Prago Union vydali desku "Made in Strašnice". Vznikla v rekordním čase

13.06.2021 11:32 - Tisková zpráva | foto: David Stejskal

Kato je jedním z nejdéle účinkujících rapperů na české hiphopové scéně. Jeho rýmy vyprávějící příběhy, posbírané po barech a v ranních hodinách na koncertech, posluchače pobaví svou básnickou rafinovaností, stejně tak ale umí i říznout do živého, aniž sklouzávají do laciné vulgarity.

"Made in Strašnice" je v pořadí již sedmé album Prago Union. Deska vznikla v rekordním čase díky koronaviru a jeho omezením, kdy hudebník nemohl vystupovat. "Nemohli jsme hrát, tak jsem se rozhodl využít to v náš prospěch. Seděl jsem ve studiu a pracoval. Při první vlně vzniklo asi šedesát beatů, ze kterých jsem horko těžko vybral třicet, který bych fakt chtěl použít. Během druhý vlny jsem to doklohnil do skoro hotový podoby," říká Kato.

Rapper zanedlouho oslaví své dvaačtyřicáté narozeniny, a právě tento pomyslný vstup do nové životní etapy je červená linka táhnoucí se celým albem. Kato je druh básníka, který umí stárnout. Vyspělé texty přiměřené věku přináší posluchači pokaždé něco, s čím se může sám ztotožnit. Devatenáct tracků na novince "Made in Strašnice" má tematicky široký záběr od klasických rýmů o komplikovanosti dospělých vztahů, nezbytného strašnického patriotismu přes temnotu hříšných lidí až po veselou historku vycházející ze vtipu, jak se vyvléknout z policejní kontroly.

Na desce hostují další známé osobností hiphopové scény, jako jsou Hugo Toxxx, Rest, MC Gey. "Jsou to přesně lidi, kteří těm písničkám prospívají. Nemám tam hosta jenom proto, abych si honil triko, že se s někým znám. S Restem tam jsou dokonce dvě věci. Plánujeme i společné album v rámci projektu A-Team, protože jsme oba Adamové. Ve třech věcech je také ženský hlas, což je Jasmína Tůmová," popisuje Kato. Při poslechu alba si rozhodně nepomyslíte: "Když nebudeš nic řikat, proč bych tě měl poslouchat," protože (jak říká sám Kato): "Dělám takovou muziku, jakou bych rád poslouchal, a nic mě na tom nemrzí."

Deska "Made in Strašnice" je v prodeji od pátku 11. června. Od tohoto dne je již možné si ji poslechnout na digitálních platformách.NÁZORY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY