O5 a Radeček - BRA3

O5 a Radeček přicházejí s projektem BRA3. Klip k titulní písni podporuje rodinu a přátelství

Vydáno: 24.02.2021 10:17 v sekci Video - Hana Bukáčková | foto: Ondřej Pýcha
Šumperské formace O5 a Radeček je poslední dobou všude plno - její písně můžeme slyšet z rádií i z filmů. A nyní přichází s vlastním projektem BRA3. Ten klade důraz na sourozenectví a přátelství. Je zkrátka určen pro všechny životní parťáky.

Muzikanti slibují, že nejde o jednorázovou akci, ale o projekt dlouhodobého charakteru. "Chceme rozvíjet a posilovat rodinné vztahy nejen na úrovni sourozenců, ale taky připomínat hodnotu přátelství. Je to pro nás hodně blízké téma, protože kapela je naše druhá rodina, vždyť spolu hrajeme už pětadvacet let. Díky kapele mám kromě Ondry další tři bráchy," popisuje základní myšlenku zpěvák Tomáš Polák.

Tu rozvíjí i první a titulní singl projektu. "Jeden pro druhého žijem... jsme spolu v dobrým a zlým..." zpívá se v ní. Hlavním tématem songu je bratrství, sesterství, vztahy v rodině, ale i mezi přáteli. Třeba hned úvodní popis sourozeneckého vztahu: "Jsme jako moře a sůl, co k sobě patří... jsme jako židle a stůl, ty spolu bývaj... jsme jako hrom a blesky, ty chodí spolu." Skladba postupně vygraduje až ke stadiónovému popěvku: "Nemáme to za pár, ale za tři, já, ty, my - jsme, ti co k sobě patří, jsme bratři." Chytlavá melodie má šanci oslovit širší publikum.

K písni vznikl i doprovodný vizuál. Skupina ho natáčela v tělocvičně a záběry doplnila o prostřihy na rodinné příslušníky jejích jednotlivých členů. Kromě nich se zde objevují známé sourozenecké dvojice - například bratři Neckářovi, Vrzákovi z UDG, Homolovi z Wohnout, Timkovi z No Name, Bálcárkovi z Light and Love, ale i méně známí sourozenci Lucie Bílé, Jana Čenského či Ondřeje Banka. A pak jsou tu i notorické dvojice Jiří Suchý s Jitkou Molavcovou, Lucie Borhyová s Reyem Korantengem, Michal Malátný s Františkem Táborským z Chinaski, Rybičky 48 či kamarádky Martina Pártlová, Veronika Arichteva a Nikol Štíbrová aka 3v1.

Výsledkem je příjemná skladba, která by šlapala i bez plejády osobností. Ty jsou ale potřeba k medializaci dobré věci. Část zisku z klipu a singlu totiž poputuje na sbírku Pomozte dětem, kterou Radečci dlouhodobě podporují. Konkrétně na pomoc sourozencům handicapovaných dětí, kteří často doplácejí na to, že rodině už nezbývají prostředky ani čas na jejich péči. Další finance BRA3 vyberou z připravovaného turné a prodeje merche.

7/10

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Marika Gombitová - Bratislavská lýra 8/10
Recenze: Koncertní nahrávka "Bratislavská lýra" dokazuje, že Marika Gombitová na tomto festivalu vždy excelovala Jako my máme svou Lucii Bílou, Slováci vzhlížejí jako ke své pěvecké ikoně k Marice Gombitové. Ke zpěvačce, která svůj ohromný hudební dar musela částečně obětovat na oltář svému zdravotnímu stavu, ale nevzdala se. Album... čtěte zde
Vydáno: 10.01.2026 08:00 v sekci Recenze
Na první dobrou s Edem Sheeranem 8/10
Hudba v TV: "Na první dobrou" s Edem Sheeranem pobaví i jeho zapřisáhlé odpůrce Pokud už jste to kvůli stále horším a horším deskám s Edem Sheeranem vzdali, dejte mu alespoň hodinu času, abyste si ho zase zamilovali díky jednozáběrovému speciálu "Na první dobrou". A pokud patříte mezi jeho či filmové... čtěte zde
Vydáno: 09.01.2026 09:00 v sekci Recenze | Hudba v TV
Srdce jako kníže Rohan, Studio DVA, Praha, 7.1.2026
Naživo: "Srdce jako kníže Rohan": Byli jsme na premiéře nového recitálu Michala Horáčka s Michaelem Kocábem a Naďou Válovou Michal Horáček má nový recitál "Srdce jako kníže Rohan". V něm rekapituluje svou spolupráci s Michaelem Kocábem a také nechává nahlédnout do připravovaného projektu "Pozemský prach a Boží dech", na němž pracuje zejména s Ivem... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 19:00 v sekci Naživo
Pohled do českých hitparád - 1. týden 2026
První místo v rádiích i ve streamování. Taylor Swift se pyšní aktuálně největším hitem v Česku O zatím poslední studiovce Taylor Swift "The Life of a Showgirl" se navzdory prodejním a streamovacím rekordům většinou nepsalo moc lichotivě. Singl "The Fate of Ophelia" se nicméně stal velkým hitem, což dokládají i aktuální české... čtěte zde
Vydáno: 08.01.2026 08:00 v sekci Novinky | České hitparády
Radim Kopáč - Všechno je špatně, zpátky na stromy! (český punk a hardcore v textech 1979 - 1989) 7/10
Hudba v tisku: Kniha "Všechno je špatně, zpátky na stromy!" nás vrací do těžké doby normalizace, kdy i u nás začal vznikat punk Kdo by neznal skupiny jako Visací zámek, Plexis, SPS nebo Wanastowi Vjecy? Všechny začínaly v osmdesátých letech minulého století. Jak se český punk a hardcore ještě za minulého režimu rodily, se snaží přiblížit kniha "Všechno je... čtěte zde
Vydáno: 07.01.2026 08:00 v sekci Recenze | Hudba v tisku
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
- Video: Lipo a O5 & Radeček ve společném singlu "Albatros" poukazují na symbol svobody i naše vnitřní strachy (22.05.2025 17:40)
- O5 a Radeček oslaví (příštího) Valentýna největším koncertem své kariéry v O2 universu (13.02.2025 11:58)
- Rozhovory: O5 a Radeček - Po úspěchu v Českém slavíku nás v Šumperku vítalo zaplněné náměstí. Bylo to naše Nagano (29.10.2024 16:00)
- Recenze: O5 & Radeček na albu "HoraLove" oslavují lásku a naději a sázejí hit za hitem (16.10.2024 08:00)
- O5 a Radeček přicházejí s novým albem "HoraLove" (28.09.2024 17:49)
- Letošní Pinktober v Hard Rock Cafe podpoří kapela O5 a Radeček (24.09.2024 09:28)
- Alvaro Soler, Dua Lipa či Billie Eilish nově zasáhli do první desítky v českých rádiích (12.09.2024 08:00)
- Artemas se vrátil do čela české rádiové hitparády, Coldplay vtrhli do první desítky (15.08.2024 08:00)
- Kovboj Marpo zamíchal kartami v top desítce českého albového žebříčku (08.08.2024 08:00)
- Hit tohoto léta "Espresso" od Sabriny Carpenter už zní i z českých rádií (17.07.2024 19:00)

ALBUM TÝDNE 01/2026

Tom Smith
There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light

Tom Smith je jako nezaměnitelný hlas formace přes dvě dekády napevno spojen s Editors. Až nyní zjevně přišel ten správný čas na jeho sólový debut "There Is Nothing In The Dark That Isn't There In The Light". Název o něm prozrazuje mnohé. Jeho komorní pojetí vás naplno vtáhne a s emocemi jde až na dřeň.

9/10

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY (za poslední týden)

FILMSERVER.CZ PÍŠE

FULLMOONZINE.CZ PÍŠE

SPARK PÍŠE

CO, KDY, KDE   (doporučujeme)

Ne 11.01.
Pocta Davidu Stypkovi (CZ) (O2 universum, Praha)
So 17.01.
Stodola Michala Tučného (O2 arena, Praha)
Út 20.01.
Gregory Porter (O2 universum, Praha)
Pá 23.01.
Andrea Bocelli (IT) (O2 arena, Praha)
Ne 25.01.
Lorna Shore (US) / Whitechapel (US) / Shadow Of Intent (US) / Humanity’s Last Breath (SWE) (O2 universum, Praha)
Ne 25.01.
Raye (UK) (O2 arena, Praha)
Út 27.01.
ZAZ (FR) (O2 universum, Praha)
So 31.01.
Benjamin Amaru (CH) (Café V lese, Praha)
Čt 05.02.
Béla Fleck / Edmara Castañedy / Antonio Sánchez (US/CO/MEX) (Archa+, Praha)
So 07.02.
Alfa Mist (UK) (MeetFactory, Praha)

» zobrazit všechny akce «

OBLÍBENÍ INTERPRETI (za poslední týden)

Vladimír Mišík Justin Bieber Prince The Prodigy Taylor Swift Madonna Lady Gaga Beyoncé Ewa Farna Coldplay
filmserver.cz na Facebooku filmserver.cz na Twitteru filmserver.cz na LinkedIn filmserver.cz na YouTube
musicserver.cz - hudba od začátku do konce
©2010-2026 IMEG s.r.o. | Vyrobil Prolidi.cz
Kontaktní informace | Informace o inzerci | Redakce | Volná místa | Zásady ochrany o.ú. | Mobilní verze | ISSN 1803-6309
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu IMEG s.r.o. zakázáno.
Tento server byl v roce 2024 podpořen Ministerstvem kultury České republiky.
smile music: spark | fakker | czech blade | musicserver | full moon | xplaylist | day after | filmserver | webglobe