovodný videoklip kapela natočila na různých místech západní Austrálie, ale z něj samotného to nepoznáte. Místo obdivování krás tamní přírody se totiž v poměru 4:3 ocitneme v několika osmdesátkově laděných prostorech, v nichž hrají osmdesátkově oblečení muzikanti... Jen ta hudba je naštěstí současná.

Dá se očekávat, že chystaná deska vyjde někdy v průběhu příštího roku, určitě ještě předtím, než nám formace 18. června na festivalu Rock For People ukáže, jakou má koncertní formu.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY