Maskovaný JAF 34 vydává debut "Empty". Hostují na něm muzikanti z Manon Meurt nebo Houpacích koní

29.04.2021 17:59 - Jiří V. Matýsek | foto: JAF 34

Pod pseudonymem JAF 34 (a pod zrcadlovou maskou) se skrývá jeden malíř a grafik, který se nyní pouští i do vod muziky. V těchto dnech vydává debutové album "Empty", které zpracovává témata koloběhu života a jeho prázdnoty. Nahrávka vychází digitálně a také v podobě limitovaného, číslovaného a originálně řešeného CD.

"Na počátku projektu stála smrt v mojí rodině, která celou věc hodně nakopla. Vlastně jsem chtěl album zemřelému věnovat. Emoce, kterou jsem prožíval, mi stanovila i koncept, zjistil jsem ale, že je to téma hodně široké, dá se na něj nahlížet z mnoha úhlů. Ať už je to prázdnota osobní či vyprázdněnost společenská, což odráží i jednotlivé tracky a videa," přibližuje název kolekce její autor.

Obklopil se na ní celou řadou domácích muzikantů převážně z alternativní scény. V písních uslyšíte vokály Vojtěcha Filipa, Jakuba Daše (Nikitin), Viktorie Marksové (Houpací koně) a Petry Hanáčkové. Za bicí usedli Jirka Bendl (Manon Meurt) a Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), baskytary natočili Michal Hanáček (ex-Baro Chandel) a Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex). Dále hostovali pianista Petr Voruda (ex-Baro Chandel) a David Novotný (Himalayan Dalai Lama) na synťáky. O mix a master se postaral Martin Havlen v Re-Sound studiu.

"Ve výsledku to tak přirozeně fluktuovalo, až se na desce podílelo deset lidí, kteří jako dílky skládačky přesně zapadli do celého konceptu. Nicméně v současné době plánuji stálejší sestavu, aby vše odsýpalo. Pracovat s tolika hudebníky byla skvělá, ale časově náročná zkušenost. Práce zabrala i kvůli koronaviru více než tři roky. V tuto chvíli chci kapelu personálně ustálit," dodává JAF 34 ke svým budoucím plánům.

Projekt vznikl roku 2014, když umělce oslovili VR/NOBODY s nabídkou spolupráce na songu "Gone". Tajemný muzikant začal následně zaznamenávat riffy, učit se samotný vznik skladeb a produkovat dema. Touha po rozšíření palety zvuku vedla k přizvání dalších kolegů. "Empty" tak nabízí přesahy do post-rocku, alternativního rocku i shoegaze s množstvím ambientních a syntezátorových ploch.



DOPORUČENÉ ČLÁNKY

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY